Doğa ile iç içe olmayı seven insanlardansanız, kamp yaparak tatil yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde tatil olayını daha ucuza mâl edebilir, çok daha fazla yerde konaklama imkanı yakalayabilir ve harika manzaralara uyanabilirsiniz. Bu deneyimleri yaşamak için Ferrino, Andoutoor, Pavillo, Easy Camp, Savage, Husky, Free Camp, Coleman markalarının çadır çeşitlerini incelemek ve en uygun fiyatlarla sahip olmak için cimri.com’u hemen ziyaret edin!

  • Çadır satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Araştırma yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli iki kriter, kaç kişi kalacağınız ve bu kampları hangi mevsimde yapacağınızdır. Örneğin, kış aylarında kamp yapmayı düşünüyorsanız, kar, fırtına, rüzgar, yağmur gibi hava koşullarına dayanıklı malzemeden yapılmış olması önemli olacaktır. Fakat bahar ve yaz aylarında kurmayı düşünüyorsanız, çok daha hafif malzemeden yapılmış ve havadar olmalıdır. Önemli olan içerideki nemi olabildiğince dışarı atabilmeli ve dışarıdaki nemi içeri çok fazla geçirmemesidir. Çok fazla lokasyon değiştirmeyi planlıyorsanız ve kişi sayınız çok değilse, fazla bölmeli çadır modelleri yerine, kurulumu çok daha basit modeller tercih edebilirsiniz. Çift kapılı bir ürün satın almanız, gecenin bir yarısı arkadaşınızı ezmeden dışarı çıkabilmeniz açısından çok daha rahat olacaktır. Pencere sayısı ne kadar çok ise havalandırma o kadar rahat olur. Cepli olan modellerde ufak tefek eşyalarınızı rahatça koyacağınız yerler olur ve bu sayede içeriyi düzenli tutabilirsiniz. Bagaj kısmına çanta, ayakkabı gibi eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Siz de kamp hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız, cimri.com’a girin, istediğiniz çadır türlerine cebinizi yormayan en ucuz fiyatlarla sahip olun!

  • Kamp çadırı kurulacak alan seçilirken dikkat edilmesi gereken etmenler nelerdir?

    Kamp yapmanın amacı kafa dinlemek, doğanın sessizliğini ve güzelliğini yaşamaktır. Bu nedenle, kamp yapılacak alan karayoluna ve şehir, kasaba gibi kalabalık ve gürültülü yerlere çok yakın olmamalıdır. Su kaynaklarına yakın bir yer tercih edilmelidir. Yırtıcı hayvan tehlikesi olup olmadığı önceden araştırmanız gereken konular arasındadır. Yoğun yağmur yağışı olması halinde sel basmayacak, çok rüzgar almayan, olabildiğince gölgelik bir yer olmalıdır. Yağmurlu havalarda yıldırım tehlikesine karşı ağaç diplerinde kamp yapılmamalıdır. En ucuz çadır fiyatlarına cimri.com sayesinde ulaşabilirsiniz.