iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Lenovo Flex A10 59-397887 Laptop - Notebook intel core i3 - 1 gb - 1.4 ghz

Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Bellek (RAM) 1 GB
  • Ekran Boyutu 10.1"
  • Ekran Çözünürlüğü 1366x768 Piksel
  • İşlemci Hızı 1.4 GHz
  • İşlemci Tipi Intel Core i3
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Lenovo Flex A10 59-397887 Dizüstü bilgisayar üreticiler için son dönemde gerçekleştirilen tasarım yeniliklerinden biri de ekranın yüksek açılarda döndürülebilir forma sahip olması.Bu tür kullanıma sahip, düşük donanımlı modellerden biri olan 10 inç ekranlı ve Android işletim sistemli Lenovo Flex A10 59-397887’yi test merkezimizde ağırladık.
Yazar: Ferhat Verdi 01/06/2015

Dizüstü bilgisayar üreticiler için son dönemde gerçekleştirilen tasarım yeniliklerinden biri de ekranın yüksek açılarda döndürülebilir forma sahip olması. Bu noktada ekran, kimi modellerde 360 dereceye kadar dönerek adeta klavye ile birleşiyor ve bir tür tablet gibi kullanılabiliyor. Açısal olarak daha düşük özellik sunan modellerde ise kullanım şekli, örneğin video izlerken klavyeni arkada olması yani bir stant vazifesi görmesi türünde ele alınabiliyor. Bu tür bir kullanım şekli, özellikle yoğun olarak ekranı izleyen kullanıcılar için keyifli, ayrıca oldukça da yenilikçi bir deneyimi beraberinde getiriyor.

Bu tür kullanıma sahip, düşük donanımlı modellerden biri olan 10 inç ekranlı ve Android işletim sistemli Lenovo Flex A10 59-397887’yi test merkezimizde ağırladık. Modelin düşük donanımına karşın şık bir tasarımla geliyor olması ilgi çekici. Ayrıca oldukça da düşük bir fiyat etiketi ile sahip olunabilmesi mümkün. Bununla birlikte sunduğu donanımın temel seviyede ev kullanıcılarına hitap ettiğinin de bilinmesinde fayda var. Bu bilgisayarla örneğin oyun oynanmıyor, çok yoğun kullanım şekilleri de mümkün değil. Birkaç web sayfası açıkken, aynı anda HD video izlemek belki arkadaşlarınızla sohbet etmek için ideal…

Tasarım

Lenovo Flex A10 59-397887, klavyesi stant olarak kullanılabilen bir dizüstü bilgisayar. 1 kg’lık ağırlığı ile üst düzey mobilite sağlıyor. 1,7 cm’den biraz fazla kalınlığı ise bu boyutta bir model için biraz kalın kalıyor. Yine de Lenovo Flex A10 59-397887’nin yüksek mobilite sunduğunu belirtelim.

Ürünün 10 inçlik ekranı, son derece kalın bir ekran çerçevesi ile sizi karşılıyor. Klavye tuşlarının büyük oluşu ve ön panelde geniş yer kaplamaları ile ilişkili olan bu büyüklük, görsel olarak iyi olmasa da tasarımda zorunluluk denilen faktörün bir sonucu. Modelin ekran menteşeleri sağ ve sol kısımda, geniş ve güven veren bir tasarıma sahipler. Buna karşın ekranın altında bir boşluğun oluşması, görsel açıdan eksi puanlar arasında.

Kullanım kolaylığı

Ön panelde geniş bir klavye sizi karşılıyor. Kullanımı son derece keyifli olan tuşları ile yazı yazmaktan hoşlanan ve genel itibarıyla yazı yazması gereken kimselere hitap ediyor. Tuşların malzeme kalitesi ise daha iyi olabilirdi, basıldıklarında çıkan tiz ses hassas kulaklıklara sahip kullanıcıları üzebilir. Ürünün çok ufak bir touch pad’e sahip olduğu görülüyor.

Kullanımı zorlaştıran bu küçüklük, aynı zamanda bileklik yaslama alanının da neredeyse olmaması ile birlikte klavyenin alt kısmını adeta kabusa dönüştürüyor. Bu nedenle bu modeli tercih eden kimselerin harici bir fare kullanması yerinde olacaktır.

Lenovo Flex A10 59-397887’de microSD kart okuyucu, 2 adet USB 2.0 portu, 1 adet microUSB portu, mikro HDMI girişi, kulaklık girişi mevcut. Optik sürücü bulunmuyor, ekranın üzerindeki webcam 0,3 MP çözünürlükte, oldukça zayıf bir görüntü kalitesi sunuyor.

Donanım

Lenovo Flex A10 59-397887, giriş seviyesi dizüstü bilgisayarlar için bile ilginç bir konfigürasyon düzenine sahip. Android işletim sistemi yüklü halde ve işlemcisi Cortex A9 Quad Core. 1 GB DDR3L RAM, 32 GB SSD, bütünleşik grafikler ile adeta  orta seviye tablet yapısında. Entegre stereo hoparlörlere sahip olan Lenovo Flex A10 59-397887’in ses çıkışı tatmin edici düzeyde.

Bu model, Android işletim sisteminin özelleştirilmiş bir sürümünü, bir bilgisayar formunda kullanmak isteyen kişilere hitap ediyor. Sahip olduğu donanım yapısı oldukça düşük olmakla beraber bir mobil işletim sistemi için gerekli işlemlerin başarıyla uygulanabilmesinde yeterli. Android oyunları yüklenebilen Lenovo Flex A10 59-397887, yine Android için geliştirilen çok sayıda iş yazılımını da çalıştırıyor. İnternette sörf, sosyal medyada gezinme ve video izleme gibi ihtiyaçlara cevap veriyor. Elbette yüksek performans olmaksızın.

Ferhat Verdi 01/06/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Lenovo Dizüstü Bilgisayar