iştirakidir.
Ana Sayfa > Cep Telefonu > Cep Telefonları >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Huawei Honor Tablet Çinli teknoloji firması Huawei, hem düşük fiyat politikasını devam ettirmeye hem de daha kaliteli ve daha yüksek perfomansa sahip mobil cihazlar üretmeye çalışıyor. Bu anlayışın en dikkat çekici örneklerinden birisi de firmanın Honor Tablet modeli.
Yazar: Cenk Atlı 07/01/2015

İlk Bakış

Çinli teknoloji firması Huawei, hem düşük fiyat politikasını devam ettirmeye hem de daha kaliteli ve daha yüksek perfomansa sahip mobil cihazlar üretmeye çalışıyor. Bu anlayışın en dikkat çekici örneklerinden birisi de firmanın Honor Tablet modeli. Tasarım açısından oldukça başarılı olduğu daha ilk bakışta fark edilen tabletin özelliklerine yakından bakalım.

Tasarım

Huawei Honor Tablet, 8 inç ekran boyutuna sahip ve telefon görüşmelerine olanak tanıyan bir cihaz. Bu anlamda, biraz büyük boyutlu bir akıllı telefon olduğunu bile söyleyebiliriz. Alüminyum alaşımlı metal bir gövdeye sahip olan tablet, tek elle tutarken çok da zorlamayan boyutlarda. 210,6 mm yüksekliğe, 127,7 mm genişliğe ve 7,9 mm kalınlığa sahip olan Honor Tablet'in bu noktada piyasadaki diğer 8 inç'lik tablet modelleri Samsung Galaxy Tab 4 8.0 ve Apple iPad mini 2'yle neredeyse aynı kalınlıkta bir gövdeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan, cihaz 360 gram ağırlığıyla bu iki rakibinden biraz daha ağır bir tablet olarak dikkat çekiyor.

8 inç boyutundaki ekranın beyaz kenarlıklarının oldukça ince olması tabletin zarif bir tasarım çizgisine sahip olmasındaki en önemli etkenlerden biri. Cihazın ön panelinde herhangi bir tuşun bulunmaması da tasarım açısından önemli özelliklerden bir diğeri olarak göze çarpıyor. Açık gümüş rengindeki metal çerçevenin de tabletin zarif tasarımına ayrı bir estetik ve sağlamlık hissi eklediğini söyleyebiliriz. Arka panelde dikkat çeken alüminyum kapağın da sade ve şık bir görünümü var. Kenarlara doğru hafif bir eğim yapan arka panelin yanlarında bulunan tuşların da tasarımla iyi bir uyum içerisinde konumlandırıldığı görülüyor.

Ekran

Huawei Honor Tablet'in IPS LCD özelliğine sahip 8 inç boyutundaki ekranı 800 x 1280 piksel çözünürlüğünde. Her inç başına düşen piksel yoğunluğunun 188 ppi olarak belirlendiği ekran, piyasadaki diğer 8 inç boyutunda ekran sahip modellerden Galaxy Tab 4 8.0 ve Galaxy Tab Active ile aynı piksel yoğunluğuna ve çözünürlüğe sahip. Diğer yandan, iPad mini 2'nin 2048 x 1536 piksel çözünürlüğe ve 324 ppi değerine sahip ekranının bu açıdan Honor Tablet'i bir hayli geride bıraktığını söyleyebiliriz.

Kamera

Huawei Honor Tablet'in 5 megapiksel çözünürlüğünde bir kamerası bulunuyor. Boyutları itibariyle konforlu bir fotoğraf çekme ve video kaydetme olanağı sunmayan tabletlerde, akıllı telefonlardaki kadar yüksek çözünürlüklü kameraların olmamasına alışkınız. Honor Tablet de bu geleneğin dışına çok fazla çıkamıyor. Bununla birlikte söz konusu kameranın, Galaxy Tab 4 8.0 ve Galaxy Tab Active'in 3 megapiksel değerindeki kameralarından daha iyi bir çözünürlüğe sahip olduğunu da ekleyelim. iPad mini 2'nin kamerasıyla eşdeğer özellikteki kameranın temel işlevleri fazlasıyla yerine getirebilen bir düzeyde olduğunu ifade edebiliriz.

Performans

Huawei Honor Tablet'in dört çekirdekli ve 1,2 GHz hızında bir Qualcomm Snapdragon 200 işlemcisi bulunuyor. Adreno 302 GPU ve 1 GB RAM desteği olan işlemcinin cihazın iki rakibi Galaxy Tab 4 8.0 ve Galaxy Tab Active'in dört çekirdekli işlemcileriyle aynı hıza sahip olduğu görülüyor. Bununla birlikte bu iki cihazın 1,5 GB RAM desteğine sahip olduklarını belirtelim.

Android 4,3 Jelly Bean işletim sistemiyle gelen Honor Tablet, işlemci performansı açısından beklentileri karşılayan ve iPad Mini 2 de dahil olmak üzere diğer 8 inç tablet modelleriyle iyi bir rekabet hâlinde olan bir cihaz. Arayüz kullanımı esnasında ve aynı anda birden fazla uygulama çalıştırıken tabletin zorlanmadığı görülüyor.

Huawei Honor Tablet'in 16 GB boyutunda bir dahili depolama alanı bulunuyor. Daha fazla alana ihtiyaç duyan kullanıcılar ise 32 GB'a kadar genişletilebilen microSD kart desteğinden yararlanabilirler.

Batarya

Huawei Honor Tablet 4800 mAh kapasitesinde bir batarya ile geliyor. 10 saate kadar oyun oynama ve 13 saate kadar video izleme olanağı sunan tabletin oldukça iyi bir dayanma süresi olduğu anlaşılıyor. Cihaz bu açıdan, Galaxy Tab 4 8.0 ve Galaxy Tab Active'in 4450 mAh kapasitesindeki bataryalarından biraz daha yüksek bir değere sahip.

Sonuç

Huawei Honor Tablet, oldukça şık bir tasarıma sahip ve iyi bir ekran kalitesi sunan bir tablet. Piyasa koşullarına göre düşük fiyat etiketli ürünleriyle dikkat çeken Çinli firmanın bu tablet modeli, performans ve kalite açısından en yakın rakipleri Samsung Galaxy Tab 4 8.0 ve Samsung Galaxy Tab Active'le oldukça yakın değerlere sahip olduğu görülüyor. Bu anlamda, Honor Tablet'in 8 inç'lik tablet kategorisinde oldukça dikkat çekici bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Cenk Atlı 07/01/2015
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
Huawei Cep Telefonları