Cep Telefonları

En Ucuz Cep Telefonları Fiyatları

1629 ürün gösteriliyor.
5G Desteği
Samsung Modelleri
Ekran Boyutu
Ekran Gövde Oranı
RAM Kapasitesi
Dahili Depolama (Hafıza)
Batarya Kapasitesi
Kamera Çözünürlüğü
Ön (Selfie) Kamera Çözünürlüğü
Diyafram Açıklığı
4.5G Desteği
Çözünürlük Standartı
İkinci Arka Kamera
Video Kayıt Çözünürlüğü
İşletim Sistemi
USB Type-C
Parmak İzi Okuyucu
İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü
Ağırlık
Video FPS Değeri
NFC
İşlemci Çekirdek Sayısı
Suya Dayanıklılık
Toza Dayanıklılık
Çıkış Tarihi
Çok Arananlar
Hızlı Şarj
Cep Telefonları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Cep Telefonları modelleri ve Cep Telefonları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Cep Telefonları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Xiaomi, Samsung, Asus, Huawei, Apple. 1629 adet Cep Telefonları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Cep Telefonları Nedir?

Cep telefonları, son zamanlarda en çok geliştirilen elektronik mekanizmalardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Günümüzde artık internet servislerinin çok fazla açılmasının ötesinde parmak izi, göz retina taraması gibi birçok farklı özellikleriyle ön plana çıkmakta ve sunulmuş olan telefonlar sayesinde artık kamera, fotoğraf makinesi aynı zamanda da bilgisayara bile gerek kalmamakta çok daha rahat ve komplike bir şekilde çalışılmaktadır. Elbette cepte taşınmasında çok büyük bir avantajı bulunuyor. Bu anlamda farklı seçeneklerin içerisinden seçim yapabiliyor. Böylece daha rahat bir şekilde hareket etme şansına sahip olunabiliyor. Bu işlemler gerçekleştirilirken elbette farklı ekran boyutlarına kadar hepsi göz önünde bulundurmalı ve rahat bir kullanım sağlanmalıdır. Yani bir akıllı telefon alınacağı zaman en önemli noktalardan bir tanesi aslında sizlerin tam olarak ihtiyacınızı karşılayabilir olmasıdır. Bu anlamda sizler de daha rahat ve net bir biçimde hareket edebilirsiniz. Gerek videolar gerekse fotoğrafların net görülebilmesine imkan sağladığı gibi aynı zamanda da farklı markaların kalite ürünlerinde zarif ve kullanıcı dostu olması da seçimlerde ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda hem uygun fiyatlı hem de tam olarak istenilen ihtiyaçları karşılayacak telefonların seçilmesi gerekli. Elbette ki bu konuda tercihler yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bu noktalar konusunda da tamamen alıcının ihtiyaç sahipleri sahipliğine göre durum değişikliği yapılabiliyor. Örneğin herhangi bir ürün seçeneğinde ağırlıklı olarak dahili hafıza, ön plana çıkarken bazı modellerde ağırlıklı olarak bataryanın ömrü ve bataryanın şarj süresi ön plana çıkabilir. Kısacası kolayca taşınabilen ya da geniş kapsama alanı olabilen kablosuz sistemlerin olduğu aynı zamanda kamera özelliklerinden plana çıktığı çeşitli cep telefonları bulunuyor ve bunların arasından seçim buna göre gerçekleştiriliyor. Cep telefonu fiyatları konusunda da elbette ki tercih tamamen aslında kişisel olarak kişinin kendisine kalmış bulunuyor. Burada ihtiyaçlar göz önünde bulundurulacak gibi elbette ki bütçeler de göz önünde bulundurularak hareket edilebilir.

Akıllı Telefon Kampanyaları Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Akıllı telefon kampanyaları belirli zamanlarda her bir telefon firmasının kendine uygun olarak yapmış olduğu bir kampanya. Örnek vermek gerekirse herhangi bir x marka yeni bir ürün çıkardığında böyle bir kampanya çalışması içerisinde girerken bazı firmayı ise özellikle elinde çok fazla stok birlikte zaman böyle bir kampanya içerisinde girebilmektedir. Ayrıca kuruluş yıldönümlerini ya da işlem fırsatlarına göre çeşitli zamanlarda bu tarz işlemleri yapan firmalar olduğu gibi aynı zamanda da direkt olarak tercihinize göre çeşitli kampanya fırsatları bulunmaktadır. Elbette bu kampanyaları da iyi takip etmek en azından alacağınız ürünü çok daha uygun fiyata almak anlamında çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Cep Telefonu İşlevleri Nelerdir?

