Birçoğumuzun büyük parklardan, bahçelerden geçerken gördüğü, küçük şekilli ağaç benzeri çalılar, lüküstür vasıtasıyla budanır. Aynı zamanda çalılar ile dekorasyon yapılmış bahçeli evlerin de vazgeçilmez bahçe malzemelerindendir. En kaliteli ürünlerin adresi Cimri.com’da Bosch, Ryobi, Black&Decker, Einhell gibi markalara ait en ucuz çit budama makinelerini bulabilirsiniz.

 • Çit Budama Makinesi Nedir?

  Dekorasyonunda ve düzeninde çalı, çit tercih edilen bahçelerde; çalıların aynı boyda olmalarını sağlamak amacıyla yapılmış kesim makinelerine denir. Aynı zamanda çim kesme makinesi veya lüküstür olarak ta bilinir.

  Çit budama makinesi; çalıların iki tarafını istenilen ölçüde ve şekilde budayarak, düzgün ve estetik görünmesini sağlar. Üstten yapılan budama işlemi ile düzgün bir görünüm kazanan çalılar, şekillendirilmesi kolay hale gelir.

 • Çit Budama Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  Benzinli çit budama makineleri; kullanım esnasında gereken enerjiyi benzinden sağlayan çeşittir. Özellikle budama yapılacak alanın büyük olduğu durumlarda tercih edilir. Ergonomik kabzalı, alüminyum malzemeden imal edilen bu makineler; profesyonel ve yarı profesyonel kullanım için uygundur. Genelde 1.1 hp – 1.2 hp motor gücüne sahiptir. Yakıt depo hacimleri 0.75 litreden başlar. Ağırlıkları; taşıyıcıyı yormayacak ölçüde dizayn edilirler. Elektrikli çit budama makineleri; hafif yapılarıyla en gözde modellerdendir. Pratik kullanımı sayesinde çok tercih edilir. 420W, 700W, 750W gibi motor güçlerine sahip modelleriyle farklı kullanıcılara hitap etmektedir. Akülü çit budama makineleri; şarj edilebilme özelliği ile kablodan bağımsız çalışma imkânı sağlayan modellerdir. Kablo uzunluğu sıkıntı olmadan, özgürce budama yapılabilir. Dengeli ve ergonomik modeli ile bahçe işlerini sevenlerin en çok tercih ettiği modellerdir. 12V, 14.4V, 18V aküler içerir ve uzun süreli şarjıyla çok rağbet görür.

 • Çit Budama Makineleri Nasıl Seçilir?

  Seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli etken; budanacak alanın büyüklüğü ve en uzak budama alanının mesafesidir. Makinenin kullanım kolaylığı ve bıçak büyüklüğü ile kalitesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Motor gücü, şarj süresi gibi konular da üzerinde düşünülmesi gereken konulardır. Bütün bu önemli noktalar seçiminizde size yön verecektir.

  Kaliteli markaların ürettiği birbirinden işlevsel lüküstürler, uzun vadede size iş gücü ve maddi anlamda büyük kazanımlar sağlar. Cimdi’deki onlarca model arasından seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.