Kaş almak, istenmeyen tüyleri koparmak amacıyla cımbız kullanılabilir. Cımbız, tüyü kolayca tutarak çekecek yapıda tasarlanmış bir araçtır. Yapılan arkeolojik kazılar, insanların binlerce yıldır cımbız kullandığınız gösteriyor. Özellikle kadınların makyaj çantalarında mutlaka bulunan bir malzeme olan cımbız, erkekler için de bakımlı bir görünüm için gerekli araçlardan biridir. Cımbızlar, altın uçlu, çelik uçlu olabilirler. Bu özellikler paslanmaz olmalarını sağlayarak hijyenik ve sağlıklı bir kullanım sunar.

Kişisel Bakım Ürünlerinin Kullanımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cımbız gibi kişisel bakım malzemelerinin kullanımında ilk dikkat edilmesi gereken konu, bu eşyaların kişiye özel olmasıdır. Asla başkasına ait cımbız, törpü, tırnak makası kullanılmamalıdır. Ayrıca cımbızları, her kullanımdan sonra ve önce kaynar su ile steril etmek faydalı olabilir. Cımbız alırken uç kısmı paslanmayan malzemeden üretilmiş olanları tercih etmek de önemlidir. Paslı uç, deri altına temas ederse tetanoz gibi hastalıklara neden olabilir.

Kaş Aldırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Güzellik salonunda ya da evde kaş alırken kullanılan malzemelerin steril olmasına mutlaka dikkat etmek gerekir. Bu amaçla güzellik uzmanınıza kaş aldırmak için giderken yanınızda kendi cımbızınızı götürebilirsiniz. Kaşlar alındıktan sonra direk su ile temas da cilt reaksiyonları açısından tehlikeli olabilir. Bunun yerine nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi olan analjezik bir krem uygulanabilir. Kaş alımında kaş kılları kırılmadan dipten çekilmelidir. Aksi halde kırılan kaş telleri kısa sürede uzayarak kötü bir görünüme neden olabilir.

Uygun fiyatlarla cımbız, tırnak makası, tırnak bakım seti, kaş fırçası gibi ürünler almak için Cimri.com mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Cimri, ihtiyacınız olan hemen her ürün için farklı online mağazalardan aldığı ürün bilgisi ve fiyatları anında ekranınıza yansıtır. Böylece hem ürün özelliklerini hem de fiyatları karşılaştırma fırsatınız olur. En kısa sürede en ucuz cımbız, en ucuz tırnak makası, en ucuz el ayak bakım seti gibi ürünlere ulaşabilir zahmetsizce en avantajlı alışverişi yapabilirsiniz.