• Ofislerde ya da evinizde kullandığınız çalışma koltukları sağlığınız açısından büyük öneme sahiptir. Koltuk kategorisinin altında bulabileceğiniz çalışma koltukları, doğru şekilde seçilmediği takdirde boyun, sırt, omuz ya da bel ağrılarına sebep olmaktadır. Siz de sağlık sorunları yaşamamak ve en uygun çalışma koltuğuna, Cimri’de Bürocci, Türksit, Nav Decoration, A35 gibi markaların yüzlerce farklı modelinin içerisinden, en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sahip olabilirsiniz.

  • Doğru Çalışma Koltuğunu Nasıl Seçmelisiniz?

    Çalışma koltuğu, sağlığınızı ve dolayısıyla yaşam kalitenizi de doğrudan etkilemektedir. Doğru çalışma koltuğunu seçerken dikkat etmeniz gereken de bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki çalışma koltuğunun yüksekliğidir. Çalışma koltuğunun ideal oturma yeri genişliği 45-50 cm olmalıdır. Otururken ayak tabanlarınızın yere tam temas ettiği noktada, bacaklarınız ile oturma yeri arasındaki mesafeden parmaklarınızın rahatça geçebilmesi gerekmektedir. Çalışma koltuğunun oturma yeri derinliği de, doğru çalışma koltuğu seçimini etkileyen faktörlerden birisidir. Sırtınızı ve belinizi sandalyenin arkasına tam dayayarak oturduğunuz zaman, sandalyenin ön kenarı ile dizinizin arkası arasında 5-7 cm’lik bir mesafe olmalıdır. Aksi takdirde çalışma koltuğunuzun bacağınızın arka yüzünü sıkıştırması, bu bölgeden geçen sinirleri etkileyecek ve bacak uyuşmalarına neden olacaktır. Bu mesafe çalışma koltuğunuzda bulunmuyorsa, sırtınızın arka kısmına ve belinizi desteklemek amacıyla bir yastık kullanabilirsiniz. Çalışma koltuğunuzda sandalye arkalığının ve sırt desteğinin bulunması da oldukça önemlidir. Çalışma koltuğunuzun arka kısmı yeterli genişlikte olmalı ve bel çukurunuzu mutlaka desteklemelidir.

    Çalışma koltuğunuzun arka kısmı bunu destekleyecek tasarımda değilse, yine bir yastık yardımı ile bu pozisyonu sağlayabilirsiniz. Doğru çalışma koltuğunda sandalye kol desteklerinin de mutlaka bulunması gerekmektedir. Çalışma koltuğunuzun kol destekleri omuzlarınızı hafif destekleyecek yükseklikte olmalıdır. Kolunuzun gövdenize paralel, dirsek ile el bileğinizin arası ise 90 derce açıya sahip olmalıdır. Çalışma koltuğunuzun kol desteklerini ve yüksekliğini bu pozisyonu destekler şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Son olarak yine doğru çalışma koltuğunda bulunması gereken önemli şeylerden biri de sandalyenizin ayaklarının her yöne dönebilecek şekilde ve 6 adet tekerlekten oluşan bir tasarıma sahip olmasıdır. Siz de bu doğrultular ile sağlığınıza ve kendinize en uygun çalışma koltuğunu farklı renk ve desen seçenekleri ile Cimri’de bulabilirsiniz. En ucuz çalışma koltuğu modellerine erişmek Cimri.com’da çok kolay!