HP 250 G4 P5T03EA Laptop - Notebook 4 gb - 2.0 ghz - intel core i3

3G Yok
4G Yok
AC adaptör gücü 45 W
Ağırlık 2,1 kg
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
Özellikler
 • Ağ Bağlantıları

 • 3GYok
 • 4GYok
 • BluetoothVar
 • Bluetooth versiyonu4.0
 • Ethernet LAN bağlantısıVar
 • Ethernet LAN veri transfer hızı10,100 Mbit/s
 • Wi-FiVar
 • Wi-Fi standartları802.11b,802.11g,802.11n
 • Ağırlık & boyutlar

 • Ağırlık2,1 kg
 • Derinlik254,6 mm
 • Genişlik384,3 mm
 • Yükseklik24,3 mm
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
25.10.2016Yazan: Ferhat Verdi

HP 250 G4 P5T03EA

Orta segmentteki dikkat çeken dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biri olan, aynı zamanda tasarımı ve iddialı özellikleri ile dikkat çeken HP 250 G4 P5T03EA’nın teknik detaylarına, kullanım özelliklerine ve diğer öne çıkan yönlerine yakından bakacağız. HP 250 G4 P5T03EA detaylı incelemesini aşağıda bulabilirsiniz.
HP 250 G4 P5T03EA

Dizüstü bilgisayar satın almadan önce dikkat edilen unsurların başında kullanıma dair ihtiyaçlar gelir. Hangi amaçlarla kullanılmalı, ne gibi özelliklere sahip olursa ihtiyaçlar karşılanır gibi sorular ivedilikle sorulmalı. Aksi takdirde yoğun iş yükü için düşük donanımlı bir ürünün tercihi beklenmedik sorunlar doğuracak, en temel şekliyle donanım, yapılan işi kaldırmakta zorlandığı için zaman kaybı sendromu ortaya çıkacaktır. Benzer bir konu gelişmiş bilgisayarlar için de ele alınabilir; yüksek segmentli bir model tercih edip sadece internette sörf yapmak ve video izlemek gereksiz yere fazladan harcama yapılmış olması anlamına gelecektir. İşte bu nedenlerden dolayı ürün belirlemede ihtiyacın belirlenmesi önemli.

HP 250 G4 P5T03EA modeli, genel kullanım için yapılandırılmış, mütevazı fiyat etiketine sahip bir dizüstü bilgisayar konumunda yer alıyor. İnternette sörf, sosyal ağlarda paylaşımlar, HD video izleme, MS Office gibi temel PC yazılımlarının kullanımı gibi alanlarda ihtiyaçları karşılıyor. Ayrıca 15.6 inç ekranıyla da geniş bir görüş alanı da vaat ettiğini göz ardı etmemek gerekiyor. Öte yandan bazı handikaplar da sunuyor. İşte tüm bu teknik konuları mercek altına alacağız. HP 250 G4 P5T03EA modelinin tasarımı ve ardından da donanımsal özelliklerini ele alacağız. İlk aşamada ürünü kutusundan çıkaralım. HP 250 G4 P5T03EA incelemesi başlıyor…

HP 250 G4 P5T03EA Tasarım ve Diğer Öne Çıkan Ayrıntılar

Öncelikle şık bir kutu içerisinde sizi karşıladığını belirtmemiz gerek. Kısa süre içinde ürünü dışarıya çıkarıp güç düğmesine basarak harekete geçirebiliyorsunuz. Plastik malzeme hissi veren gövde malzemesi, ekran kapağındaki koyu renkteki HP logosu ve yanlarda yer alan bol miktarda arabirim öne çıkan özellikler arasında. Siyah/koyu gri renkte geliyor. 2 kilo 100 gramlık ağırlığıyla ait olduğu segmnent adına hafif bir model. Çoğu muadili için ağırlığın 2 kilo 500 gramlara vardığı biliniyor. 2,4 cm kalınlığa sahip, genişliği 38 cm ve derinliği de 25,5 cm seviyesinde. Mobilite anlamında iyi bir örnek.

