iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
HP 350 G1 K3X42EA Performansa ciddi düzeyde ihtiyaç duymasa da günlük kullanım alışkanlıklarını mümkün olan en verimli şekilde gerçekleştirmek isteyen kimseler için orta seviye dizüstü bilgisayar hattında alternatif çok.
Yazar: Ferhat Verdi 18/05/2015

Ciddi bir rekabetin yaşandığı bu ürün klasmanında, kullanıcının memnun olabileceği donanımsal detayları barındıran ve bunun yanında da şık görünen ürünler yer alıyor.

Elbette zarif tasarım çizgisini bir kenara bırakıp iş odaklı kullanımın, pek de cezbedici görünmeyen tasarımlarla da karşımıza çıkışına tanıklık ediyoruz. Tasarımda şık, donanımda iyi modellerden biri ise HP imzasıyla test merkezimizde. HP'nin 15.6 inç ekran boyutuna sahip 350 G1 K3X42EA kodlu modelini mercek altına aldık.

İlk bakış

350 G1 K3X42EA modelinde, sizi iki renkli tasarım karşılıyor. Ekran kapağı ve touch pad bölümünde açık ton, diğer bölgelerde ise koyu tondaki renklerin algıları harekete geçirdiğini söyleyebilmek mümkün. Ekranın üstünde web cam ve altında HP logoları bulunuyor.

Şık görünüme sahip HP 350 G1 K3X42EA modelinin ekran çerçevesi normal kalınlıkta. Ön panelin ekran menteşeleriyle geçişi bir miktar plastik görünümü sunsa da, fonksiyonel bir çizgiye sahip ve güven veriyor.

Tasarım detayları

Modelin ön paneli klavye ve touch pad’in ayrı renklerde konumlanması ile ilginç bir algısı oluşturulmuş. Dokulu klavye tuşlarının kullanımı keyifli, yükseklikleri ve birbirleri ile olan aralıkları gayet başarılı bir biçimde tasarlanmış. Çiklet şeklinde adlandırılan klavye yapısı, hızlı yazı yazanlar için ideal. Örneğin, bir harfe ardışık şekilde bastığınızda, geri tepmesi muazzam düzeyde iyi ayarlanmış. Genel olarak güzel ve kullanıcı dostu bir görünüm sunan ön panelde touch pad’in de kullanışlı olduğunu belirtebiliriz.

HP 350 G1 K3X42EA’nin optik sürücüsü mevcut. 2’si USB 3.0 ve 1’i USB 2.0 olmak üzere 3 adet USB portu, HDMI, Ethernet, kart okuyucusu bulunan üründe ağırlık 2.5 kg civarında.

Donanım

HP 350 G1 K3X42EA modelinde 2.7 GHz’lik saat hızlarına kadar ulaşabilen Intel Core i5 işlemci bulunuyor. Bu işlemci, ürünün fiyat aralığı ve kategori için en ideal modüllerden biri. 2 GB’lık paylaşımsız AMD Radeon grafik çözümü ile gelen ürün, 4 GB RAM ve 500 GB HDD’ye sahip. RAM kapasitesi 8 GB’a kadar yapılandırılabiliyor.

Ekranı ise 1366 x 768 piksel çözünürlük sunuyor. 4 hücreli pili ile 4 saate yakın kullanım sunan 350 G1 K3X42EA’nın işletim sistemi ise FreeDos olarak kullanıcıya sunuluyor.

Sonuç

Intel işlemci ve AMD tabanlı grafiklerle gelen 350 G1 K3X42EA, gerek donanım gerekse tasarım anlamında tercih edilebilir modeller arasında yer alıyor. 8 GB’a kadar yükseltilebilir RAM’i önemli bir avantaj, ayrıca tasarımı da övgüyü hak ediyor.

Bununla birlikte modelin çoğu modeli geride bırakan ancak çok fazla da öne çıkamayan yapıda olduğunu vurgulamak gerekiyor.  Araştırma sırasında diğer modellerle bu ürün arasındaki fiyat farkları konusunu dikkatle ele almak, alternatiflere detaylıca göz gezdirmek gerekiyor.

Ferhat Verdi 18/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
HP Dizüstü Bilgisayar