Güneş ışınları her zaman bize yarar sağlamaz. Fazla kimyasal gazların kullanımı sonrası güneş kötü ışınlarını dünyaya gönderir. Bu ışınlardan korunma yöntemimiz ise güneş gözlükleridir. Özellikle çocuklarımızın mazur kalmaması için dışarı çıkarken çocuklara güneş gözlüğü takmamız gerekir. De Valentini, Hello Kitty, Sebago, Chicco, Osse, Hello Cindy ve Kietta gibi gözlük markalarının çocuk güneş gözlük modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri bir arada bir şekilde Cimri.comdan bulabilirsiniz.

ÇOCUK GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Günümüzde güneş gözlüğü temel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Çünkü güneş artık zararlı ışınları dünyaya göndermektedir. Bundan korunmak içinde güneş gözlüğü takmamız gereklidir. Güneş gözlüğünü çocuklardan yaşlılara herkesin takması gereken bir üründür. Hele ki çocuklarımız bizlerden daha hassas yapılara sahip oldukları için dışarı çıkarken, oyun oynarken kesinlikle takmamız gereklidir. Fakat her güneş gözlüğünü kesinlikle çocuklarımıza taktırmamalıyız. Güneşin ışınları ne kadar zararlıysa, kötü malzemeden üretilen güneş gözlükleri de o kadar zararlıdır. Çocuk güneş gözlüklerinin camlarının ultraviyole ışınlarına karşı koyabilecek üründen yapılması gereklidir. Çocuklar için üretilen güneş gözlükleri de çocukların gözlerini en iyi koruma ürününden yapılmalıdır. Çocukların en sevdiği çizgi film karakterlerinden tasarlanan ürünler vardır. Bunun yanında düz renklerde olanlarda vardır. Farklı renklerin yanı sıra çok farklı modellerde de gözlükler vardır. 2 yaş ve üzeri çocuklar için güneş gözlüğü doktorlar tarafından tavsiye edilir. Gözlüğün yapıldığı madde kırılmaz ve su geçirmezdir. Polarize camdan yapılması da zararlı UVA ve UVB ışınlarından korunması içindir. Bu modellere Cimri.comdan bakabilirsiniz. Çocuk güneş gözlüğü fiyatları ise her bütçeye uygundur.

ÇOCUK GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ NASIL TEMİZLENMELİDİR?

Alınan ürünün yanında gözlük kabı ve camı için özel bir bez verilir. Güneş kabı, gözlüğün dışarıdan darbelere karşı korunmasını sağlar. Gözlük kapları çocukların sevdikleri tarzda tasarlanmıştır. Çocuklar dışarı çıktıklarında kirlenirler. Haliyle gözlükleri de kirlenir. Hassas camlara sahip güneş gözlükleri her bezle silinmemelidir. Bu yüzden de çocuk güneş gözlüğünün peşine özel cam bezi verirler. Ebeveynlerin çocukların gözlüklerini kullanıldıktan sonra özel bezle temizlemesi önemlidir. Temizleyici maddelerin kullanılmasına gerek yoktur.