• Çocukların çoğunlukla yaz aylarındaki en büyük keyiflerinden biri de çocuk bisikletlerini kullanmaktır. Bisiklet kategorisinde bulabileceğiniz çocuk bisikletleri çocuklara büyük bir sevinç yaşatmakla birlikte aynı zamanda duygusal bağ kurduğu ilk aracı olmaktadır. Cimri.com’da siz de çocuğunuza en uygun çocuk bisikleti modellerine; Ümit, Salcano, Bianchi, Tunca, Orbis gibi markaların içerisinden en ucuz çocuk bisikletlerine kolayca sahip olabilirsiniz.

    Çocuk bisikletleri, 3 tekerlekli bisiklet yaşını aşan ve motor becerilerinin kısmen tamamlanmaya başlaması ile birlikte gelen bisiklet modelleridir. Dört tekerlekli bisikletler, motor becerilerini geliştirmekle birlikte, denge kurmayı öğrenmesi konusunda da yardımcı olmaktadır. Çocuğunuz tam olarak bisiklet sürmeyi öğrenene kadar, arka tekerleklere bağlı olan iki küçük ekstra tekerlek ile denge sağlamayı öğrenir. Zamanla arkadaki küçük tekerlekler çıkarılarak, çocuk bisikleti iki tekerlekli bisiklete çevrilebilir.

  • Çocuk bisikleti alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Çocuklara bisiklet seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekilen belirli hususlar bulunmaktadır. Çocuk bisikletlerinin güvenliği bu konudaki en büyük ve en önemli etkenlerden biridir. Seçeceğiniz çocuk bisikleti mutlaka dayanıklı olmalıdır. Çocuk bisikleti alırken dikkat edilmesi gerekilen bir diğer en önemli nokta ise, çocuk bisikletinin çocuğun fiziksel özelliklerine uygun olmasıdır. Bu noktada çocuğun boyu baz alınarak sele uzunluğunun ayarı yapılmalıdır. Çocuk bisikletinin selesinin, çocuğunuzun ayaklarını yere sağlam bir şekilde basabileceği yükseklikte ayarlamanız gerekmektedir. Seçeceğiniz çocuk bisikletinin, olası bir düşüş anında, bisiklet parçalarının çocuğunuza zarar vermeyecek şekilde yapılmış olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Çocuk bisikleti alırken aynı zamanda, çocuk bisikleti ekipmanlarını da almanız herhangi bir düşme sonucunda çocuğunuzun güvenliğini sağlayacaktır.

  • Çocuk bisikleti ekipmanları nelerdir?

    Çocuk bisikletlerini alırken dikkat edilecek husus olduğu kadar, bisikleti aldıktan sonra da tamamlanması gereken ekipmanlar konusunda da aynı özverinin sergilenmesi gerekmektedir. Çocuk bisikletlerinde çocukların güvenliğini sağlamak için; dizlik, kask, kolluk gibi ekipmanların da güvenilir olması gerekmektedir. Dizlik, bileklik ve dirseklik içeren koruyucu ekipmanlar, darbeye karşı dayanıklı olmalı ve çocuğunuzun vücut ölçülerine tam oturması gerekmektedir. Çocuk bisikletlerinde fener kullanımı, yine çocuk bisikletleri için gerekli olan ekipmanlar arasında yer almaktadır. Bisiklet kaskı da çocuk bisikletleri için önemli ekipmanlardan birisidir.

    Siz de çocuğunuza en uygun çocuk bisikletine Cimri’den kolayca ulaşabilir ve en ucuz çocuk bisikleti modellerine hızlıca sahip olabilirsiniz.