Dell Inspiron 3542-B21F81C Laptop / Notebook ürününün 0 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo seçeneği ile en uygun mağaza fiyatlarını inceleyip, mağazaya git butonuna tıklayarak keyifle alışverişinizi gerçekleştirin.Dell Dizüstü Bilgisayar fiyatlarını ve özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Dell Inspiron 3542-B21F81C Laptop / Notebook yorumları okuyup, sizde yorum bırakabilirsiniz. Mağaza üzerinden alışverişler ilgili mağazanın sorumluluğundadır.
Dell

Dell Inspiron 3542-B21F81C Laptop / Notebook

Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.

Yorumlar

Dell Inspiron 3542-B21F81C Laptop / Notebook Yorumları ve Ürün Değerlendirmesi

Bilgilendirme
Cimri ürün satışı yapmamaktadır. Aracı hizmet sağlayıcıları tarafından oluşturulan sistem üzerinden tüketici değerlendirmeleri yayınlanması durumunda, değerlendirme yapan tüketicinin ilgili mal veya hizmeti satın alan kişilerden olduğu konusunda ilgili tüketicinin yazılı veya elektronik ortamdaki beyanı esas alınır. Tüketicinin beyan ettiği bilgilerin gerçeği yansıtmamasından beyanda bulunan tüketici sorumludur.
star icon
star icon
star icon
star icon
star icon
Çok İyi
0 Kişi
star icon
star icon
star icon
star icon
empty star icon
İyi
0 Kişi
star icon
star icon
star icon
empty star icon
empty star icon
Vasat
0 Kişi
star icon
star icon
empty star icon
empty star icon
empty star icon
Kötü
0 Kişi
star icon
empty star icon
empty star icon
empty star icon
empty star icon
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?

İnceleme

09.03.2015Yazan:Ferhat Verdi

Dell Inspiron 3542-B21F81C

Fiyat-performans konusunda en iddialı dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biri de Dell Inspiron 3542-B21F81C…
Dell Inspiron 3542-B21F81C

Dizüstü bilgisayar araştırmaları içerisindeki kimseler için belli başlı kalıplar söz konusu. Donanım özelliklerinde bazı detaylara önem veriliyor; ayrıca RAM, grafik kartı gibi yapı taşlarında da ne kadar ‘yüksek sayı’ varsa o kadar iyidir anlayışı hakim. Bunlar, kısmen de olsa doğru ama konunun çok daha ilginç altbaşlıkları var.

Benzer donanım özelliklerine sahip birkaç dizüstü bilgisayar arasında belli başlı ayrımlar göze çarpabiliyor. Örneğin birinde tasarımda problemler varken diğerinde bir iki donanım özelliği diğerlerinden zayıf durumda kalıyor. İlginç bir çeşmekeş, ancak bazı modeller var ki adeta üzerinizde yüksek oranda tatmin hissi uyandırmaya koşullu gibi. Gerek tutarlı özellikleri gerekse fiyat etiketleri ile muazzam derecede iyiler. Bu dizüstü bilgisayarlar arasında yer alan modellerden biri de Dell imzası taşıyor. Amerikan teknoloji şirketinin uzun yıllara dayalı donanım tecrübesinin, başarılı örneklerinden biri olan Inspiron 3542-B21F81C modeline şimdi daha yakından bakacağız.

Orta seviye model

Inspiron 3542-B21F81C, temelde orta seviye bir dizüstü bilgisayar. Giriş/orta seviye arasında yer almıyor ya da yüksek performans öncelikli değil. Buna karşın orta seviye bilgisayar kategorizasyonu açısından oldukça yetenekli bir model konumunda yer almayı başarıyor. Üründe tasarım detaylarına ve ardından da teknoloji özelliklerine değineceğiz…

Tasarım

Inspiron 3542-B21F81C’de Dell’in bir düzineden fazla modelinde gördüğümüz benzer tasarım detayları ile karşı karşıyayız. Model, tamamen dikdörtgen görünümlü ve iş dizüstü bilgisayarları tavrı ile görsel algınızda iki his uyandırıyor: Ciddiyet, profesyonel kullanım.

Yukarıda söz ettiğimiz hislerin çoğu tüketici için aslında bir dizüstü bilgisayarda aranan özellikler olduğunu söylemek mümkün, buna karşın ürünün özellikleri ile sadece iş dizüstü bilgisayarı değil, son kullanıcılarda çok daha geniş bir kesmin ihtiyaçlarını karşılar durumda olduğu da bir gerçek. Yani tasarımı her ne kadar profesyonellere hitap etse de öğrenciler ya da ev kullanıcıları için de söz konusu modelin gayet iyi bir alternatif olacağını belirtmek gerekli.

Kullanışlılık

Inspiron 3542-B21F81C modelinde klavye ve ekran kullanışlılık temelinde çok iyi. Özellikle tuşlardaki malzeme kalitesi, tuşlar arası mesafe ve basıldığında uyandırdığı his son derece iyi. Touch pad’in de gayet iyi göründüğünü, malzeme kalitesinin üst seviyede olduğunu vurgulayabiliriz. Genel itibarıyla plastik görünüm ağır bassa da malzeme genel olarak dayanıklı ve sade bir görüntüye işaret ediyor.

Performans detayları

Dell’in bu dizüstü bilgisayarında 4. nesil Intel Core i5 işlemciye yer veriliyor. 1.7 GHz hızında çalışan işlemcinin saat hızı, gerek duyulduğunda otomatik olarak 2.7 GHz’e kadar yükseliyor. 2 GB paylaşımsız ekran kartı ve 8 GB RAM’i ile Inspiron 3542-B21F81C, güncel oyunların orta grafik ayarlarında gayet performanslı şekilde oynanabilmesini sağlıyor. 15.6 inçlik arkadan aydınlatmalı LED ekranında 1366 x 768 çözünürlük var.

FreeDos olarak gelen modelde 1 TB HDD bulunuyor ve 3542-B21F81C bu yönüyle de övgüyü hak ediyor. Muadil fiyatlı birçok modelde 512 GB HDD’ye rastlıyoruz. HD webcam, 2 adet USB 2.0, 1 USB 3.0, Ethernet, Bluetooth 4.0, dahili stereo hoparlörler, kart okuyucusu da diğer öne çıkan özellikler. Üründe 4 hücreli pil bulunuyor ve şarj dayanıklılığı da çok aşırı performans odaklı kullanım tercih edilmediğinde yaklaşık 4 saat.

Cimri'nin Seçimi
HP 15S-FQ2049NT 2N2U8EA Intel Core i3 1115G4 4GB Ram 256GB SSD Freedos 15.6 inç Laptop - Notebook
HP 15S-FQ2049NT 2N2U8EA Intel Core i3 1115G4 4GB Ram 256GB SSD Freedos 15.6 inç Laptop - Notebook
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery
Karşılaştır