• Masa, sandalye ve tabure kategorisinde bulunan çalışma masaları, çocuğunuzun ders çalışmasını kolaylaştırmada, evinizde bilgisayar bölümü ya da iş takip alanı oluşturmada, ofis veya dükkânların kurulumunun gerçekleşmesi gibi pek çok alanda kullanılabilen bir üründür. Cimri’de siz de çalışma ortamınıza ya da çocuğunuza en uygun çalışma masası modellerini, Dekorister, Woodenbend, Decortie, Bestline, Minar gibi onlarca markanın içerisinden en ucuz modellerine ulaşabilirsiniz.

  • Çalışma Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Çalışma masaları günümüzde oldukça tercih edilen mobilyalar olduğundan pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu durumda da, imkânlarınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun çalışma masası modelini bulmak kolaylaşıyor. Çalışma masanızı seçmeden önce karar vermeniz gereken ilk nokta, çalışma masasını nerede kullanacağınız ve ne amaçla kullanacağınızdır. Buna göre çalışma masanızın ölçülerini ve modelini belirleyebilirsiniz. Çalışma masalarının modelleri gibi birçok ölçülerinin bulunması da bu konuda size yardım sağlayacaktır. Dar kesimli ya da geniş kesimli çalışma masaları, kare ya da yuvarlak çalışma masaları ya da standardın dışında da ölçüler kolayca bulunabilmektedir. Çalışma masalarında ideal yükseklik genellikle 75 cm olduğundan, sağlığınız açısından bu noktaya dikkat etmelisiniz.

  • Düzenli Bir Çalışma Masası Nasıl Olmalıdır?

    Ofiste ya da evde kullanacağınız çalışma masalarının, daha verimli çalışabilmeniz için, daima düzenli olması ve size çalışmanız için ilham vermesi gerekmektedir. Çalışma masanızın düzenini oluştururken ilk olarak, üzerindeki gereksiz eşyaları atarak başlayabilirsiniz. Masanızda bulunan gereksiz eşyalar, hem dikkatinizi dağıtacak hem de hızlı çalışmanıza engel olacaktır. Çalışma masanızın üzerine abartısız şekilde yerleştireceğiniz fotoğraflar ise size huzurlu bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Çalışırken daha pratik ve düzenli olabilmeniz açısından, çalışma masanızın üzerinde bulunacak bir dosyalık; hem aradığınızı kolayca bulmanızı sağlayacak hem de dağınıklığı engelleyecektir.

  • Okulda Başarı İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalıdır?

    Çocuğunuzun okul hayatında başarılı olabilmesi çalışma ortamı bağlantılı olabilmektedir. Öncelikle başarıyı sağlamanız için bir çalışma odası mutlaka bulunmalıdır. Çocuğunuza ders çalışması için motivasyon kaynağı olacak bu odanın, duvar boyaları da oldukça önemlidir. Odanızın boyası mutlaka size olumluluk aşılamalı ve sade olmalıdır. En önemli etken ise çalışma masalarıdır. Çalışma masasını pencere kenarlarından uzak bir noktaya koymak, dikkat dağıtabilecek unsurlara karşı alacağınız bir önlem olacaktır. Aynı zamanda çalışma masasının düzenli olması da konsantrasyonunu sağlayabilmesi için oldukça önemli olacaktır. Çalışma masasının üstünde bulunacak lamba mutlaka göz yormayan bir masa lambası olmalıdır. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra size en uygun çalışma masası modellerine Cimri.com’dan, bütçenize uygun en ucuz şekilde ulaşabilirsiniz!