Aslında bir çoğumuzun bildiği bir nokta ancak cep telefonu içerisinde birçok farklı dizayn da var. Örnek vermek gerekirse artık screen shot özelliği çok fazla ön plana çıkmakta ve birçok cep telefonunda daha önceden ön panelinde bulunan tuşlar vasıtasıyla da yapılan bu işlem günümüzde artık ekranda kesinlikle tuş kullanmayan telefonlar gelince yan tarafta bulunan açma kapama tuşu ve ses azaltma tuşunun birlikte basılması dolayısıyla gerçekleştirilmekte. Bunun haricinde cep telefonunun içerisinde konuşma özelliği de mevcut. Örnek vermek gerekirse birçok cep telefonunda artık konuşarak sizler de telefonda arama gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca farklı marka cep telefonlarında artık sadece konuştuğunuzda sizlere birde üzerine üstlük cevap veren sistemler bulunuyor. Kısacası geliştirilmiş sistemler sayesinde sizler de çok daha iyi cep telefonlarına ulaşabiliyorsunuz ve cep telefonları sayesinde işlemleri çok daha rahat bir biçimde gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Eskiden bilgisayarlar özellikle dizüstü bilgisayarlar çıktıktan sonra daha pratik olduğu söylenmesine rağmen günümüzde artık bilgisayar bir anlamda cepte taşınabilir hale gelmiş bulunmaktadır. Çok rahatlık olmasının yanında aynı zamanda da işlem kolaylığıyla ön plana çıkmakta. Peki bu işlemler gerçekleştirilirken yapılması gereken en önemli noktaların başında ne geliyor? Bunları da elbette ciddi bir şekilde kontrol etmek gerekiyor. En son zamanlarda özellikle aksesuar kullanımı çok fazla artmış durumda ve aksesuar ile ilgili olarak özel mağazaları açılıyor veya internet üzerinden satış yapan firmalar bulunuyor. Sadece bunun üretimini yapan özel fabrikalar da mevcut. Bunlar da göz önünde bulundurmak lazım.

Cep Telefonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Akıllı cep telefonu alacağınız zaman bilinmesi gerekir ki birçok farklı türde ve seçenekte cep telefonları bulunmaktadır. Burada işlemciyi göz önünde bulundurlabileceği gibi aynı zamanda ve tasarım, şıklık gibi seçenekler de göz önünde bulundurulabilir. Ancak asıl önemli olan noktalardan bir tanesi elbette ki iç özellikleridir. Burada kamera özellikleri karşımıza çıkabildiği gibi aynı zamanda da RAM özellikleri, batarya özellikleri gibi farklı özellikler karşımıza çıkmaktadır. Öncelikli olarak herhangi bir telefona incelerken ilk bakılması gereken nokta aslında keyifli bir kullanım sunması ve aynı zamanda da yetkili servis konusunda yani herhangi bir sıkıntı yaşandığında hızlı bir şekilde bu sıkıntının karşılığının görülebilmesidir. Bu anlamda önemli bir şekilde hareket ederek çok daha sağlıklı sonuçlarını alınması çok önemli yani garantili bir ürün alırken aynı zamanda garanti sürecinin uzun olması ve garanti sürecindeyken yetkili servisinin hızlı bir şekilde sıkıntıları giderebilmesi gerçekten de çok önemli. Bu anlamda önemli noktalar olarak bulunmakta ve bunları bir tarafa koyduktan sonra en önemli noktalardan bir tanesi de elbette ki işlemci ve detaylar konusunda geliyor. Herhangi bir mobil cep telefonu alınacağı zaman en önemli noktalardan bir tanesi de cep telefonu iç dizayn konusundaki farklılıklar olmasıdır. Bu anlamda cep telefon fiyatları konusunda birçok farklı fiyat karşımıza çıkabiliyor. Elbette bunları düşünürken şirketlerin sizlere sunmuş olduğu seçenekleri göre de hareket edebiliyorsunuz. Teknik detayların içerisine girildiğinde öncelikli olarak akla gelen ekran boyutu. Ekran boyutu çok önemli. Çünkü telefonu kullanırken rahat bir kullanım durmasında ilk nokta ekran boyutu oluyor. Ekranı rahat bir şekilde kullanmak gerekiyor. Özellikle mobil cihazlarda günümüzde internet servislerinin çok fazla kullanıldığını da göz önünde bulundurursak bu tarz sistemler gerçekten de çok ön plana çıkıyor. Bundan sonra elbette ki ekranın büyüklüğü kadar çözünürlüğü de önemli ve özellikle çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolardan alacağınız geri dönüşler, fotoğrafın ekran çözünürlüğü ve kamera çözünürlüğü ile alakalı oluyor.

