Tertemiz, mis kokulu çamaşırlar için deterjan çok önemlidir. Her geçen gün yenileri eklenen otomatik makine deterjanı çeşitleri aynı zamanda hayatımızı kolaylaştırıyor. Farklı zevklere hitap eden kokuları ve farklı kullanım şekillerine hitap eden seçenekleriyle otomatik makine deterjanı çamaşır temizliğinde istediğimiz sonuçları elde etmemizi sağlıyor. Siz de Ariel, Alo, OMO, Calgon, Woolite, Tursil ve daha birçok markanın sizin için en uygun deterjanına cimri.com'da en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz!

Otomatik Makine Deterjanı Çeşitleri Nelerdir?

Sıvı Otomatik Makine Deterjanı: Sıvı deterjanların kullanımı toz deterjanlara göre daha kolaydır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir. Sıvı deterjanlar; konsantre deterjanlar ve konsantre olmayan sıvı deterjanlar olarak ikiye ayrılır. konsantre deterjanlar çok daha az miktarda kullanarak tertemiz çamaşırlar elde etmenizi sağlar. Sıvı deterjan ile aynı ölçüdeki konsantre sıvı deterjan kullanımında çok daha fazla sayıda yıkama yapmak mümkündür. Bir kapak sıvı deterjan ile koca bir makine dolusu çamaşır yıkayabilirsiniz. Bu bütçenize de katkı sağlayacaktır.

Sıvı otomatik makine deterjanları zorlu ve inatçı lekelerde lekenin üzerine direkt dökülerek de kullanılabilir. Böylece makinede yıkamadan önce lekeyi biraz hafifletebilirsiniz. Sıvı çamaşır deterjanları makinelerin ana yıkama (II) haznesine, makine üreticilerinin tavsiye ettiği ölçüde konularak kullanılır. Çamaşırlarınızın temiz olması kadar kokusunun kalıcı olması da önemlidir. Fark edilir şekilde temiz olması ve ferah kokması için sıvı deterjan kullanabilirsiniz.

Toz Otomatik Makine Deterjanı: Genellikle ön yıkama gerektiren durumlarda kullanılan deterjanlardır. Ana yıkama haznesine (II) yerleştirilen deterjanın yanında ön yıkama haznesine (I) de deterjan eklenir. Bu şekilde zorlu ve inatçı lekelerden ve kirlerden kurtulabilirsiniz. Sıvı deterjanlara göre daha yoğun miktarda kullanılarak çamaşır makinelerinde su ile çözünerek etki etmesi sağlanır.

Toz ya da sıvı deterjan seçiminizi yaptıktan sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise renkli çamaşırlar için ayrı, beyaz çamaşırlar için için ayrı deterjan tercihi yapmaktır. Renkliler için üretilen deterjanlar, birden fazla renkteki çamaşırın renkleri birbirine karışmadan bir arada yıkanabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca çamaşırlarda renk kaybı ya da solmaları engelleyen ve çamaşırları yıpratmadan yıkayabilen deterjanlardır. Beyaz çamaşırlarda ise temizlik daha zordur. Bu nedenle beyaz çamaşırlara özel olarak üretilen deterjanlar tercih edilmelidir. Yoğun kimyasallardan uzak, organik deterjanlar da tercih edebilirsiniz. Bu deterjanlar genellikle parfümsüz olduğundan solunum rahatsızlığı olanlar için uygundur.

Otomatik Makine Deterjanı Nasıl Saklanmalıdır?

Otomatik makine deterjanını serin, kuru ve nemsiz bir ortamda saklamalısınız. Eğer toz kullanıyorsanız her kullanımdan sonra ürünü kuru tutmak ve dökülmesini önlemek için paketin ağzını kapatmaya dikkat edin. Sıvı deterjanların kapaklarını kullanım sonunda tamamen kapattığınızdan emin olun. Tüm temizlik ürünleri gibi deterjanınızı da çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Siz de makineniz, çamaşırlarınız ve sizin için en uygun deterjanı cimri.com'da bulabilir, en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz!