Çamaşırlık olarak da adlandırılan çamaşır kurutmalık, evinizde veya evinizin çevresinde çamaşır kurutmanız için gereken alanınız olmadığında imdadınıza yetişen, genelde katlanabilir oldukları için işiniz olmadığı zamanlarda katlayıp kenara koyabileceğiniz, yer kaplamayan pratik ürünlerdir. Genelde plastik, çelik veya alüminyumdan üretilmektedir.

Çamaşırlarınızı sererek kurutmayı seçenlerdenseniz, Cimri’ de yüzlerce çeşit ve model çamaşır kurutmalıklar en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor!

Çamaşır Kurutmalık Çeşitleri Nelerdir?

Kullanmak istediğiniz yere göre, evinizde nerde kullanmak istediğinize göre birçok çamaşır kurutma çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni balkon çamaşır kurutma askısı modelidir. Havaların güzel olduğu günlerde balkonunuza alacağınız bir çamaşır kurutma askılığı ile çamaşırlarınızı rahatlıkla kurutabilecekken bunun haricinde evde kullanmak için üretilen modeller de mevcuttur. Bu modellerin başında hepimizin bildiği ve hayatının bir bölümünde illa karşısına çıkan modellerden biri olan ayaklı çamaşır kurutma askısı modelidir. Ev içinde kullanılan bir diğer pratik ürün ise kış günlerinde kaloriferin sıcaklığından yararlanarak kullanılan modellerde biri olan kalorifer çamaşır kurutma askısı modelleridir. Bu modellerin dışında 2 katlı çamaşır kurutma askısı ve 3 katlı çamaşır kurutma askısı gibi tek seferde daha çok çamaşır kurutmaya yönelik ürünler de bulunmaktadır.

Yukarıda adı geçen modelleri en uygun fiyatlarla Cimri’ de bulabilirsiniz!

Çamaşır Kurutmalık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çamaşır kurutmalık seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri evinize en uygun modeli seçmektir. Eviniz balkonluysa balkonunuza uygun bir model, sobanız veya kaloriferiniz varsa onun üstüne asabileceğiniz bir model ya da evinizde yaz kış kullanabileceğiniz ayaklı çamaşır askısı modellerinden birini seçebilirsiniz.

Bunun dışında uzun süre kullanacağınız bir ürün olduğu için sağlam ve kaliteli malzemeden yapılmış bir çamaşır kurutmalık seçmeniz önemlidir. Alüminyum ya da çelik çamaşırlık modelleri diğer malzemelerden yapılan modellere göre daha sağlamdır.

Yıkadığınız çamaşırları tek seferde kurutabileceğiniz bir çamaşırlık seçmeniz de pratiklik ve zaman açısından önemlidir. Eğer tek seferde fazla çamaşır yıkıyorsanız size uygun 2 veya 3 katlı çamaşırlık modellerine göz atabilirsiniz.

Granit, Laisy, Prado ve Selio gibi markaların yüzlerce modelini en uygun çamaşır kurutmalık fiyatları ile Cimri’de bulabilirsiniz!