iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bilgisayarlar > Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Asus X551M-SX368 Yetenekli bir giriş seviye dizüstü bilgisayar modeli olan Asus X551M-SX368B test merkezimizde…
Yazar: Ferhat Verdi 04/06/2015

Ev ya da ofiste temel düzeyde bir kullanım için satın alınması planlanan dizüstü bilgisayar modelinde tasarım, donanım ve fiyat üçgeninde minimum özellikler söz konusu olduğunda tercih edilebilir modeller arasında Asus X551M-SX368B’nin önemli bir yeri var.

Oldukça yetenekli bir 15.6 inç ekranlı giriş seviye dizüstü bilgisayar modeli olan Asus X551M-SX368B, internet odaklı kullanım, film izleme, Office belgeleri üzerinde çalışmak gibi kullanım şekiller için iddialı bir model. Şimdi Asus’un söz konusu modeline daha yakından bakacağız. Tasarım ve donanım özelliklerini derinlemesine irdeleyeceğiz.

İlk bakış

Asus X551M-SX368B’de tasarımda fiyatından beklenmeyecek bir formla karşı karşıyayız. Üründe ekranın arkasındaki kapağı araladığımızda oldukça şık ekran menteşeleri, genel olarak kullanışlı bir ön panel görüyoruz. Ekran çerçevesi güzel görünüyor, alt kısmında Asus logosu ve üstte webcam’e ev sahipliği yapan çerçevenin ön panele geçişi bir hayli modern bir hat üzerinden sağlanıyor.

Etkileyici bir estetik duruş sunan ekran menteşesi beğenimizi kazandı. Üründe klavye tuşlarında malzeme kalitesi kötü, Asus X551M-SX368B’nin klavyesi buna karşın tutarlı tuş yükseklikleri ve aralıkları ile konforlu bir kullanım sağlıyor.  Orta kısma oldukça yakın yerde konumlandırılan touch pad, malzeme kalitesi yönünden sınıfı geçiyor ve kullanımı da bir hayli keyifli.

Arabirimler

Asus X551M-SX368B’nin ön panelini geride bırakıp yan kısımlarına göz attığımızda optik sürücü, HDMI, Ethernet, 1’er USB 3.0 USB 2.0 ve VGA ile karşılaşıyoruz. SD kart uyumlu kart okuyucu da var. Keşke 1 adet daha USB 2.0 olsaydı demeden kendimizi alamıyoruz.

Donanım özellikleri

Windows 8.1 yüklü gelen model, FreeDos olarak gelen 1000 TL üzerindeki dizüstü bilgisayarlara adeta nazire yapıyor. Bu hoş özelliğin yanı sıra giriş seviye modellerin çoğunda görmeye alışık olduğumuz Intel Celeron işlemcisi, 2 GB RAM ve paylaşımlı Intel HD Graphics’i tanıdık donanım özellikleri sergiliyor.

500 GB HDD’ye sahip olduğunu da belirtelim. Üründe 16:9 formatlı ekranın kullanıcısına sunduğu çözünürlük değeri ise 1366 x 768.

Ferhat Verdi 04/06/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Asus Dizüstü Bilgisayar