Çikolata ve Gofret

Çikolata ve Gofret Fiyatları

4079 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Sütlü
Beyaz
Bitter
Meyveli
Çikolata ve Gofret fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Gazlı İçecekler Fiyatları
 • Köpek Ağızlık Fiyatları
 • Cam Temizleyici Fiyatları
 • Su Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Çikolata ve Gofret Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Çikolata ve Gofret markası:

  2021 yılı Çikolata ve Gofret Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  14 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 4079 Çikolata ve Gofret modeli içerisinde en ucuz Çikolata ve Gofret fiyatı 0.5 TL iken, en yüksek Çikolata ve Gofret fiyatı 3359.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Çikolata ve Gofret fiyatlarının ortalaması alındığında ise 14 Nisan 2021 tarihinde ortalama Çikolata ve Gofret fiyatı ise 33.78 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Çikolata ve Gofret Ürünleri Hangileridir?

  Çikolata ve Gofrette En Popüler Markalar Nelerdir?

  Cimri.com
  Çikolata ve Gofrette En Popüler Markalar; Ülker, Eti, Torku ve Nestle Şeklinde Sıralayabiliriz.

  Çikolata Çeşitleri Nelerdir?

  Cimri.com
  Bitter, Sütlü, Beyaz, Kaplama, Dolgulu Çikolata ve Pralin Çikolata En Çok Tüketilen Çikolata Çeşitleri Arasında Yer Alır.

  En Çok Tercih Edilen Gofret Türleri Nelerdir?

  Cimri.com
  Ülker Çikolatalı Gofret, Hoşbeş, 9 Kat Tat, Biscolata ve Çokonat En Çok Tercih Edilen Gofret Çikolatalar Arasında Yer Alır.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Çikolata ve Gofret

  mayalar tarafından keşfedilmiştir. Çikolatanın keşfedilmesine hayvanların aracı olduğu söylenir. Hayvanların yediği meyvelerden yiyecek ve içecek üreten mayalar, çikolatayı bulur ve böylece tüm dünyaya yayılır. İlk zamanlar içecek olarak tüketilen çikolata, daha sonra yiyecek olarak tüketilmeye başlanır. Çikolata hiç kimsenin hayır diyemeyeceği en çok sevilen yiyecekler arasında gelir. Keşfinden bu yana çikolata, her zaman sevilen ve popüler olan bir yiyecek olarak kabul edilir. Çikolata insan vücudunda mutluluk hissini uyandırır. İnsanlar, hem çok mutlu oldukları anda hem de psikolojik olarak depresif anlarında çikolatada yemek ister. Kakao ağaçlarından toplanan kakao tomurcukları bir takım işlemlerden geçer ve kakao elde edilir. Kakao tozu belirli miktarlarda süt ve şekerle karıştırılır ve çikolata yapılır.

  Günümüzde birçok çikolata markası bulunur. Çikolata markaları, her yaş grubuna hitap edecek yüzlerce çeşit çikolata üretimi yapar. Her marka kendine özgü karışımlar kullanır. Türkiye’de yerli üretim yapan birçok çikolata markası bulunur. Kaliteli ve usulüne uygun çikolata üreten markaların yanı sıra kalitesiz ve rastgele üretim yapan tezgâh altı denilen üretim yapan markalarda mevcuttur. Bu tür markalardan uzak durulmalıdır.

  Çikolata ve Gofret Çeşitleri

  Tropik iklimlere has bir ağaç olan kakao ağacından elde edilen kakaonun, değişik gıda ürünlerinin birleştirilmesi ile çikolata çeşitleri elde edilir. Çikolatanın birçok marka ve çeşidini görebilirsiniz. Aslında çikolata ve içine konulan malzemeler aynı olsa da her marka kendine özgü miktarlarda bu ürünleri kullanır. Böylece her markanın çikolataya verdiği ayrı bir lezzet bulunur.

  Birçok markanın üretimini yaptığı bitter çikolata acımsı bir tat içerir. Sağlık açısından oldukça faydalı olan bitter çikolata, % 35 oranında kakao maddesi içerir. Bitter çikolata, kalp rahatsızlığı olan kişiler için doktorlar tarafından önerilir. Diyetisyenlerin de hastalarının tatlı ihtiyacını karşılamaları için bitter çikolatayı diyet listelerine ekler.