Elbette bunun haricinde dahili hafıza, RAM kapasitesi gibi noktalar da karşımıza çıkmakta. Pil performansı özellikle son yıllarda geliştirilmiş olan birçok telefonda önemli bir yer kaplıyor. Çünkü kullanılan mobil cihazlar özellikle gerek internet sistemleri gerekse kullanılan yüksek çözünürlüklerde sebebiyle daha hızlı bir şekilde pil tüketmekte ve aslında pil performansı daha arttırmakla birlikte cep telefonları aksesuarları konusunda da farklı seçenekler karşımıza çıkmakta. Son dönemde özellikle Power Bank bütün dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor ve yanımızda bir anlamda bir güç taşıyoruz. Bu sayede sürekli olarak akü gibi şarj eden bir duruma gelmiş bulunuyor. Elbette ki her telefonun belirli işlemcileri var. Özellikle kullandığınız telefonların içerisinde olacak programlarla alakalı olarak işlemcilerin bu programları kaldırabilmesi gerekiyor. Desteklenmeyen programlar sebebiyle istediğiniz sonuçları ulaşamama gibi bir durumda karşımıza çıkabilmekte. Bu anlamda akıllı cep telefonu almak istediğinizde aslında ciddi anlamda bir araştırma yapmak ve konusunda uzman bilgi almak daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Ucuz akıllı telefon fiyatı konusunda birçok farklı seçenek çıkıyor. Telefon arayıcının karşısına çıkar ve burada ki asıl nokta aslında telefonu arayan kişinin telefondan beklediği özellikleri de karşısında bulması çok önemlidir. Özellikle telefon seçiminde en önemli noktalardan bir tanesi telefondan beklediğiniz ve istediğiniz özellikleri tam anlamıyla alabilmek. Bu yönden de seçim sırasında özellikle bu özellikleri bilmek ve buna göre hareket etmek çok önemli.

Akıllı Cep Telefonları Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde mobil cep telefonları hızlı bir şekilde artmakta ve her bir cep telefonunda farklı özellikleri var. Aslında bu özellikler hakkında detaylara girmek gerekirse net olarak ne anlama geldikleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Örnek vermek gerekirse 32 GB dahili hafıza, 3 gigabyte ram, farklı işlemci isimleri, selfie kamerası özelliği gibi özellikleri bilmek ve buna göre hareket etmek gerekiyor. Özellikle bunları nerede kullanacağınız ve nasıl işlem yapmanız gerektiği gibi detayları bilmek ve özellikle telefonlara arasında karşılaştırma yapmak adına bu tip teknolojik tabirleri bilmek gerekli. Buna göre hareket etmek çok önemli. Burada ilk olarak dikkat çeken kamera çözünürlüğü. Örnek vermek gerekirse herhangi bir kamera konusunda, ön kamera ve arka kamerada farklı çözünürlük oranlarıyla telefonlar sunulmakta. Örneğin bazı kameraların bazı telefonların hem ön kamerası hem arka kamerası 13 megapiksel olurken bazı kameraların bazı telefonların arka kamerası 16 megapiksellik en ön kamera çözünürlüğü 8 megapikseldir. Elbette ki bu önemli bir detay. Çünkü burada almış olduğunuz fotoğrafın kalitesi artmaktadır. Arka kamera özelliği daha yüksek bir telefon tercih etmek sizlerin özellikle daha profesyonel fotoğraflar çekmenizi anlamında avantajlı olacaktır. Ayrıca elbette ki kamera içerisindeki özellikleri de bilmek gerekiyor. RAM kapasitesi işlemcilerinizin ne kadar daha hızlı çalışacağı konusunda bilgi vermekte ve böylece yüksek GB RAM ile tercih edildiği zaman daha hızlı çalışan ve daha hızlı sonuç veren bir mobil cihaz sahibi olabilmekte. Elbette ki mobile telefonlarda en önemli noktalardan bir tanesi de dahili hafıza. Herhangi bir telefon alındığı takdirde telefonun içerisinde bir hafıza bulunuyor. Bu hafıza yüklenecek olan fotoğraflar, videolar veya mesajlaşmalar ile birlikte aynı zamanda da kullanılacak uygulamalar ve programlar için bulunuyor. Ancak harici hafıza sayesinde bu hafızalar genişletilip daha rahat bir şekilde kullanım sağlanabiliyor. Bazı telefonlar belirli bir limiti kadar harici hafızayı kaldırırken bazı telefon bu kaldırılan harici hafıza anında üç dört katına çıkabiliyor. Bu da tabii ki performans anlamında çok önemli. Bu tarz mobil telefon sistemi en önemli noktalardan bir tanesi de aslında yine işlemci hızına da bir kontrol etmek. Örnek vermek gerekirse 3 GB RAM işlemci hızı ile işlem yapan bir telefon 256 GB harici bir hafızası varken diğer telefonda 3 GB RAM ile işlem yaparken 512 GB bir harici hafızayı telefonunuza yüklemek istediğinde belirli bir zaman sonra telefonumda bir yavaşlama hatta daha da kötüsü kasılma ve yahutta telefonu kullanamama durumuna kadar gelen bir süreç başlayabilir. Bu anlamda telefonların destek verdiği gerekli sistemleri bilmeli ve buna göre hareket ederek telefonu seçmek. Aslında cep telefonu performansı adına da çok daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Cep Telefonu İle Neler Yapılabilir?

