track source

Çocuk Öykü

En Ucuz Çocuk Öykü Fiyatları

10068 ürün gösteriliyor.
Çocuk Öykü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Çocuk Öykü modelleri ve Çocuk Öykü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Çocuk Öykü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Altın Kitaplar, Pearson, Net Yayınları, Caillou. 10068 adet Çocuk Öykü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Okuma alışkanlığı edinmiş bireylerin daha bilinçli ve daha duyarlı olduğu gerçektir. Bu nedenle özellikle çocuklarınıza okuma alışkanlığı edindirmeniz çok önemlidir. Çünkü unutulmamalıdır ki küçük yaşlarda aşılanan alışkanlıkların devamı gelecek ve çocuklarınızın karakterini oluşturacak büyük adımlar atmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle çocuklarınıza yaşlarına uygun kitaplar alarak onları okuma alışkanlığını edindirerek bilinçlendirebilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli konu çocuğunuzun yaşına uygun kitaplar seçmek ve onun üstüne çok gitmeden kitap okumanın bir görev değil keyifli bir hobi olduğunu göstermektir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise çocuğunuzun ilgisini çekecek ve onun ilgi alanlarına yönelik içeriklerdeki seçenekleri seçmenizdir. Bu konulara dikkat ederek bilinçli bir birey yetiştirmenin en önemli adımlarından birini atabilirsiniz.

Çocuklar İçin Alınan Hikâye ve Öykü Kitaplarının Dış Yapısı Nasıl Olmalı?

Çocuklarınıza kitap alırken dikkat etmeniz gereken belli konular vardır. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklar için alınan kitapların dış yapılarının belli niteliklere sahip olması gerekmektedir. Bu niteliklerin başında ölçüler gelmektedir. Ölçüler, çocuğunuzun taşıyabileceği boyutlarda ve hafiflikte olmalıdır. İçerisindeki harflerin büyüklüğü de çocuğunuzun harfleri kolay seçebilmesi ve sayfaların temizlenebilir malzemeden yapılması önemlidir. Çocuklarınızın ilgisini çekebilmek adına resimli kitaplar seçmeniz önemlidir. Seçeceğiniz hikâye ve öykü kitapları çocuklarınızın seviyesine göre belirlenerek sayfa sayısı ona göre belirlenmelidir.

Çocuklar İçin Alınan Hikâye ve Öykü Kitaplarının İç Yapısı Nasıl Olmalı?

Çocuklarınız için seçeceğiniz öykü ve hikâye kitapları içerik olarak da oldukça önemlidir. Çocuklarınız için belli seviyelerde belli seçenekler önerilmektedir fakat asıl dikkat etmeniz gereken konu kitabın dilinin çocuğunuzun anlayabileceği sadelikte olmasıdır. Aksi taktirde çocuklarınız okuduklarını anlamayarak ve okuma alışkanlığını edinemeden okumanın sıkıcı bir eylem olduğunu düşünebilirler. Konu olarak da çok karışık olmamalı ve genelde çocuğunuzun güvenini arttıracak hayatından parçalar taşıyan temalara sahip eğitici kitaplar olmalıdır.

Çocuklara Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Küçük yaştaki çocuğa okuma alışkanlığı kazandırma yollarından biri örnek olmadır. Çocuklar sosyal öğrenme ile davranış sergilerler. Onların gördüğü zamanlarda kitap okuyarak davranışın benimsenmesi sağlanabilir. Hem anne hem baba bu konuda örnek teşkil eden davranışlar sergilemelidir. Ailecek kitap okunan zamanlar ayarlayın ve buna özen gösterin. Okumanın güzel bir faaliyet olduğunu göstermiş olursunuz. Çocuklar dünyayı anne babalarından öğrenir. Ve anne babalarla yapılan etkinlikler onun dünyasında çok olumlu izler bırakacaktır. Uyumadan önce kitap okuyarak düşünce gücünü arttırması sağlanabilir. Bunun düzenli yapılması onda alışkanlık olacaktır ve yeni kitapları yeni hikâyeleri merak ederek keşfetme duygusu da desteklenmiş olur. Aylık çocuk dergilerine üye olun. Çocuk dergileri bilgi ve görsel birlikte olduğu için çocukların ilgisini kolayca çeker. Dergi sonlarındaki ödüllü bulmacaları gönderip onun heyecanına ortak olabilirsiniz. Filmi çekilen kitapları okumasını sağlayın. Kitabı okuduktan sonra kitap hakkında yorumlarını alıp hayal ettiği şeyleri öğrenebilirsiniz. Daha sonra birlikte filmi izleyin bu onun için güzel bir deneyim olacaktır. Kitapla filmi karşılaştırmasını isteyebilirsiniz.

Yaşa Göre Öykü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

0-3 yaş: bu dönemde bebekler için kalın sayfalı üzerinde tuşlar olan ve ses çıkartan kitaplar daha ilgi çekici olur. Hayvan sesleri olursa bebeğiniz bunları öğrenmiş olur. Tekrar tekrar okumanızı isteyebilirler sabırla okumalısınız.

3-6 yaş: okul öncesi çağındaki çocukların hayal güçleri oldukça gelişmiştir. Neden diye sorgulamaya başlarlar. Bu dönemde günlük yaşamdaki sorularına cevap içeren kitaplar okunmalıdır. Yazısı çok olmayan resimli kitaplar tercih edilmelidir.

6-8 yaş: bu dönemde çocuk yeni okumayı öğrendiği için açık ve kolay anlaşılır kitaplar seçilmelidir. Bu tarz kitaplarla okumasını hızlandırması kolaylaşır. Resimli kitaplar tercih edilmelidir.

8-12 yaş: burada çocuğun ilgisini çeken öyküler seçilmeli bilgi içeren aynı zamanda eğlenceli olan kitaplar olursa okuma isteği artar.

Çocuklar Günde Ne Kadar Kitap Okumalı?

Ailecek yapılan okuma saatleri dışında çocuğun isteğine göre belirlenmeli. Aileler bu konuda ısrarcı ve baskıcı olmamalı. İçinden gelerek okuması sağlanmalı. Aksi takdirde baskı yapılarak okuma yapması istenirse bu ters tepkiler doğurabilir.