  Klasik çikolatadan vazgeçmeyenlerin tercihi her zaman sütlü çikolata olur. Sütlü çikolata süt ile kakaonun karışımdan elde edilir. Damakta bıraktığı lezzet ile her yaş grubuna hitap eder. Sütlü çikolatayı, çocuklar ve yetişkinlerin sevdiği çikolata türlerindendir. Sütlü çikolata üretilirken %25 oranında kakao kullanılır. Sütlü çikolatanın yumuşak bir tadı bulunur. Çikolata markaları, sütlü çikolatayı ambalajlı olarak kare, dikdörtgen gibi farklı şekillerde üretimini yaparlar. Marketlerde rafların hep üst köşesinde sütlü çikolata yerini alır.

  Damak tadına güvenen kişiler her zaman tercihini fıstıklı çikolatadan yana kullanır. Antep fıstığı ile çikolatanın muhteşem uyumunu fıstıklı çikolata türünde bulursunuz. Fiyat olarak diğer çikolata çeşitlerini göre pahalı da olsa buna değecek lezzeti bulunur. Özel günlerde, bayramlarda kullanılan kutu şeklinde de satışı yapılır. Son yıllarda markalar beyaz çikolata ile fıstığın harika uyumunu da müşterilerine sunmuş ve olumlu tepkiler almaktadır.

  Çikolatalı gofret çeşitleri birçok marka tarafından üretimi yapılmaktadır. Gofret ve çikolata birleştirilerek lezzetli bir gıda elde edilir. Çikolata gofretlerin; sade çikolata gofret çeşitlerinin yanında fındık, fıstık gibi malzemeler kullanılarak üretilen çeşitlerini de üretilmiştir. Ayrıca gofret çeşitlerinin büyüklü küçüklü, fıstıklı, fındıklı gibi birçok çeşidi üretilir. Herkesin damak zevkine uygun yerli ve yabancı marka gofret çeşitlerini bulursunuz. Gofretler çayların ve sohbetlerin vazgeçilmez gıdası olarak kabul edilir.

  Çikolata Markaları ve Fiyatları

  Çikolata üretimi yapan markalar, ürünün içerisindeki malzeme ve kaliteye göre fiyat belirler. Her markanın ürünlerinin kendine göre fiyatları bulunur.  Gofret markaları da kullandığı malzeme ve kalitesine göre fiyatı belirler. Markaların fiyatlarını belirleyen diğer bir unsur ise müşteri talepleri ve beğenisi olarak kabul edilir. Fındık ve fıstık fiyatlarının yüksek olması çikolata fiyatlarını doğrudan etkiler. Çikolata içerisinde fındık ve fıstık kullanıldığı takdirde bu durum fiyatlarda artış olmasına neden olur. Bunun yanı sıra kaliteli çikolatalar daha pahalı olur.

  Gofret fiyatları, kullanılan malzemeye, gramaja göre fiyatları belirlenmektedir. Birçok marka gofret fiyatlarını belirlerken içerisinde kullanılan malzeme oranlarını esas alarak fiyat belirtmektedir.

  Çikolata yalnızca abur cubur olarak tüketilmez. Ayrıca pasta ve yemeklerde de kullanılır. Pasta yapımında sütlü, fındıklı çikolata çok fazla kullanılır. Pastaların kremasında ve süslemesinde de çikolata tercih edilir. Çikolata çeşitleri çok fazla olduğundan gıda sektöründe çok fazla kullanılmasını sağlar.

  Günümüzde insanlar yiyecek ve içeceklerin sunumlarına özen gösterir. Draje çikolata da sunumlar için çok fazla tercih edilir. Birçok renge sahip draje çikolata, hediye olarak da götürülmektedir.

  Çikolata ve Gofret Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Hem sağlık açısından faydalı hem de insanlar için çok lezzetli ve tatlı çikolata alırken markaya dikkat edilmesi gerekir. Çikolata markasının bilindik ve kaliteli olması çok önemlidir. Kalitesiz ve sağlıksız olarak üretilen çikolatalar insan sağlığına ciddi zararlar verebilir. Örneğin; fındıklı çikolata içerisindeki fındık güzel değilse çikolatanın hem kalitesini hem de tadını kaçırır. Bu nedenle çikolata içerisinde kullanılan malzemelerin de kaliteli olması gerekir.

  Gofret veya çikolata alırken kapalı ve ambalajlı ürünler seçmelisiniz. Açıkta satılan gofret çikolatalı veya diğer gofretler zehirlenmelere neden olabilir. Çikolata alırken ambalajı yırtılmış veya açılmış ürünlerden uzak durulmalıdır. Son kullanma tarihinin geçmemiş olması gerekir. Tadı değişmiş, ekşimsi ve acımsı ürünler derhal alınan yere iade edilmeli. Bitter gofret ve bitter çikolata zaten acımsı bir tada sahip olduğundan bu ürünler ile karıştırılmamalıdır.

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery