iştirakidir.
Ana Sayfa > Beyaz Eşya & Mutfak > Beyaz Eşya > Buzdolapları >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurucu Hacmi 180 lt
  • Enerji Sınıfı A+
  • Soğutucu Hacmi 360 lt
  • Toplam Hacim 555 lt
  • Ürün Tipi Gardrop Tipi No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Samsung RSA1STSL Samsung, geniş iç hacme sahip ve şık tasarımlı buzdolabı modelleri ile beyaz eşya alanında da varlığını gösteriyor. Samsung RSA1STSL de bu modellerden biri.
Yazar: Elif Bayar 11/12/2014

Mekanlar genişleyip ihtiyaçlar değiştikçe, bu ihtiyaçlara uygun ürünler de piyasaya giriyor. Son yılların gözde modellerinden birisi de gardırop tipi buzdolapları. Bu ürünleri çocukluğundan hatırlayanlar olacaktır, bazı ailelerde tek tük görürdüm ve özellikle su pınarlı (sebil) modelleri hep ilgilimi çekerdi. Son yıllarda gardırop tipi buzdolapları çok daha fazla ailenin evinde ve geniş dolap tercih edenlerin listesinde baş sırada yer alıyor.

Samsung’un da gardırop tipi buzdolabında iddialı bir duruşu olduğunu belirtelim. Ürün RSA1STSL buzdolabı 357 litrelik soğutucu hacmi, 198 litrelik dondurucu hacmi ile toplam 555 litre net hâce sahip. Her ne kadar tek kapılı buzdolaplarına göre geniş sayılsa da, bu sınıftaki buzdolapları ile karşılaştırıldığında büyük bir fark yaratmıyor. Büyüklük konusunda iddialı olan bana göre 198 litrelik net hacmi ile dondurucu kısım. Eğer dondurucu kısmını yazdan doldurup kış boyu doğal beslenenlerdenseniz bu hacim sizin için uygun olabilir. Ancak bu hacimdeki dondurucuyu dolduran bir aile için soğutucu kısmı küçük kalabilir. Bana göre bu, kalabalık ailelerin ya da buzdolabını çok dolduranların tercih yaparken göz önünde bulundurması gereken bir konu. Yine de soğutucu kısmı kullanma alışkanlıklarına göre dört kişilik bir aile için uygun sayılabilir.

Gardırop tipi buzdolaplarını ya da geniş hacimli buzdolaplarını tercih edeceklere bu noktada küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum: Ürünlerin ölçüleri ve ürünü koyacağınız alana göre kapının açılma yönünü hesaplamayı unutmayın. Kimse ürünü satın aldıktan sonra böyle bir sorun yaşamak istemez.

Multi Flow teknolojisi ile No Frost soğutmalı ürün A+ enerji sınıfında. Multi Flow teknolojisi ile her rafta olan hava çıkışları sağlanıyor ve buzdolabının her rafında eşit soğutma sağlama amaçlı.

Soğutucu bölüm de dondurucu bölüm de altta iki çekmece ve üstte beş adet raftan oluşuyor. Cam rafların yükseklikleri ayarlanabilir, genişliklerini şöyle anlatabilirim: İki büyük tencere yan yana sığmaz. Firmanın sitesinde ürünün bazı fotoğraflarında su pınarı var. Ancak bazı fotoğraflarda yok. Bu özellikle ilgili internet sitelerinde herhangi bir bilgi bulunmadığı için bu özelliğin opsiyonel olduğunu düşünüyorum. Üründe şarap rafı, açık kapı, tatil modu gibi kullanıcı için kolaylık sağlayan teknolojiler de mevcut.

Son olarak firmanın yetkili servis ağı hakkında karşılaştığım bazı yorumları paylaşmakta fayda görüyorum. Öncelikle, firmanın yurtdışında uzun zamandır beyaz eşya sektöründe olduğunu ve bu konuda tecrübe sahibi olduğunu söylemekte fayda var. Ancak internetteki yorumlar özellikle teknik yardım konusunda olumsuz. Beyaz eşyada ise buzdolabı dışındaki ürünler genelde olumsuz yorumlar almış.

Elif Bayar 11/12/2014
Misafir Editör
Samsung Buzdolapları