iştirakidir.
999 - 999 TL (3 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

LG G3 Beat

999,00 TL (3 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
 • 0(216) 633 10 30
  Deni Ticaret
  2 fiyat seçeneği daha
  Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
  + Kargo Ücreti
  1 Günde Kargo
  999 , 00 TL
  24 Ay x 23.55 TL
  18 Dakika Önce Güncellendi.
 • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
 • Özellikler

 • Arttırılabilir Hafıza Var
 • Çift Hatlı Yok
 • Dahili Hafıza 8 GB
 • Ekran Boyutu 5.0 inç
 • İşlemci Kapasitesi 1.2 GHz Quad Core
 • İşletim Sistemi Türü Android
 • Kamera Çözünürlüğü 8.0 MP
 • Mobil Bağlantı Hızı 4.5G
 • Ön (Selfie) Kamera 1.3 MP
 • RAM Kapasitesi 1 GB RAM
 • Renk Siyah
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
LG G3 Beat LG'nin amiral gemisi LG G3'ten yaklaşık bir yıl sonra piyasaya sürülen LG G3 Beat, orta segmente yer alan ve büyük kardeşi LG G3'ün bir nevi "mini" versiyonu olarak nitelendiriliyor. İlk bakışta tasarım açısından LG G3'le arasında dikkat çekici benzerlikler olduğu fark ediliyor.
Yazar: Cenk Atlı 04/08/2015

Android cihazlar arasında giderek daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlayan LG'nin amiral gemisi LG G3'ten yaklaşık bir yıl sonra piyasaya sürülen LG G3 Beat, orta segmente yer alan ve büyük kardeşi LG G3'ün bir nevi "mini" versiyonu olarak nitelendiriliyor. İlk bakışta tasarım açısından LG G3'le arasında dikkat çekici benzerlikler olduğu fark edilen LG G3 Beat'in bu görünümün ardında yatan özelliklerinin ne kadar tatmin edici olduğuna şimdi biraz yakından göz atalım.

Tasarım ve Ekran

LG G3 Beat, 137,7 x 69,6 mm'lik boyutlarıyla LG G3'ten biraz daha küçük boyutlara sahip olduğu görülebilen fakat yine de LG G3'ten daha ince bir gövdeye sahip olmayan bir cihaz. Genelde "mini" olarak nitelendirilse de, LG G3 Beat'in sahip olduğu 5 inç boyutlu ekranı cihazın bu sıfatı çok da hak etmediğini düşündürüyor. Tasarım açısından büyük kardeşi LG G3'le dikkat çekici benzerlikler taşıyan LG G3 Beat'in metalik görünümlü plastik gövdesi, çıkarılabilir arka kapağı, kavisli arka yüzeyi ve yine LG G3'teki kadar olmasa da yeterince dar sayılabilecek ekran çerçevesi telefonun etkileyici bir görünüme sahip olmasına yardımcı oluyor.

5 inç'lik ekran büyüklüğüne rağmen oldukça dar ekran çerçevesi sayesinde tek elle kullanımı oldukça kolaylaştıran bir gövdeye sahip olan LG G3 Beat, ağırlık açısından da LG G3'ten 15 gr kadar daha hafif. Cihazın kenarlarında herhangi bir tuş ya da bağlantı noktasına yer verilmemesi de LG G3 Beat'in 10,3 mm'lik kalınlığına rağmen genel olarak yine de ince bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

LG G3 Beat'in 5 inç boyutundaki ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde. Söz konusu boyut ve değerler özellikle LG G3'ün 5,5 inç'lik ve 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü ekranıyla karşılaştırıldığında ortada elbette belirgin bir performans farkı olduğu ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, fiyat/performans dengesi göz önünde bulundurulduğunda, 294 ppi değerinde piksel yoğunluğuna sahip bu ekranın kullanıcıları tatmin edecek bir düzeyde olduğunu da söyleyebiliriz. Ekranın pikselleri ancak çok yakından ve dikkatli bir biçimde bakıldığında fark edilebiliyor. Diğer yandan ekran parlaklığı ve renklerin canlılığı yeterince başarılı buldum.

