Spiralli Defter Nedir?

En renkli kırtasiye malzemelerinden olan defterler; sürekli gelişmekte ve yenilenmektedir. Klasik okul defterleri bu süreç içerisinde oldukça değişmiş ve spiralli çeşitler de bu aileye katılmıştır. Siz de Notte, Gıpta, Umur, Vintage Label gibi markalara ait spiralli defter çeşitlerini en ucuz fiyatlarla Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Spiral tel geçirilerek sabitlenen, sayfaların kolayca ikiye katlanabilmesine imkân veren defter çeşididir. Telli defter ismiyle de anılmaktadır. Sağlam dış kapaklarıyla ve birçok farklı ebatta üretilen bu defter çeşidi öğrencilere büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Genelde 72 yaprak olarak üretilse de 80, 100, 120, 140, 160 yaprak olarak üretilen çeşitler de vardır. Büyük ayraçlı modellerde sayfa sayısı 180 yaprağa kadar çıkabilmektedir.

Kaliteli kâğıt hamurundan üretilerek kullanıma sunulan ve çok farklı kapak renk ve çeşitleriyle spiralli hale getirilen defterler son yılların en işlevsel ürünlerindendir. Arkaya katlanabilmesi, her yazı çeşidine uygun üretilmesi ile hem öğrencilerin hem ofis çalışanlarının işini kolaylaştırmaktadır. %100 selülozdan üretilen, 60 gr. 1.hamur malzeme kullanılan bu defterler renk seçenekleriyle her beğeniye hitap etmektedir.

Spiralli Defter Çeşitleri Nelerdir?

Kapak çeşidine, kâğıdın boyutuna, kâğıdın çizgili veya kareli olmasına göre farklılaşan birçok spiralli okul defteri çeşidi bulunmaktadır. Kâğıt boyutu olarak genelde A4 spiralli defter ve A5 spiralli defter çeşitleri en çok üretilen modellerdir. Sayısal hesaplamalarda kolaylık sağlayan kareli spiral defterler ile yazı yazmayı zevkli hale getiren çizgili telli defter en revaçta olan modellerdir. Çizgisiz spiralli defterler ise hem yazı yazmayı hem çizim yapmayı sevenlerin tercihi olmaktadır. Birden fazla ders ya da konuyu aynı defterde, bir arada tutabilmek için üretilen ayraçlı telli defterler ise sağlamlığı ve kalitesi ile öğrencilerin severek kullandığı bir modeldir.

Kapak malzemesine göre de birçok çeşide sahip olan bu defterler rengârenk seçenekleriyle göz alıcıdır. Plastik spiralli defter; kapak olarak kullanılan plastiğin rengine göre oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kırmızı, yeşil, sarı ya da birçok neon renk seçeneği bulunmaktadır. Kapak malzemesi sert kartondan üretilen sert kapak spiralli defter denen çeşitler ve çok farklı resim öğeleri barındıran baskılı telli defter çeşitleri de çok tercih edilenler arasındadır.

Genelde ders notları için kullanıldığı düşünülse de bu defterler farklı boyutlarıyla her türlü yazım işlemi için uygun bir kırtasiye ürünüdür. Kullanım ihtiyacındaki her insanın mutlaka beğeneceği bir spiralli defter çeşidi vardır.

Resim Defteri Ebatları Nelerdir?

Hayal gücünüzü aktarabileceğiniz oldukça çok çeşide sahip olan eskiz defterlerinin pekçok boyutları bulunmaktadır. Neredeyse her ebatta bulabileceğiniz diğer adı ile eskiz defteri çeşitleri cep boyu ile başlar ve büyüyerek devam eder. En çok bilinen ebatları tabii ki a4 ve a5 boyutları olarak bilinir. Bunun yanında 35*50 boyutlarında resim defterleri de çokça tercih edilen diğer seçenekler arasındadır. Bunun dışında istediğiniz ölçülerde onlarca defter bulmanız da tabii ki mümkündür. Her ebatta, en kaliteli ve en uygun fiyatlara sahip pek çok çeşitteki resim defterlerini Cimri.com’da tek tıkla hemen bulabilirsiniz!

Resim Defteri Fiyatları Nelerdir?

Küçük yaşlarda hayatımıza giren ve hayal gücünüzü geliştirmenize yardımcı olan ilk arkadaşlarımızdan biri tabii ki resim defterleridir. Beyaz ya da farklı renklerdeki boş sayfaların üzerine renkli kalemlerle yapılan amatör çizimler ile başlayan bu tanışma eğer biraz resimle ilginiz var ise hayatınızın bir parçası olarak yanınızda olmaya devam edecektir. Birçok seçeneği bulunan bu defterlerin çeşitleri markalara ve yapraklarının kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Pek çok tekniğe uygun değişik kâğıt seçenekleri bulunmaktadır. Sulu boya için özel, kara kalem için özel kağıtlarla yapılmış defter seçeneklerini seçerek yapacağınız işe en uygun zeminleri hazırlayarak işinizin kalıcılığını arttırırken aynı zamanda kolay uygulamanızı sağlayan seçenekler seçmiş olursunuz. Aynı zamanda farklı renklerde yapraklara sahip defterler alarak o defterlerin üzerine de farklı etkiler yaratacak desenler çalışabilirsiniz. Oldukça fazla çeşide sahip olan resim defterlerinin en kaliteli ve uygun fiyatlı seçeneklerini Cimri.com’da hemen bularak sahip olabilirsiniz!

Fiyatlar genel olarak markalara ve boyutlara göre belirlenmektedir. Tabii ki tahmin edildiği üzere boyutlar büyüdükçe fiyatta da artış gözlenir. Marka içerisindeki fiyatlar da defter yapraklarının kalitesine göre belirlenir. Defterinizin yapraklarının gramajı arttıkça fiyat da buna paralel olarak artış göstermektedir. Genel olarak uygun fiyatlı olan bu ürünlerin fiyat çeşitlenmeleri yukarıda belirtildiği gibidir. Faber Castell, Keskin Gıpta ve Notte gibi kaliteli markaların en uygun fiyatlı ürünlerine Cimri.com’da bir tıkla ulaşabilir ve hemen sipariş ederek sahip olabilirsiniz!