Elbette cep telefonu ile yani günümüz mobil cihazlar ile çok rahatlıkla telefon görüşmeleri yapılabiliyor. Hatta internete bağlanabiliyorsunuz ve internet üzerinden de telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Günümüzdeki sistemleri nedeniyle artık cep telefonu ile görüntülü bir şekilde hem de istediğiniz yerle herhangi bir ücret ödemeden görüşme şansımız bile var. Bu yüzden bazı hatlar artık ağırlıklı olarak kendi konuşma paketlerinin yanı sıra internet paketlerini ön plana çıkarmakta ve bu sayede de daha fazla satış inmesi yakalamakta. Bunlar da bir tarafa koyduktan sonra normal telefon görüşmeleri ve görüntülü görüşmelerin yarın saat elbetteki mesajlaşma servisleri var. Günümüzde artık internet üzerinden bağlandığınızda ücretsiz bir şekilde mesajlaşma şansına da sahip oluyorsunuz. Birçok farklı mesaj programının içerisinden seçmiş olduğunuz herhangi bir program vesilesi ile birbirinize farklı iletiler gönderebiliyor veya resimler paylaşabiliyorsunuz. Sosyal medya ağlarının yayılmış olduğu günümüzde artık mobil cihazlar sayesinde sosyal ağlar cep telefonunuza kadar girmiş durumda herhangi bir fotoğrafı ya da videoya çekerek paylaşabileceğiniz gibi aynı zamanda da sosyal medyada herkesin nerede ne yapmış olduğunu takip edebiliyorsunuz. Sosyal medyanın yanı sıra aynı zamanda farklı uygulamalar da var. Yani günlük olarak gitmiş olduğunuz yerleri işaretleyebiliyor ve gitmiş olduğunuz yerler hakkında yorum yapabiliyorsunuz. İnternete artık çok rahatlıkla cep telefonundan girebiliyor hatta bütün işlemlerinizi yapabilmeniz için geniş ekran seçenekleri sayesinde artık mail atabiliyor, mail alabiliyor, mail okuyabiliyor veya office programlarını dahi artık cep telefonları ile kullanabiliyorsunuz. Burada asıl önemli olan nokta acaba bir cep telefonu alınacağı zaman sizler için gerekli olan özellikler neler? Birçok özellik aslında komplike bir şekilde mobil cihazlarla birlikte sunuluyor. Ancak mobil cihazlar konusunda en önemli noktalarından bir tanesi geliştirilmiş olan yapay zekalar sayesinde artık İnsanların cep telefonu kullanmaya başladıkları da bir gerçek. Ayrıca en önemli hususlardan bir tanesi de cep telefonlarına indirilen oyunlar sayesinde milyonlarca hatta yani dünyanın belki nüfusunun yüzde ellisinden fazlası bu oyunları oynayarak zaman geçirmeye başlamış durumda. Aslında bir anlamda zararları olduğu söylense de insanların kafalarını dağıtmaları anlamında çok rahat bir şekilde kullanabilecekleri oyunlar olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle insanlar, burada cihazları seçerken bile oyunları kaldırabilecek özelliklere bile dikkat etmekte. Bunlarla birlikte en önemli hususlardan bir tanesi de ön kamera özellikleri var. Arka kamera özelliği bilindiği gibi selfie özelliği ortaya çıktığından beri ön kamerada en az arka kamera kadar önemli. Kaliteli şekilde fotoğraf çekebilmek için herkes elinden geleni yapıyor. Elbette ki cep telefonları konusunda daha anlatılacak binlerce şey var. Örnek vermek gerekirse bluetooth kulaklık, herkes çeşitli kulaklık çeşitleri kullanarak cep telefonunun zararlarından kurtulmaya çalışıyor. Cep telefonunun belirli zararları olduğu bir gerçek. Ancak elektronik cihazların hepsinde bu tarz zararlar olduğunu da bilmek gerekir.

