Yaz aylarında denizde zaman geçirmek hem büyükler hem de yetişkinler için oldukça keyiflidir. Yüzmenin dışında eğlenceli oyunlar be aktiviteler de yapılır. Bu aktiviteler sırasında bazı deniz oyuncakları kullanılır. Bunlar, deniz topları, deniz makarnaları, şişme botlar gibi oyuncaklardır. Bunlardan biri de deniz yataklarıdır. Denizin üzerinde deniz yatağı ile keyif yapmak hem çocuklar hem de yetişkinlerin sevdiği bir aktivitedir. Özellikle dalgalı denizde bu yataklar ile dalgaların üzerinde oynamak birçok kişi için çok eğlencelidir. Bu deniz oyuncakları birkaç farklı ebatta olabilir. Çocuklar için küçük ebatlarda olabileceği gibi yetişkinler için daha büyük modeller de vardır. Sadece deniz değil, havuzlarda da bu oyuncaklarla oldukça keyifli zamanlar geçirilebilir. Çocuğunuz veya kendiniz için uygun fiyatlı bir deniz içi şişme yatak arıyorsanız, en ucuz deniz yataklarını, cimri.com sitesinde bulabilir, ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Deniz yatağı nasıl şişirilir?

Deniz yatakları, özel pompaları ile şişirilir. Öncelikle yatağın tıpası açılır ve pompa hortumunun ucu buraya takılır. Daha sonra pompaya ayakla basılarak kolayca şişirilir. Bu pompalar güç istemeden rahatça kullanılabilen ürünlerdir. Hatta çocuklar bile şişirebilirler. Bazı şişme yatakların baş ve gövde kısımlarının ayrı ayrı şişirilmesi gerekebilir. Hem baş hem de gövde kısmında farklı tıpalar varsa bunların her ikisini de şişirmek lazımdır.

Deniz yatağı tamiri nasıl yapılır?

Bunu yapabilmek için deniz yatağınızın hangi tür plastikten yapıldığı önemlidir. Patlamışsa alacağınız bir bulaşık eldiveni veya eski bisiklet lastiği içini yama olarak kullanabilirsiniz. Öncelikle nerenin patladığını bulmak için yatağı komple suya sokabilirsiniz. Nereden kabarcık çıkıyorsa orası patlamıştır. Daha sonra patlayan yüzeyi iyice kurutup hafifçe zımparalayıp temizledikten sonra, yama olarak seçtiğiniz eldiven parçası veya bisiklet lastiği içinden bir parça alıp bali gibi sağlam bir yapışkanla patlayan bölgeye yapıştırabilir, iyice tutması için üstüne çekiçle vurabilirsiniz. Yatağı kullanmadan önce patlağın tamir edildiğinden emin olmak için tekrar suya sokup, fazla açılmazsanız sağlıklı olur.

En ucuz deniz yataklarını, cirmi.com sitesinde, dalış ve yüzme malzemeleri kategorisi altında yer alan, deniz yatağı sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.