Disk Kablosu

Farklı ihtiyaçlarınıza yönelik, Dark, S-Link, Digitus, Akasa, SilverStone, Prolink, Sandberg, Logilink, Codegen ve Ipoint marka disk kablolarında, aşağıda bulabileceğiniz link üzerinden, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat için fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

https://www.cimri.com/disk-kablosu

HardDisk Kablosu Nedir?

Hard disk kablosu dendiğinde birçok çeşit kablo ima edilmeye çalışıyor olabilir. Harici diskleri bilgisayarınıza ya da farklı cihazlara bağlamaya yarayan kablolar bu sınıfın içinde yer aldığı gibi, aynı zamanda bilgisayarınızın farklı parçalarını birbirine ve anakartla bağlamaya yarayan parçalar da bu grup içindedir. HDD ve CD Rom bağlantıları için geçerli kullanılabileceği gibi, güç kabloları da bu isim altında satılıyor olabilir. Öncelikle ihtiyacınızı tespit edip sonrasında cimri.com’dan ilgili disk kablosu için fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Sabit disk kablolarında oluşan hasarlar bilgisayarınızın farklı kısımlarının birbirini görmemesine neden olabilir. Dönüştürücü adaptörler, sata power kablosu, ekran kartı power çeviriciler, çift çıkışlı çoklayıcı kablolar, ve optik kilitli sata kablolar bu grup içinde yer almaktadır. Bilgisayar toplarken ya da upgrade sırasında mutlaka en uygun seçeneğin kullanılması gerekmektedir. Sata kablo, seri ata kablo demektir. Bilgisayar içinde, farklı kısımlar arasıda, veri taşıma işlevini yerine getirirler. Sabit disk veri aktarımları bu kablolarla oluşturulan bağlantılarla gerçekleşmektedir.

Harici Disk Kablosu Nedir?

Günlük yaşamda son derece sık kullandığımız ve taşıma ya da sık kullanım gibi sebeplerden oldukça çok bozulabilen kablolardır. Her türlü kişisel verinizi depolama amacıyla kullandığınız harici disklerinizi bilgisayarınıza ya da telefon gibi diğer cihazlarınıza bağlamaya yarayan kablolardır. Bir ucu genelde USB’dir ve diğer uç da cihaza göre micro usb ya da daha farklı girişler olabilir. Bu kablolar tabletler, akıllı telefonlar ve kameralarla da kullanılabilmektedir. Taşınabilir disk kablosu adı altında da satılan bu kablolar yeri geldiğinde araçlar ya da şarj amaçlı da kullanılabilmektedir. Seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken konu girişlerin cihazlar ile uyumlu olmasıdır. Taşınabilir harici diskler aynı zamanda kablosuz disk olarak da adlandırılmaktadır. En uygun fiyatlı konektör kabloları cimri.com sitesinden fiyat karşılaştırması yaparak, olabilecek en uygun fiyata bulabilirsiniz.