iştirakidir.
2.834 - 3.499 TL (8 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Arçelik 2476 CEI Buzdolabı

2.834,00 - 3.499,00 TL (8 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
akbank.com
Bu ürünü 144.66 TL'den başlayan taksitlerle almak ister misiniz?
Hemen Başvur
  • Daha Fazla Göster (-22) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurma Kapasitesi 6 kg / 24 saat
  • Dondurucu Hacmi 97 lt
  • Enerji Sınıfı A++
  • Enerji Tüketimi 0.87 kWh / 24 saat
  • Kullanım Şekli Solo
  • Soğutucu Hacmi 400 lt
  • Toplam Hacim 580 lt
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arçelik 2476 CEI Yerli beyaz eşya üreticisi Arçelik, düşük enerji tüketimine sahip ve sessiz buzdolabı modelleri ile dikkat çekiyor.
Yazar: Elif Bayar 11/12/2014

Eğer kalabalık bir ailede yaşıyorsanız, buzdolabınız mutfaktaki en önemli eşyanız haline geliyor. Alışverişle taşınan yiyecekler ve içecekler, pişirilmiş yemekler, meyveler, sebzelerin bozulmadan saklanması iyi bir buzdolabınız yoksa, bu saydıklarım bir anda çok yorucu detaylara dönüşebilir. Bir de buzdolabınızın saklama becerilerini az enerji harcayarak yapması, olabilecek en iyi senaryo.  

Arçelik bu senaryoyu gerçekleştirebilmek için 2476 CEI Buzdolabını müşterilerinin beğenisine sunmuş. Son yıllarda beyaz eşya teknolojisinde en sevindirici gelişmelerden biri hiç kuşku yok ki çevre dostu ürünlerdir. Pek çok firma az enerji harcayan ürünleri piyasaya sürerek hem ev ekonomimizi rahatlatan hem de çevreye daha az zarar veren bir eğilim içinde. Arçelik’in çevre dostu olarak tasarladığı bu ürün A++ enerji sınıfında ve yıllık enerji tüketimi 318 kWh. Bu değer tek başına pek çok buzdolabından fazla gibi gözükse de toplam net hacmi 527 litre olan NoFrost bir buzdolabı için hiç de fazla değil. Ürünün ses seviyesi 44 desibel olarak ölçülmüş.

 Kombi buzdolapları, sık kullanılan soğutucu bölümün üst kısımda olması nedeniyle oldukça kullanışlı ürünler. Böylece sık sık eğilip kalkmaktan kurtuluyor insan. Ürünün iz bırakmayan inoks dış yüzeyi, "Sadece işlevsel olmasın; mutfakta şık dursun" diyenler için ideal. Ancak dış yüzeylerde beyaz klasik malzeme kullanılmıyorsa bu mutlaka ürünün fiyatına yansıyor, ki bu modelde de bu sonuç değişmiyor.  

Yukarıda da dediğim gibi Arçelik 2476 CEI geniş iç hacme sahip. Soğutucu bölümün net kapasitesi 400 litre. Evde çocuğu olan aileler ya da geniş aile olmasa da alış verişini toplu yapma alışkanlığında olanlar için geniş hacimli buzdolapları iyi seçenekler. Soğutucunun en alt kısmında 0°C bölmesi bulunuyor ve bu bölme 30 litrelik hacme sahip. Dondurmadan tüketeceğiniz etleriniz için ya da dondurucudan çıkarttığınız donmuş gıdaların sağlıklı bir biçimde çözülmesi için oldukça ideal bir bölüm. Bence, besinlerde bakteri oluşmaması için bu tür detaylara dikkat etmek gerekiyor. Sebzelik 0°C bölmesi üzerinde. Arçelik firmasının kullandığı aktif mavi ışık teknolojisi, meyve sebze çekmecesinde kullanılmış. Sebze ve meyvelerin daha uzun süre taze kalması için tasarlanmış bir detay. Benim gibi pazarcıların ihtiyacı olabilir. Soğutucu bölümde 3 adet raf var. Bu raflardan en üstte olanın yüksekliği tek elle ayarlanabiliyor. Bu tip asansörlü rafların buzdolaplarında standartlaşması gerektiğini düşünüyorum. Kullanımı çok kolay, üstelik rafı yükseltmek için üzerindekileri boşaltmak zorunda kalmıyorsunuz. Kapakta 4 adet raf kullanılmış.

Dondurucunun net kapasitesi 97 litre. Burada 2 adet geniş çekmece kullanılmış ve buzluk üst çekmece çekildiği zaman ortaya çıkıyor. Kişisel fikrim; dondurucularda çekmeceli tasarımların çok daha kullanışlı ve sağlıklı olduğu yönünde. Dondurucuda ne var ne yok bulmak daha kolay oluyor, üstelik sebzeleri ve etleri ayırmak için ideal. Üstelik kombi dolaplarda çekmecelere yukarıdan bakacağınız için dondurucuda ne olduğunu unutma gibi sorunlarınız olmayacaktır. Bir dondurucuyu düzenli kullanmak bazıları için anlamlı gelmeyebilir. Bunu ancak gün içinde birkaç kez mutfağa girip çocuklar için pişireceği yemekleri düşünen anneler anlayabilir.  

2476 CEI’de hijyen sağlamak için iyonizer teknolojisi (aktif iyonlar sayesinde bakteri, küf ve mantar oluşumunu engelliyor), anti bakteriyel conta ve aktif koku filtresi kullanılmış. Üründe ayrıca hızlı dondurma, tatil ve eco modları, kapı alarmı gibi ek fonksiyonlar da var.

Ürünle ilgili kullanıcı yorumları olumlu ve belirgin bir arızaya dair şikayet yok.

Elif Bayar 11/12/2014
Misafir Editör
Arçelik Buzdolapları