Bingo Çamaşır Yumuşatıcı

En Ucuz Bingo Çamaşır Yumuşatıcı Fiyatları

35 ürün gösteriliyor.
Marka
Bingo
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Pamuklu ya da sentetik kumaşlar her yıkama sonrasında biraz daha yıpranmaktadır. Bunun sonucunda doğal yumuşaklıklarını ve dokularını kaybetmektedirler. Bu durumu engellemek için çamaşır temizliğinde kullanılan çamaşır yumuşatıcı aynı zamanda çamaşırların güzel kokmasını da sağlar. Siz de mis gibi kokan, yumuşacık çamaşırlar istiyorsanız; Bingo, Yumoş, Vernel, Dalin, Uni Baby, Carrefour, Peros gibi markaların birbirinden farklı koku ve birçok farklı çeşit çamaşır yumuşatıcı seçeneklerini Cimri.com'da bulabilirsiniz!

Çamaşır Yumuşatıcı Nedir? Ne İşe Yarar?

Çamaşır yumuşatıcı, durulama sırasında makinedeki çamaşırlarla birleşen, olmazsa olmaz çamaşır temizlik ürünüdür. Çamaşırların doğal yumuşaklığını, dokusunu ve renklerini korumaya yardımcı olur. Kumaşlar daha az yıpranır ve böylelikle kullanım ömürleri uzamış olur. Çamaşır yumuşatıcı ile yıkanan çamaşırlar daha kolay ütülenir. Daha az kırışıklık olur. Sıkma sırasında daha fazla su kaybetmesini sağlar ve liflerin arasında su birikini önler. Böylece çamaşırlar daha hızlı kurur. Çamaşırların tertemiz ve parfümlü kokmasını sağlar. Çamaşır yumuşatıcı kullanımı, kumaşlar üzerinde elektriklenmeyi önler. Kumaşlara yumuşaklık hissi verir. Liflerin sertleşip kopmasını engeller ve böylece çamaşırların rengini korur. Çamaşırların şeklini korumaya yardımcı olur. Kumaşlar üzerindeki lekelerin yayılmasına engel olur ve lekelerin kolayca çıkmasını sağlar.

Çamaşır Yumuşatıcı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çamaşır yumuşatıcılar biyobozunur özellikte olduklarından doğada kolayca yok olabilmektedirler. Yumuşatıcı, nefes alan tabaka (Gore-Tex, SympaTex) kaplı kumaşlarda veya mikrofiberden elde edilen işlevsel kumaşlarda kullanılmamalıdır. Yumuşatıcı, bu tabakanın işlevselliğini etkileyebilir. Bu tür bir kumaş, yanlışlıkla yumuşatıcıyla yıkanırsa da çamaşır yumuşatıcısı kullanmadan tekrar yıkandığında kullanılabilirliğini geri kazanacaktır.

Çamaşır yumuşatıcı önerilen dozda kullanılmalıdır. Önerilen dozdan daha az kullanıldığında çamaşırlar üzerinde istenen etki elde edilmeyebilir. Önerilenden daha fazla kullanıldığında ise çamaşırlar üzerinde ağırlık yapabilir ve kumaşların emiciliğini azaltır. Önerilen dozda çamaşır yumuşatıcı kullanımı enerji ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Çamaşırlar daha hızlı kurur ve ütülemeyi kolaylaştırdığı için ütü süresini kısaltır.

Günümüzde üretilen çamaşır yumuşatıcılar hassas ciltlere uygun içeriklere sahiptir. Hassas ciltlere özel olarak üretilen yumuşatıcılar (Sensitive) da tercih edilebilir. Bu tür yumuşatıcıların hassas ciltli veya alerjisi olan kişilere, bebeklere ve küçük çocuklara uygunluğu, dermatolojik çalışmalarla doğrulanmış ve onaylanmıştır.

Yumuşatıcılar çamaşır yıkamanın en son aşamasında kullanıldığından çamaşırların güzel kokmasında en önemli rolü oynuyorlar. Konsantre yumuşatıcılar, daha az miktarla daha uzun süre koku sağladıkları için daha çok tercih edilmektedir.