iştirakidir.
2.967 - 3.249 TL (8 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Siemens KG57NP72NE Buzdolabı

2.967,23 - 3.249,00 TL (8 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
akbank.com
Bu ürünü 151.46 TL'den başlayan taksitlerle almak ister misiniz?
Hemen Başvur
  • Daha Fazla Göster (-24) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurma Kapasitesi 10 kg / 24 saat
  • Dondurucu Hacmi 70 lt
  • Enerji Sınıfı A+
  • Enerji Tüketimi 0.95 kWh / 24 saat
  • Soğutucu Hacmi 373 lt
  • Toplam Hacim 505 lt
  • Ürün Tipi Çift Kapılı No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Siemens KG57NP72NE Siemens'in IQ serisine dahil olan KG57NP72NE, ortalama genişlikte bir iç hacim sunuyor.
Yazar: Elif Bayar 12/12/2014

Beyaz eşyanın IQ’su olur mu dememek lazım. Siemens’e göre oluyor, hem de IQ seviyesi arttıkça beyaz eşyanın özelliğine özellik, fiyatına da fiyat katılıyor. Peki, buzdolabı IQ 700 olunca neler oluyor? LCD Kontrol paneli, Teleskobik Hydrofresh, Teleskobik CoolBox, LED aydınlatma, Antibakteriyel AirFresh özelliklerini barındırıyor.  Teleskobik çekmeceler, kolayca itilip çekilme özelliğine sahipler.

Kombi tipi buzdolaplarının hem kullanım kolaylığı hem de şıklık açısından bir adım önde olduğunu daha önce de söylemiştim. Firma bu ürünü “extra büyük premium” olarak piyasaya sürmüş. İç hacmine baktığımızda soğutucu bölmenin net hacmi 373 litre, dondurucu bölümün iç hacmi ise net 86 litre. Piyasadaki buzdolapları içerisinde dondurucu hacmi 160 litreye kadar çıkan modeller var, yani extra büyük ünvanı en azından başka markalarla karşılaştırıldığında çok da geçerli değil. Toplam iç hacmi ile bu ürünün dört kişilik bir aile için uygun olacağını söyleyebiliriz.  Enerji tüketiminde ise ürün  A+ enerji sınıfına giriyor.

Soğutucu bölümde multiairflow, hydrofresh box, coolbox ve airfresh filter gibi Bosch ve Siemens markalarının aşina olduğumuz özellikleri mevcut. Aşina olmayanlar için bu özelliklere şöyle bir bakalım;

- Multiairflow özelliği soğuk havanın eşit biçimde yayılmasını sağlayan bir sistem. İçimizde mutlaka dalgınlar da vardır ve buzdolabı kapısını açık bırakıyordur. Bu özellik onlar için de kullanışlı ancak esas marifeti dolaba fazla miktarda yeni yiyecek konması durumunda dolap içinde değişen ısı nedeniyle diğer yiyeceklerin de etkilenmemesi ve hızlı soğuma sağlaması.

- Hydrofresh Box, sebze ve meyvelerin hava ile daha az temas etmesini sağlayan, nem ve vitamin kaybını önleyen sürgülü bir sisteme sahip.

- Coolbox, havayı -2 ve +3 derece arasında soğutan bir bölme. Aslında, dondurucu ve soğutucu arasındaki bölüm demek doğru olacaktır. Bu bölümün kullanımı kişiden kişiye değişebilir, özellikle dondurucuda saklanan etin sağlıklı çözünmesi ve pişme sürecine kadar sağlıklı bir şekilde bekletilmesi için kullanılabilir.

- Airfresh filter özelliği de buzdolabında yiyeceklerden kaynaklanan kokuların en aza indirilmesi için düşünülmüş. Filtrenin değiştirilmesi de gerekmiyor.

Ürünü kullanmıyorum ancak fotoğraftan anladığım kadarıyla raf araları geniş değil. Tencere gibi hacimli kaplar ya da yazın kavun karpuz sevenler varsa raflardan bir tanesini çıkartıp geniş aralık yaratmak durumunda kalabilir. Ancak buzdolabının kapak kısmındaki raflar çeşitlilik gösteriyor ve kullanışlı gözüküyor.

Dondurucu kısım, yukarıda da bahsettiğim gibi 86 litrelik. İki çekmeceden oluşuyor ve bir tanesi büyük. Çekmeceli dondurucularda çekmece boyutlarının farklı olmasının daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Dondurucuda sakladığımız yiyecekler her zaman aynı boyutta olmuyor ve bazen büyük çekmecelere ihtiyacımız olabiliyor.

Son olarak bu buzdolabını araştırdığımızda bazı kullanıcıların, buzdolabından ara ara gelen ve “buz kırma sesi” olarak adlandırılan bir ses nedeniyle olumsuz yorumları olduğunu belirtmekte fayda var.

Elif Bayar 12/12/2014
Misafir Editör
Siemens Buzdolapları