iştirakidir.
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurma Kapasitesi 6 kg / 24 saat
  • Dondurucu Hacmi 90 lt
  • Enerji Sınıfı A+
  • Enerji Tüketimi 0.92 kWh / 24 saat
  • Soğutucu Hacmi 295 lt
  • Toplam Hacim 430 lt
  • Ürün Tipi Çift Kapılı No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arçelik 5223 NH Arçelik'in en popüler buzdolabı modellerinden 5223 NH modelini sizin için inceledik.
Yazar: Elif Bayar 12/12/2014

Yiyecekleri uzun süre taze tutan, koku oluşumunu engelleyen ve bunları yaparken enerji tasarrufu yapan bir no-frost buzdolabı sizce de fena mı olurdu?  Arçelik’te bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir buzdolabı var; A+ sınıfı 5223 NH no-frost buzdolabı.

Buzdolabı, mutfakta keyifli zaman geçiren için de, sadece atıştırıp çıkan için de önemli bir cihaz. Özellikle yiyeceklerin sağlıklı koşullarda uzun süre saklanması için çok önemli. Arçelik, A+ enerji sınıfı no frost buzdolabı 5223 NH  ile bu temel beklentiyi karşılamaya çalışmış. İkili soğutma sistemine sahip buzdolabında taze gıda bölmesi ve dondurucu gıda bölmesi ayrı soğutma sistemleri ile yiyecekleri istenen ısıda muhafaza ediyor.  Eğer siz de ertesi gün ne yiyeceğini planlamak zorunda kalanlardansanız, Arçelik 5223 NH buzdolabının sıfır derece bölmesi sizin de dikkatinizden kaçmayacaktır. Bu bölme donmuş yiyeceklerin yavaş yavaş erimesi ve gerekli sıcaklıkta saklanması için ideal. Yani akşam gelince hazır olsun diye buzluktan çıkarttığınız yiyeceklerin pişirilene kadar geçen sürede herhangi bir bozulmaya uğramaması için kullanılabilecek oldukça sağlıklı bir çözüm.

Meyve sebze demişken; sebzelik bölümü için nem kontrol sürgüleri eklenmiş.  Buzdolabında “Tatil fonksiyonu” da bulunuyor. Ancak bu özelliği isteyenlerin satın alacakları 5223 NH buzdolabını satın almadan önce, satış görevlisine sorması gerekiyor, çünkü kullanma kılavuzunda opsiyonel bir özellik olduğu ve her üründe bulunmayabileceği belirtilmiş . Bu özellik bence başarısız bir özellik olmuş çünkü buzdolabı en sıcak konumundayken 12 saat kapısı açılmadığında tatil moduna geçiyor ve soğutucu bölme yiyecek saklanacak ısıda olmuyor. Bunun anlamı; eğer kışın buzdolabınızı enerjiden tasarruf etmek amacıyla en sıcak konumda kullanıyorsanız ve evinizden sabah çıktığınız bir gün eve gece yarısı dönmüşseniz dolaptaki yiyeceklerinizi bozulmuş şekilde bulabilirsiniz. Yine de evinizden o kadar saat uzak kalmıyorsanız ve en azından 12 saatte bir dolap mutlaka açılıyorsa endişelenecek bir durum söz konusu değil.

Buzdolabında soğutucu bölme hava kanalının üzerinde koku filtresi bulunuyor. Bu filtre ile buzdolabı içinde koku oluşumu en aza indirilmeye çalışılmış. Ancak iyonizer özelliği ya da bakteri filtresi yok. Bu özellikler yiyeceklerini hızla tüketen ve dolapta uzun süre saklamayanlar için çok da önemli değil fakat bekarsanız ve dolabınızda yeri geldiğinde bir hafta yiyecek saklamanız gerekiyorsa, bu özelliği göz ardı etmemenizi tavsiye etmem.

Toplam iç hacmi 430lt olan Arçelik 5223 NH buzdolabı iki kapaklı ve dondurucu bölmesi üst kısımda. Soğutucu bölmede ayarlanabilir raflar, geniş alana ihtiyacınız olduğunda bu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Üründe bulunan şişelik ve ikinci kat sebzelik gibi işe yarar detaylar ise opsiyonel olarak sunulmuş.

Genel olarak baktığımızda, Arçelik 5223 NH ortalama değerler sunan bir buzdolabı. Yani, iyonizer ya da bakteri filtresi gibi özelliklerden ödün verilmiş fakat bunların yerine başka özellikler (Sıfır derece bölmesi gibi) eklenmiş. Yerli üretim olması, kolay bulunan yedek parçaları ve yaygın servis ağını da göz ardı etmeden, ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlerseniz Arçelik 5223 NH’nin size uygun olup olmadığına karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Elif Bayar 12/12/2014
Misafir Editör
Arçelik Buzdolapları