iştirakidir.
Ana Sayfa > Beyaz Eşya & Mutfak > Beyaz Eşya > Buzdolapları >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurma Kapasitesi 5 kg / 24 saat
  • Dondurucu Hacmi 132 lt
  • Enerji Sınıfı A+
  • Kullanım Şekli Solo
  • Soğutucu Hacmi 303 lt
  • Toplam Hacim 473 lt
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Samsung RL4352KBASL NoFrost Buzdolabı Samsung, enerji verimliliği için tasarladığı RL4352KBASL NoFrost buzdolabı ile müşterilerinin fatura derdini hafifletme iddiasında.
Yazar: Elif Bayar 11/12/2014

Beyaz eşya alırken herkesin kafasında aynı soru oluyor: "Acaba elektrik faturasına ne kadar yansır?" Malum, teknoloji ilerliyor ve eklenen özelliklerle ürünlerin harcadığı enerji de artıyor. Buzdolapları, bu konuda kafamızda daha çok soru oluşturması ile diğer beyaz eşyalardan ayrılıyor çünkü buzdolaplarımızı 7/24 çalıştırıyoruz. Samsung, enerji verimliliği için tasarladığı RL4352KBASL NoFrost buzdolabı ile müşterilerinin fatura derdini hafifletme iddiasında.

RL4352KBASL, kombi tipi NoFrost bir buzdolabı. Daha önce pek çok incelemede ve Buzdolabı Satın Alma Rehberi’nde bahsettiğimiz gibi kombi tipi buzdolapları kullanım açısından oldukça pratik. Buzdolaplarında en çok kullandığımız alanlardan biri olan sebzelik için eğilip kalkmaktansa, az kullandığımız dondurucunun alta alınması akıllıca bir fikir. Gelelim firmanın enerji konusundaki iddiasına; ürünün yıllık enerji tüketimi 296 kW saat. Ürün A+ enerji sınıfında. İncelediğim diğer buzdolapları içinde A+ enerji sınıfında karşılaştığım en düşük tüketime sahip buzdolaplarından bir tanesi bu. Ürün 42 desibellik gürültü seviyesi ile NoFrost ürünlerdeki olabilecek en alt seviyeye yakın. Meraklısı için küçük bir hatırlatma: Samsung firması geliştirdiği dijital invertör kompresör teknolojisi ile enerji verimliliği sağlıyor. Ancak internet sitesinde bu teknolojinin bu üründe kullanılmadığı yazılmış.

Teknik detaylardan sonra günlük kullanım detaylarına bakabiliriz. 132 litrelik net dondurucu ve 303 litrelik net soğutucu kapasitesi ile toplam 435 litrelik bir kullanım alanı sunuyor. Geniş aileler ya da geniş bir ailesi olmasa da benim gibi istifçiler için özellikle soğutucu kısmı çok geniş değil. Ancak dondurucunun iç hacminin oldukça geniş olduğunu söylemek gerekiyor.

Dondurucu hacmiyle göz dolduruyor. İç tasarımı da oldukça şık. Dondurucu, dört adet çekmeceden oluşuyor. Çeşitli boylarda olan bu çekmeceler hakkında yapabileceğim tek eleştiri en alttaki çekmecenin boyutunun biraz daha büyük olabileceği olur. Gıdaların ayrılması ve kokuların karışmadan uzun süre saklanması için en ideal tasarım bana göre çekmeceli tasarımlar. Ürünün performans derecesi 4 yıldızlı. Burada iki küçük noktaya dikkat çekeyim: İlki, bütün firmalar bütün ürünler için dondurucu performansı belirtmiyor. O yüzden her buzdolabında bundan bahsedemiyorum. İkinci olarak dondurucu performansı 1’den 4’e kadar yıldızlanan bir sistem. 3 veya 4 yıldız aynı derecede soğutma yapıyor ancak 4 yıldızlı dondurucuda besinler daha uzun süre saklanabiliyor.

Soğutucu bölümü 3 adet dayanıklı cam rafla ayrılmış. Rafların derinlikleri fazla geniş değil. Kapıda ise raf konusunda oldukça cömert davranıp 5 adet raf kullanmışlar. Soğutucu bölümün iç hacmi, bana göre, dar olsa da kapı raflarıyla kullanım alanı yaratmaya çalışmışlar. Bu bölümde beni düşündüren tek şey, rafların yüksekliklerinin ayarlanıp ayarlanamadığı konusunda bir bilgi olmaması. Eğer raf yükseklikleri ayarlanamıyorsa, tencere gibi yüksek kapların konmasında sorun yaşayabilirsiniz.

Üründe ek olarak koku giderici, şarap rafı, açık kapı alarmı gibi özellikler de mevcut. İç aydınlatma için LED aydınlatma tercih edilmiş.

Son olarak şunu ekleyeyim; Ürünle ilgili içeriği hazırladığım zaman, her ürüne olduğu gibi, internette şikâyet ve sorunları da araştırıyorum. Bu ürünle ilgili, en azından şimdilik, herhangi bir şikâyet bulamadım.

Elif Bayar 11/12/2014
Misafir Editör
Samsung Buzdolapları