• Beyaz eşya kategorisinde, özellikle kadınların en büyük yardımcısı olmayı başaran derin dondurucular ile besinlerin bozulmadan saklanmaları ve uzun süre tazeliklerini korumaları sağlanmaktadır. Cimri.com’da Uğur, Arçelik, Beko, Electrolux gibi onlarca markanın, farklı ve size en uygun derin dondurucu modellerine ve en ucuz fiyat seçeneklerine hemen göz atabilirsiniz!

  • Derin Dondurucu Modelleri Nelerdir?

    Derin dondurucular; çeşitlilik olarak, Sandık Tipi Derin Dondurucular ve Çekmeceli Derin Dondurucular olarak ikiye ayrılmaktadır.

    Sandık tipi derin dondurucular, evlerden çok iş yerlerinde tercih edilen derin dondurucu grubudur. Hacimleri 100 litreden başlayarak, 700 ve üstü litreye kadar devam eden sandık tipi derin dondurucuların birçok avantajı da bulunmaktadır. Yalıtımlarının çok iyi olması, enerji verimliliklerini doğru orantılı biçimde etkilemektedir. Sandık tipi derin dondurucuların yalıtımları çekmeceli derin donduruculardan farklıdır. Üstten kapaklı olması, kapağın kendi ağırlığı ile yarattığı baskıdan kaynaklanan yalıtım ile aynı zamanda sızdırmaları da engellemektedir. Fiyat olarak karşılaştırıldığında ise çekmeceli derin donduruculara göre daha uygun fiyatlı olduğu görülmektedir. Üstten kapaklı olması, kapağın açık kalma riskini ortadan kaldırır ve böylece kapaklar sürekli kapalı kalır. Olası bir elektrik kesintisinde de sızıntı yapmamasından ve yine kapakların avantajı ile gıdaların üç gün etkilenmeden soğukluğunu korumasını sağlar ve bozulmalarını engeller.

    Çekmeceli derin dondurucular ise; genellikle evlerde kullanılan derin dondurucu tipleridir. Şekilleri bakımından, buz dolabına benzeyen yapısından da kaynaklı olarak dolap tipi olarak da adlandırılmaktadır. Çekmeceli derin dondurucularda buzdolabı gibi rafların bulunması en önemli tercih nedenlerinden biridir. Bu tip derin dondurucuların en büyük avantajı çekmece ve raf sistemleridir. Gıdaların dolaba yerleştirilmesi, buzdolabından gelen bir alışkanlıkla daha kolay olacak ve aranılan gıdalara erişim kolaylaşacaktır. Çekmeceli derin dondurucular, sandık tipine göre daha az yer kaplar ve dolap altına ya da bir tezgâhın altına yerleştirilebilir. Bu tip derin dondurucularda buzlanma problemi daha az olurken, herhangi bir arıza durumunda parçaları daha kolay tamir edilebilir.Siz de ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra, satın almaya karar vereceğiniz en uygun derin dondurucu modellerini, en ucuz fiyat seçenekleri ile Cimri’de bulabilirsiniz!