iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Asus X552EA-SX021D Asus'un popüler modellerinden X552EA-SX021D zarif tasarımı ve bir hayli uygun fiyat etiketi ile dikkat çekiyor…
Yazar: Ferhat Verdi 26/03/2015

Dizüstü bilgisayar satın almadan önce dikkatle ele alınması en önemli olan konu şüphesiz ihtiyaçların ne tür bir modelle karşılanabileceğidir. Bu noktada gerekli özellikler belirlenirken fiyat ve kullanıcı yorumlarının da eklenmesi ile birlikte tercih aşamasında tüketici elektroniği ya da online kanallara yönelim için yeterli süreç tamamlanmış demektir.

Dizüstü bilgisayarlarlar yapılandırılırken donanıma ve tasarıma bağlı olarak kullanıcıya sunulan imkanlar önceden tanımlanmıştır. Yüksek donanım özelliklerine sahip bir dizüstü bilgisayar, örneğin Adobe Indesign gibi yazılımların ya da en güncel oyunların çalıştırılabileceği, üstelik performansıyla size hız kazandıracak yapıdadır. Skalanın uçu kullanıcı için çok sayıda işlemin aniden yapılabileceği bir formdan, giriş seviye formuna deyin uzanır. Elbette fiyatlar da bu yönde şekillenecektir.

Tayland menşeili Asus markasının skalanın hem en üst seviyedisinde hem de başlangıç noktasında çok sayıda modeli bulunmaktadır. İşte başlangıç düzeyindeki modellerinden biri de X552EA-SX021D model koduna sahip ve fiyat etiketi ile oldukça dikkat çekiyor.

Tasarım detayları

Giriş seviye dizüstü bilgisayarlarda uygun fiyat etiketi önemli. Bu yöndeki alternatiflerden belki de en iyisi Asus’un bu modeli. Tasarımında ve donanım özelliklerinde nispeten başarılı özelliklerle sizi karşılayan modelin plastik odaklı gövde yapısı, ince ve kıvrımlı hatlarıyla sizi karşılıyor. Ürün, muadillerine göre bir hayli şık görünüyor.

Giriş seviye modeller arasında modern bir tasarımla sizi karşılamayı başarıyor. Ön panelinde klavye bölümü ve onun altındaki touchpad’in yer aldığı bölgede renk geçişi dikkat çekiyor. Touchpad’in de grinin daha koyu bir tonuna sahip olduğu görülürken bu sayede birbirine yakın, uyumlu üç farklı renkle yapılandırılmış bir ön panel sizi karşılıyor.

Modelin ekran çerçevesi, touchpad ile aynı renkte ve bu sayede de güzel bir görsel algının önü açılıyor. Bununla birlikte tasarımda göze batan tek olumsuz yan, ekran çerçevesinin biraz kalın oluşu. Çok fazla göze batmasa da çok sayıdaki muadiline kıyasla ekranın çerçevesinin daha kalın olduğu gözden kaçmıyor. Ürünün arka kapağı ve yanları da klasik notebook tasarımlarından birini size sunuyor.

Donanım özellikleri

X552EA-SX021D model kodlu dizüstü bilgisayar, fiyat etiketiyle doğru orantılı olacak şekilde düşük donanım özelliklerine sahip. Bu model ile belki 3-4 sene önceki orta seviye grafiklerdeki oyunları oynayabilirsiniz, ancak oyun oynamanın pek de keyifli olmayacağını vurgulayalım. Ayrıca yazılım temelli kullanım için de uygun bir seçenek değil. Donanım özelliklerine bakıldığında sonuçlar şöyle; AMD Sempron işlemci, 4 GB RAM, 500 GB HDD, AMD paylaşımlı ekran kartı, HD çözünürlüklü görüntü sunan 15.6 inç ekran.

Peki bu ürünle neler yapılabilir ve Asus X552EA-SX021D kimlere hitap ediyor? Ürünün konfigürasyonları giriş seviye bir dizüstü bilgisayar sonucuna bizleri götürüyor. Bu tür bir bilgisayar, internet ağırlıklı kullanıma ihtiyaç duyan kimseler için tercih edilebilir. Ayrıca 500 GB depolama alanına sahip olması da oldukça iyi bir artı. Birçok muadilinde depolama alanı 250 GB.

Sonuç

Asus X552EA-SX021D internette gezinmek için ideal bir ürün. Video izleme konusunda ise beklentiler düşük tutulduğunda ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Görüntü açısından , başarılı renk doygunluğu formu ya da başarılı renk dengekeri ve en önemlisi de yüksek bir çözünürlük değeri sunulmuyor.

İlköğretim çağındaki öğrenciler için tercih edilebilir bir model. Düşük bütçeli bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyan diğer öğrencilerin de bu ürünü tercih edebileceğini hatırlatalım. Küçük ofisler için de gayet kullanışlı.

Ferhat Verdi 26/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Asus Dizüstü Bilgisayar