Cep Telefonu Zararlı Mıdır?

Aslında gerek işletim sistemi olarak gerekse vermiş olduğu ışınlar olarak zararlı olduğunu söyleyenler bulunduğu gibi zararlı olmadığını söyleyenler de var. Kısacası aslında net bir şey söylemek doğru değil. Elbette ki yaymış olduğu ışınlar sebebiyle insanların vücuduna belirli zararlar verdiği bir gerçek. Ancak bu zararları bizler ne kadar önemsiyoruz? İnternet sitelerinin çok mantıklı bir şekilde kullandıktan sonra internet siteleri bilgi verirken aynı zamanda elbette ki sadece oyun için kullanıyorsanız ve interneti de sadece oyun için kullanıyorsanız bu durumda kendinize göre bir eğlence aracı olarak kullanmışsınız anlamına gelmektedir. Ancak bu eğlence aracına çok fazla bağlanmak elbette ki hayatınızdan kaybetmemize sebep olacaktır. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamak adına bu iki dengeyi çok iyi bir şekilde kurmak ve bu şekilde hareket etmek gerekir.

Akıllı Telefon Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Akıllı telefon fiyatları konusunda belirleme tamamen şirkete aittir. Herhangi bir şirket yönetimi yapacağı zaman gerekli lansman tarihini belirler. Bundan sonra üretim yapacağı ürünle ilgili olarak gerekli Arge çalışmalarını yaparak yavaş yavaş ürünü şekillendirmeye başlar. Bu ürün şekillendirme sırasında hedef koymuş olduğu tarihi yakın bir şekilde ve bütün işlemini tamamlayarak yavaş yavaş reklam kampanyasında başlar. Bu reklam kampanyası yapılırken elbette ki telefon hakkında bütün bilgiler yavaş yavaş basınında da paylaşılır. Basın bu bilgileri yavaş yavaş halka sunar ve hatta telefonla alakalı olarak bilgileri almaya çalışır. Bütün bu işlem süreci devam ederken aynı zamanda da lansman tarihi artık belirlenir. Resmi olarak firma tarafından bu lansman tarihine kadar akıllı mobil telefon hakkında birçok farklı detay basında yer aldığı gibi aynı zamanda da telefonun denemeleri yapılmaktadır. Teknolojik bir gelişme hata olasılığını imkansıza indirmeye çalışarak geniş bir şekilde çalışma yapıldıktan sonra en son lansman tarihinde telefonun gerekli tanıtımı ve telefon hakkında detaylı bilgiler verilir. Bu basında net bir şekilde paylaşılır. Bunun akabinde elbette ki reklam kampanyaları bu sefer artarak devam etmeye başlar. Burada firma her ülkeye göre farklı fiyatlar belirleyebilir veya toptan bir fiyat belirleyip buna göre sunumunu sağlayabilir. Elbette bu konuda her firmanın farklı fiyat stratejileri bulunmaktadır. Bazı firmalar daha minimal ücretlerle özellikle reklam konusundaki minimal boyutları sebebiyle daha düşük fiyat atlarla çalışırken bazı firmalar özellikle yüksek reklam bütçeleri sayesinde daha yüksek fiyattan ürünlerini satabilmekte ve ya bu ürünleri pazarlarken özellikle cep telefonu kampanyaları konusunda farklı kampanyalar yaparak son kullanıcıya ulaşabilmektedir. Elbette ki burada tercih az önce de söylenildiği gibi tamamen firmanın kendi inisiyatifinde olan bir şeydir.

Karşılaştır