iştirakidir.
Ana Sayfa > Cep Telefonu > Cep Telefonları >
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Fly Intruder IQ459 Test merkezimizde ağırladığımız nispeten ekonomik bir fiyat etiketine sahip olan Fly Intruder IQ459, Android işletim sistemi ile gelen ilgi çekici modellerden. Cihaz, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da...
Yazar: Ferhat Verdi 12/01/2016

Türkiye’de akıllı telefon pazarında fiyat ve çeşit skalası son derece geniş. Kullanıcılar bütçelerine göre en üst seviye modelleri de tercih edebiliyor, orta ve giriş seviyesini de. Temelde kullanım amaçları da bütçeyle beraber devreye giriyor. Android ekosistemi içindeki modeller, bu yönden zengin. Örneğin ilk kez akıllı telefon kullanacak bir kimse ya da ikinci telefon, daha ekonomik bir model arayışında olan potansiyel tüketiciler için tercih edilebilecek cihazlar arasında Fly Intruder IQ459 da yer alıyor. Test merkezimizde ağırladığımız Android’li telefona yakından bakacağız. Tasarımı ve teknik özellikleri ile birlikte detaylı bir inceleme sizleri bekliyor. Başlıyoruz…

Tasarım

Fly Intruder IQ459, giriş/orta seviye donanım özelliklerine sahip. Dolayısıyla tasarım anlamında da beklentilerin çok yüksek olmaması gerekiyor. Bununla birlikte kullanışlı ve fonksiyonel bir yapı ile geliyor. 5 inç ekranı, gerek uygulama kullanımında verimlilik gerekse video izleme gibi konularda tatmin edici. Malzeme kalitesi ise bir miktar düşük. 144.3 x 72 x 8.0 mm ölçülerinde ve 148.5 gram ağırlığa sahip. Sınıfı için ortalama bir ağırlıkta. Elde rahatlıkla tutuluyor, tek elle kullanım için ekranı sınıra yakın bir genişlikte. Sağdan sola kaydırma hareketi yapmak istediğinizde, telefonu bir elinizle tutup diğeriyle hamle yapmanız gerekebilir örneğin.

Fly Intruder IQ459’un ekranının çerçevesi biraz fazla kalın. Alt kısmında üç adet buton var; bunlar klasik geri ve menü butonlar. Ön yüzünde kenarlardaki oval geçişler güzel bir görüntü sağlıyor. Yanda ikinci bir renkle devam eden tasarımında ses kısma/açma ve güç butonları konumlanıyor. Önde kamerası, köşeye bir hayli yakın yerde. Arka yüzde ise kamera ve flaş var. Kameranın altında 13MP yazısı dikkat çekiyor.

Kutusundan Şarj Cihazı, USB Kablo, Kulaklık Seti, batarya, Kullanım Kılavuzu, Hızlı Başlangıç Kılavuzu ve bir de Ekran Koruyucu Film çıkıyor.

Teknik detaylar

Akıllı telefonun ekranı 1280 x 720 piksel çözünürlük değeri sunuyor. HD IPS+ kapasitif dokunmatik ekran, sadece doğrudan net bir şekilde görülmüyor, kenarlardan da ekranı rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. 16 milyon renkli ekranı, genel itibarıyla ortalama seviyede parlak ve canlı renklerle sizi karşılıyor.

Fly Intruder IQ459 modelinde 1.3 GHz saat hızına ulaşabilen 4 çekirdekli işlemci bulunuyor. Gerek bulunduğu kategori gerekse fiyatı baz alındığında tatmin edici bir yapı. 1 GB RAM, 16 GB dahili depolama kapasitesi, 32 GB’a kadar artırılabilir hafıza (microSD ile) mevcut. MicroSIM ile çalışıyor. Bluetooth 4.0, Wi-Fi hotspot, 802.11 b/g/n Wi-fi standardı ile gelen akıllı cihazda 4,5G özelliği ise bulunmuyor. Fly Intruder IQ459 3G destekli bir model. Radyo özelliği yok. Android 4.2 işletim sistemi ön yüklü geliyor.

2000 mAh bataryaya sahip olan cihaz ile bir günü tamamlayabiliyorsunuz. 400 saat bekleme süresine sahip ve şarjı genel olarak ortalama performans sunuyor. Hızlı şarj özelliği yok.

13.0 megapiksel ana kameraya sahip akıllı telefonda 5 megapiksel ön kamera var. Ön kamerası vasatın biraz üzerinde. Arka kamerada flaş sayesinde düşük ışıkta da çekim yapılabiliyor. Görüntü kalitesi tatmin edici. Fly Intruder IQ459, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatfileriyle Cimri.com’da. Cimri, cebinize çalışır…

Ferhat Verdi 12/01/2016
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Fly Cep Telefonları