Donanım ve Depolama

LG G3 Beat'te, diğer birçok "mini" niteliğindeki Android cihazlarda olduğu gibi, Qualcomm'un 1,2 GHz hızındaki dört Cortex A7 çekirdekli Snapdragon yonga seti yer alıyor. Adreno 305 model bir grafik işletme ünitesi (GPU) barındıran cihazın 1 GB değerinde bir RAM desteği olduğunu görüyoruz. Cihazda yer alan 8 GB boyutundaki dahili depolama alanı muhtemelen kullanıcıların daha fazlasına ihtiyaç duymasına neden olacaktır. Neyse ki, üretici firmanın bu anlamda 64 GB'a kadar yükseltilebilen bir microSD kart desteği eklemeyi unutmadığını görüyoruz.

LG G3 Beat, söz konusu donanım özellikleriyle sahip olduğu fiyat etiketinin hakkını verdiğini söyleyebileceğimiz bir akıllı telefon. Üst seviyelerde bir performans arayanların hayal kırıklığına uğramaları kaçınılmaz olsa da, cihaz fiyat/performans dengesi açısından makul ve ortalama bir kullanım deneyimi sunuyor. Zira cihazın, aynı sınıfta yer alan HTC One mini 2, Samsung Galaxy S5 mini gibi bu kategoride öne çıkan diğer cihazlarla aynı benchmark performans sonuçlarını aldığı görülüyor.

Kamera ve Batarya

LG G3'ün 13 mega piksel çözünürlüklü kamerasının yerine LG G3 Beat'te tercih edilen 8 mega piksellik kameranın yalnızca çözünürlük diğer bazı özellikler açısından da daha az gösterişli bir yapıda olduğu fark ediliyor. Optik görüntü sabitleme sistemi, faz algılama gibi özelliklere sahip LG G3'ün kamerasının LG G3 Beat'te yerini yalnızca otomatik odak ve LED flaş desteğine sahip bir kameraya bıraktığını görüyoruz. Diğer yandan, LG'nin G3 Beat'in kamerasında, daha önce G3'te da karşımıza çıkan lazer otomatik odak sistemine yine yer vermesi de şık bir sürpriz olarak dikkat çekiyor. Zira söz konusu özellik fotoğraflarda nesneye odaklama işlemini çok daha hızlandıran ve kolaylaştıran bir altyapı sunuyor.

Kamera ara yüzü açısından da LG G3'teki ana özelliklerin fazla değiştirilmeden LG G3 Beat'e aktarıldığı fark ediliyor. Bu noktada, video ve fotoğraf çekim tuşlarının bir arada olmasının da kullanıcılara büyük kolaylık sağladığını söyleyebiliriz. Diğer yandan, ön ve arka kameralar arasında geçiş yapmak için de parmağınızı ekranın sağ ya da sol kenarından ortaya doğru sürüklemenizin yeterli olduğunu söyleyelim. Cihazın kamera bölümünde ayrıca panorama özelliğinin de unutulmadığını eklemek gerekiyor.

LG G3 Beat'in 2540 mAh kapasiteli bataryasının değiştirilebilir olması önemli bir avantaj. Diğer yandan söz konusu kapasite de orta segmentte yer alan bir cihaz için oldukça başarılı. Bu anlamda fiyat/performans dengesi açısından kullanıcılarını batarya açısından da tatmin edeceğini söyleyebileceğimiz cihaz tek bir şarj dolmasının ardından 750 saate kadar bekleme ve 16 saate kadar da görüşme olanağı sunuyor. Cihazın bataryası tamamen dolduğunda ortalama bir kullanım sonucunda 1-1,5 günlük bir batarya ömrü sağlıyor. LG, batarya noktasında da kullanıcılarına yine hoş bir sürpriz hazırlamış. Bu alanda yer alan bir yazılım özelliği aracılığıyla ekran parlaklığı gece 12 ile sabah 6 arasından tamamen sıfıra indirilerek bataryadan elde edilen tasarruf maksimum düzeye çıkartılabiliyor.

Sonuç

LG G3 Beat, bir Android cihaz satın almak isteyen ve bunu yaparken de biraz tutumlu davranmak ama yine de belli bir standardın altına düşmemek isteyen kullanıcılar için ideal bir telefon. Adı ve tasarımı dışında büyük kardeşi LG G3'e aslında çok da benzemeyen LG G3 Beat, elbette LG G3 gibi üst sınıfta yer alan bir cihaza göre oldukça mütevazi bir altyapıya sahip. Fakat bütün bu özellikler arasında fiyat/performans dengesi açısından beklentileri karşılamayan bir başlığın olmadığını da eklemek gerekiyor.

Cenk Atlı 04/08/2015
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
LG Cep Telefonları