Ürünün ekran kapağını araladığınızda geniş bir ön panelle karşı karşıyasınız. Ekranının görünümü gayet iyi, üstte webcam var ve altında da bir başka HP logosu. Ekran çerçevesi bir hayli ince bir tasarımla geliyor. Görsel olarak bunun çok değerli bir artı puan getireceğine şüphe yok. Ekran menteşeleri, ekranın köşelerine yakın konumda ve oldukça sağla görünüyorlar. Klavye ve mouse kısmı siya renkte, malzeme kalitesi ortalama seviyelerde.

Ürünün klavye tuşlarının aralıkları ve yükseklikleri iyi. Tuşların basıldığında bıraktıkları hissiyat sınıfı geçiyor, ancak plastik malzeme intibası az da olsa uyanmıyor değil. Ürünün mouse yapısı ise çift tıklı çubuk şeklinde. Dolayısıyla sağ ve sol tıklar için çubuklardaki parçalara basılması gerekiyor. Alışması zaman alabilir. HP 250 G4 P5T03EA modelinin arabirimler yönünden zengin olduğunu belirtmiştik; bol miktada USB portu bulunuyor, ayrıca optik sürücüsü de var. Peki donanımsal açıdan hangi yönleri öne çıkmayı başarıyor? Teknik özellikleri neler? İşte sırada bu sorulara yanıtlar var…

HP 250 G4 P5T03EA Teknik Özellikler ve Kullanım Detayları

HP 250 G4 P5T03EA modeli 2015 yılında ilk kez üretildiğinde iddialı bir donanım konfigürasyonu ortaya koymuş ve dikkat çekmişti. Günümüz koşulları için de fiyatına göre tatmin edici bir seçenek durumunda. Öncelikle ekranı 1366 x 768 piksel çözünürlük değerine sahip ve bu özelliğin son derece standart olduğu biliniyor. TN LED ekranının görüntü kalitesi, dizi ve film keyfi için kötü değil.

Modelde Intel Core i3-5005U işlemci kullanılmış. 2.00 GHz hızında çalışan bu işlemci litografi olarak iyi bir arka plana sahip. Intel Hyper Threading teknolojisine sahip olduğunu da belirtelim. Performansı orta seviye notebook’lar için tatmin edici olsa da beklentileri düşük tutmayı gerekli kılıyor. 4 GB RAM’le geliyor. Düşük güç tüketimi sağlayan RAM’inin artırılabilir özellikte olması ise artı puan getiren bir konu; 8 GB’a kadar yapılandırabilmek mümkün. 500 GB HDD’ye sahip. 5400rpm hızında çalışan bu ünitenin de oldukça standart olduğunu görüyoruz. Bu noktada nötr kalmayı tercih ediyoruz ama HDD’si belki 720 GB olabilirdi. Sessiz çalışıyor olması ise iyi haber. Intel HD Graphics grafiğe sahip. Bu donanım özelliği, oyun için ideal değil. 3 hücreli pili ile ortalama değerlerde bir şarj dayanıklılığı sergiliyor.

Üründe toplam 3 adet USB portu var, bunlardan biri USB 3.0, diğerleri ise 2.0 standardında. HDMI, VGA, Ethernet bulunuyor. Kart okuyucusu da var. Ek olarak yukarda da bahsettiğimiz gibi optik sürücüsü bulunuyor. Kablosuz bağlantı konusunda Bluetooth 4.0 ve 802.11bn WiFi standardıyla geliyor. HP 250 G4 P5T03EA webcam’i maalesef VGA çözünürlükte çalışıyor. Görüntüler oldukça vasat. Ses çıkışı ise iyi, DTS Studio Sound teknolojisi ile ses, sınıf standartları üzerinden gidildiğinde iyi bir berraklık ve netlik sunuyor.

Sonuç

HP 250 G4 P5T03EA modeli, 1000 TL civarındaki fiyat etiketleri üzerinden satın alınabilen bir model. Ancak donanımsal açıdan neredeyse hiçbir fark yaratır unsura sahip değil. Gerek ekranı, gerekse işlemcisi ile standart bir model konumunda yer alıyor. Ancak Tasarımıyla ilgi çekici, ayrıca bir miktar hafif olması da dikkat değer bir artısı. En nihayetinde ise karar vermeden önce diğer modellere de göz atmayı gerekli kılıyor. İyi alışverişler.