Cep telefonu araç kiti, aynı zamanda bluetooth araç kiti olarak da adlandırılır. Bu ürünün tasarlanış sebebi, sizi sürüş esnasında cep telefonu kullanımından doğabilecek kazalardan korumaktır. Yeni bir cep telefonu araç kiti almak istiyorsanız, Cimri.com’da yüzlerce markayı ve modeli sizin için bir araya getirdik. Siz de Nokia, Sandberg, Modacar, Jabra gibi kaliteli markaların en ucuz cep telefonu araç kiti modellerini Cimri.com’dan bulabilirsiniz.

Bluetooth Araç Kiti Ne İşe Yarar?

Cep telefonu araç kiti ya da bluetooth araç kiti, araba kullanırken cep telefonu görüşmelerinizi ellerinizi kullanmadan yapabileceğiniz teknolojik bir üründür. Bu ürün cep telefonu ile konuşacağınız sırada ellerinizin serbest olmasını sağlar. Bu ürünün üretimindeki amaç, arabanızı güvenli bir şekilde kullanabilmenizi sağlamaktır.

Bluetooth Araç Kiti Nasıl Kullanılır?

Kullanımdan önce, cep telefonu araç kiti ile cep telefonunun eşleştirilmesi ve gerekli ayarların yapılması gerekir. Yapılması gereken bir diğer hazırlık da, kitin arabaya montajıdır. Kullanım öncesinde bluetooth araç kitinin açık konuma getirilmesi gerekir. Bazı modellerde araba çalıştığında kendiliğinden açılırken, bazılarında manuel olarak ayarlama yapmak gerekebilir. Cihaz açıkken gelen aramalar cihaz düğmesine basılarak yapılabilir. Ellerin tamamen serbest olmasının istendiği durumlarda, çağrıların sesle cevaplanabileceği modeller de mevcuttur.

Cep telefonu araç kiti, sadece sesli aramalar için değil; cep telefonundaki müzikleri dinlemek ya da navigasyon uygulamasından faydalanmak için de kullanılabilir.

Bluetooth araç kiti, sadece gelen çağrıları cevaplamak için değil, arama yapmak için de kullanılır. Cihaz üzerinden arama yapmak için, ekranı olan modellerin tercih edilmesi gerekir. Ürünün çalışma prensibine göre telefonla gelen ses dahili hoparlörden ya da ses sisteminden araç içine yansıtılır.

Bluetooth Araç Kiti Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Cep telefonu araç kiti ya da bluetooth araç kiti fiyatları ürünün markasına, teknolojik özelliklerine ve sahip olduğu donanıma göre değişiklik gösterir. Cimri’de sizin için bir araya getirdiğimiz ürünlerin fiyatları 6 TL’den başlayarak 699 TL’ye kadar ulaşmaktadır. Eğer satın almak istediğiniz modele karar veremediyseniz ürün karşılaştırma özelliğini seçerek ihtiyaçlarınıza hitap eden bluetooth araç kitine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.