Çeyizlerin vazgeçilmezi, her yatağın temiz ve düzenli görünmesinin sebebi nevresim ve çarşaflardır. Farklı renkleriyle yatağa bambaşka bir çehre katan çarşaf çeşitleri Cimri.com’da en ucuz fiyatlarla Mary Case, Walls, Elegans, Tria Home gibi markaların farkıyla alıcılarını bekliyor.

 • Çarşaf Nedir?

  Genellikle pamuklu kumaşlardan üretilen, yatakların üzerine koruyucu olması amacıyla örtülen, düzenli ve güzel bir görüntü veren örtü çeşididir. Saten, keten veya değişik kumaşlardan üretilen modelleri de vardır.

 • Çarşaf Çeşitleri Nelerdir?

  Çarşaflar üretim büyüklüğüne ve üretildiği malzemeye göre farklı şekillerde isimlendirilirler. Büyüklüğüne göre çarşaflar tek kişilik ve iki kişilik olmak üzere ikiye ayrılır. Tek kişilik çarşaf; tek kişilik yataklar için üretilen, ölçüleri yatağın büyüklüğüne göre değişen çarşaflardır. En çok tercih edilenler; 90*190 cm veya 120*200 cm gibi ölçülerdir. Çift kişilik çarşaf; çift kişilik yataklar için üretilmiş olan, yatağın boyutlarına göre 160*200 cm, 180*200 cm, 200*220 cm gibi ölçüleri olan çeşittir.

  Çarşaflar, çarşaf ebatları gibi üretildiği malzemeye ve kullanım yerlerine göre de çeşitlenebilirler. Örneğin; çarşaf seti de denilen çarşaf takımları içerisinde yastık kılıfı dâhil olarak satılmaktadır. Çeyizlik çarşaf takımları; dantel eklentisiyle daha gösterişli olan, saten ya da ipek gibi kumaşlardan üretilmiş ve fantezi ürün grubuna giren bir üründür. Pamuklu kumaşlardan üretilen çarşaflar gibi ipek çarşaf, jarse çarşaf çeşitleri de günümüzde çok fazla rağbet görmektedir. Hassas tenli bebekler için özel üretilmiş çarşaf çeşitlerinden olan süprem çarşaf 80*140 cm veya 70*130 cm gibi ölçülerde bulunur.

  Günümüzde çarşaflar daha fonksiyonel hale gelmiştir. Özellikle lastikli penye çarşaf modelleri kenarındaki lastikler sayesinde yatağa daha kolay geçirilir ve bu en önemli tercih sebeplerinden biridir. Lastikli çarşaf ebatları da çift kişilik ve tek kişilik olarak ayrı ayrı mevcuttur.

  Yatak odasının dekorasyonunda önemli yer tutan çarşaflar her evin kendi tarzını yansıtmasına yardımcı olmaktadır. Düz renkleri tercih edenlerin yanı sıra renkli ve şekilli kumaşlar da kullanıcıların gözdesidir. %100 pamuktan üretilen çiçekli, yapraklı, puantiyeli ya da düz modelde çarşafları Cimri’de en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.