Tefal Dilimleyiciler

En Ucuz Tefal Dilimleyiciler Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  

Pratik dilimleyiciler ne işe yarar?

Pek çok farklı yiyecek daha küçük parçalara ayrılarak yenilir. Bunun en önemli sebebi ağız ve yemek yeme sistemimizin yapısıdır. Ağzımızın belirli bir kapasitesi vardır. Herkesin ağız yapısı ve büyüklüğü de farklıdır. Bu nedenle büyük parçaları kolayca ısıramaz veya çiğneyemeyiz. Ayrıca her yiyeceğin sertliği veya yumuşaklığı da değişkendir. Bazı yiyecekler yumuşaktır ve çok kolay çiğnenir. Bazı yiyecekler de serttir ve yemek için mutlaka küçük parçalara ayrılarak yenilebilir. Meyve, sebze ve eti yerken çiğneyebileceğimiz boyutta olmalıdır.

Yiyecekleri küçük parçalara ayırmanın diğer yöntemi de dilimlemedir. Dilimleme, yiyecekleri belirli ölçülerde ve aynı boyutta düzgün bir şekilde bölümlere ayırmaktır. Dilimleme baştan savma yapılan bir işlem değildir. Genellikle yiyecekleri ince bir şekilde parçalara ayırmaktır. Dilimleme bıçak gibi keskin araçlarla yapılır. Pek çok meyve, sebze ve et ürünleri dilimlenir. Patates, domates gibi sebzeler; elma, karpuz gibi meyveler; peynirler ve çeşitli et ürünleri dilimlenir. En ucuz sebze dilimleyicileri, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Dilimleyici makine ne işe yarar?

Günümüzde dilimleme için çeşitli makineler kullanılmaktadır. Bu makineler hem daha pratik hem de daha düzgün dilimleme sağlar. Dilimleme makineleri genellikle salam, kaşar peyniri ve pastırma gibi ürünlerde kullanılır. Bu ürünlerin yemesi ve kesimi zordur. Elle kesilirken istenilen biçimde işlem yapılamaz. Fakat makineler sayesinde rahatlıkla işlem yapılır. Bu kaşar peyniri ve pastırma gibi yiyecekler genellikle ekmek arasına konulurlar ve bu şekilde yenilirler. Ekmek içine daha rahat konulması için ince olarak dilimlenirler. Böylece ısırması ve çiğnenmesi daha kolay olur. Bu makineler çok fonksiyonludur. Aynı makine ile peynir, salam, jambon ve pastırma gibi ürünler kesilir. Keskin bir bıçağı vardır. Bu bıçak bir motor yardımıyla çalışır. Güç düğmesi açılınca bıçak hızla döner ve kesim işlemi başlar. Ayrıca dilim kalınlığı da ayarlanabilir. Ürünün konulduğu bir alan vardır. Bu alan ileri geri çekilerek işlem yapılır. En ucuz patates dilimleyicileri, cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Dilimleyici fiyatları ne kadardır?

En ucuz dilimleyicileri, cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

https://www.cimri.com/dilimleyiciler