Olympia Ciltleme Makinesi

En Ucuz Olympia Ciltleme Makinesi Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Olympia
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Ciltleme, Kağıtların, kitapçık haline getirilmesini sağlayan, özellikle kırtasiyeler ve fotokopi merkezlerinde sıklıkla yapılan bir işlemdir. Evde hobi olarak kitap cildi yapmak isteyenler de bu makineleri kullanırlar. Öğrenciler, çıktı halinde aldıkları ders notlarını bütünlemek ve rahatça kullanabilmek adına genellikle ciltleme yaptırırlar. İş yerlerinde kullanılan bilgilendirme kitapçıları, sunumlar gibi belgeler de yine ciltlenerek kullanılırlar.

Ciltleme nasıl yapılır?

Ciltleme, ciltleme makineleri ile yapılır. Plastik ciltleme, tel ciltleme, PVC helezonlu ciltleme, ansiklopedik ciltleme, karton cilt ve ısısal ciltleme gibi birçok farklı cilt çeşitleri vardır. Ciltleme yapan makineler, yapılacak olan ciltleme çeşidine göre farklılık gösterir. Bazı makineler birkaç farklı şekilde ciltleme yapabilirken, bazıları sadece tek bir ciltleme tipini yapabilirler. İş yeriniz için ihtiyaç duyabileceğiniz en ucuz metal spiral ciltleme makinesini cimri.com sitesinde bulabilir, makinelerin fiyat ve özelliklerini kolayca karşılaştırabilirsiniz.

>Plastik ciltleme yapılırken, önce ciltleme yapılacak olan kağıtlar, üst üste konularak makine ile delinir. Daha sonra kapak kısımları yine aynı şekilde delinir. Kapakların arasına kağıtlar konulur ve cilt yapma makinesinin üzerine bir bütün halinde yerleştirilir. Plastik spiral makinenin üst kısmına konur ve makinenin üzerindeki kol aşağıya indirilir. Böylece ciltleme işlemi basitçe tamamlanmış olur. En ucuz delme ve plastik spiral makinesini cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Isısal ciltleme makineleri, kitap cildi yapımında kullanılır. Azami kitap ölçüsü, ciltleme yapabileceği maksimum kalınlık, kapak kalınlığı, ciltleme yapma hızı, kapak katlama ünitesinin özellikleri, hangi yapıştırıcı ile işlem yapabildiği ne kadar sürede ısındığı ne kadar elektrik tükettiği, makinenin ağırlığı ve ebatlarına göre ısısal cilt makinelerinin fiyatları değişir.

Tel spiral ciltleme makinesi, kare veya yuvarlak şekilde delerek, tel ciltleme yaparlar. Delme genişliği, açabileceği maksimum delik sayısı, atık bölmesinin olup olmadığı gibi özelliklerine göre fiyatları değişir.

Ciltleme makinesi fiyatları ne kadardır?

Bu makinelerin fiyatları, makinenin kapasitesine, hangi türde ciltleme işlemleri yapabildiğine, modeline ve markasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. En ucuz ciltleme makinesini, cimri.com sitesinde, ofis makineleri (araçları) kategorisi altında yer alan, ciltleme makinesi sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

https://www.cimri.com/ciltleme-makinesi