CatPower Distomat / Hizalama Ölçer

En Ucuz CatPower Distomat / Hizalama Ölçer Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
CatPower
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Dewalt, Bosch ve RIDGID marka distomat hizalama ölçerleri en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Lazer hizalama ölçer (distomat) nasıl kullanılır?

Hizalama ölçer cihazları distomatlar, dikey, yatay ve uzunlamasına olmak üzere 3 farklı biçimde hizalamalı ölçümü yapabilirler. Bu araçlar madencilikte yoğun olarak kullanıldığı gibi, farklı meslek guruplarında da kullanılabilir. Tedolitin üzerine ayrıca monte edilebileceği gibi bazıları tedolitle bir bütün halde üretilirler. Bir lazer ışın göndererek ölçüm yaparlar. Ölçüm hassasiyeti milimetrelerle ifade edilebilir. Ölçme işlemini yansıtıcı göndererek yaparlar. Bu yansıtıcıya İngilizce bir terim olan reflektör de denmektedir. 4000 metre 5000 metre gibi uzak mesafeleri ölçmek için daha fazla reflektör kullanılır.

Lazerli kayış kasnak hizalama cihazları da üretilmektedir. Bu cihazların önemi, hassas hizalama yapıyor ve olası bir hatayı düzeltmek için kolaylık sağlıyor olmalarıdır. Hizalama yanlış yapıldığında geri dönüşü zor olabilir. Bu nedenle lazer hizalama araçlarından yararlanılır. Bu aletler genellikle paralel ve açısal bir sapma olduğunda gösterirler ve yeniden hizalama yapmak kolay olur. Montajı kolay olan ve güvenlik camları içeren ürünler de vardır.

Hizalama ölçer distomatın özellikleri nelerdir?

Bu özellikler her üründe farklı olsa da en çok tercih sebebi olan özellikleri şöyle sıralayabiliriz. Öncelikle, uzaktan kumanda özelliği olduğunda, bu ürünü kullanan kişi, lazer düzlemi, x eksenini ve y eksenini bir butona basarak eğebilir. Lazer sınıfı, açı hassaslığı, iç mekanda görünürlük alanı, dönme hızı, alıcı ile çalışabilme alanı, güç kaynağı, ağırlığı, X ve Y ekseni eğim alanı, uzunluğu ve yüksekliği gibi kriterler baz alınarak, ihtiyaç duyulan hızlanma ölçer satın alınabilir.

Hizalama ölçer distomat fiyatları ne kadardır?

En ucuz hizalama ölçeri, cimri.com sitesinde, ölçüm aletleri /cihazları kategorisinde bulunan hizalama ölçer (distomat) sekmesinden görüntüleyebilir, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, en ucuz ürünü kolayca bulabilirsin. Ayrıca, satın almak istediğin ürünün profilinde bulunan fiyat alarmı özelliğini aktif konuma getirerek, indirim, fırsat ve kampanyalar olduğunda hemen haberdar olabilirsin. Cimri.com, en uygun fiyatları tek tıkla karşına getirir.