Newfren Debriyaj & Şanzıman

En Ucuz Newfren Debriyaj & Şanzıman Fiyatları

175 ürün gösteriliyor.
Marka
Newfren
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Debriyajın araçtaki önemi nedir? Tamamen biterse ne olur?

Bu parça, bir çeşit aktarma aracıdır. Basıldığında motor ve vites kutusunun bağlantısını keser ve vitesin değiştirilmesini sağlar. Otomatik vites araçlarda bulunmaz, ancak vitesli ve yarı otomatik araçlarda bulunur. Aracı kaldırırken ve fren yaparken, iyi bir kavrama sağlanırsa, kalkış ve duruşlar daha yumuşak olur. Frenlerin sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olabilmeleri için debriyajın iyi şekilde kullanılıyor olması gerekir. Periyodik araç bakımlarında kontrol edilip, düzenli olarak bakımının yapılması önemlidir. Pedallarınızın kavrama noktalarında değişiklik, pedalda sertlik, vites değiştirmekte zorlanma, motor gücünde düşüklük, tork ve beygir değerlerinde düşüş, yoğun trafik içerisinde dur kalk yaparken koku gelmeye başlamışsa ve bunlardan en az birini yaşadığınızı düşünüyorsanız, bir servise danışmak faydalı olabilir. En ucuz debriyaj setlerini cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Debriyaj balatası tamamen biterse, bir anda yolda kalabilir veya çalıştırmaya çalıştığınızda çalışmayabilir. Hatta çekici çağırmak zorunda kalabilirsiniz. O nedenle bakımların düzenli yapılması faydalı olur.

Şanzıman ne işe yarar?

Bu parça, motorlu taşıtlarda bulunur ve hızı değiştirmeye yarar. Aracın hızı değiştikçe, motor ve tekerlekler arasındaki dişlilerin oranı, bu parçayla ayarlanır. Şanzımanın yağ kaçırması sık yaşanan arızalardan biridir. Böyle durumlarda aracı servise götürmek ve nedenini öğrenip, uygun şekilde müdahale etmek faydalı olur. Bu gibi durumlarda kullanılan krikolar, genellikle ayak pompası ile çalışır, 500kg’a kadar yük taşıyabilir, kimilerinde yönlendirmeli, kimi ürünlerde ise hem yönlendirmeli hem de frenli tekerlekler bulunur. İhtiyacınız olan en ucuz şanzıman krikosunu ve şanzıman takozunu cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Debriyaj ve şanzıman tamirinde kullanılabilecek ürünler ve yedek parçaların fiyatları ne kadardır? Bu parça ve sistemlerin tamiri ve bakımında kullanılabilecek yedek parça ve yardımcı malzemelerin fiyatları, satıldıkları yer ve ürünlerin markasına göre değişkenlik gösterir. Trw marka en uygun fiyatlı şanzıman ve debriyaj ürünlerini, cimri.com sitesinde, oto dış aksesuar ve yedek parça kategorisi altında yer alan, debriyaj ve şanzıman sekmesini tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Cimri.com, aradığınız oto yedek parça ve aksesuarın satışını yapan sanal mağazaları sizin için gezerek, en ucuz ürünleri bulmanıza yardımcı olur.

https://www.cimri.com/debriyaj-sanziman