iştirakidir.
Ana Sayfa > Beyaz Eşya & Mutfak > Beyaz Eşya > Buzdolapları >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurma Kapasitesi 6 kg / 24 saat
  • Dondurucu Hacmi 125 lt
  • Enerji Sınıfı A+
  • Soğutucu Hacmi 312 lt
  • Toplam Hacim 475 lt
  • Ürün Tipi Çift Kapılı Kombi Tipi No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Arçelik 2395 CNMY Arçelik 2395 Kombi tipi buzdolabı NoFrost soğutma sistemli ve A+ enerji sınıfında yer alan bir ürün.
Yazar: Elif Bayar 11/12/2014

Arçelik 2395 Kombi tipi buzdolabı NoFrost soğutma sistemli ve A+ enerji sınıfında yer alan bir ürün. Harcadığı günlük elektrik 1,079 kWh olarak belirlenmiş. Bu noktada küçük bir açıklama yapayım; enerji tüketimlerini özellikle yazıyorum çünkü tüketim değerlerini inceleyerek ürün alan çok fazla kullanıcı var. Bu nokta hepimizin göz önünde bulundurduğu bir nokta ancak buradaki yazılarda ufak bir tutarsızlık söz konusu. Bazı firmalar yıllık toplam tüketimi yazarken bazıları günlük tüketimi yazıyor sitelerine. Ürün inceleyenler için yanlış bir değerlendirme olmaması için ben de verilen değerleri aynen yazıyorum. Bazen günlük bazen yıllık. Saat dilimlerine göre elektriğin daha pahalı ve ucuz olması durumu söz konusu olduğu için hesaplamalarda oluşabilecek hatalarla kullanıcıları yanlış yönlendirme ihtimalim olduğu için sadece ürünlerin internet sitelerindeki verileri kullanıyorum.

Soğutucu bölümü net hacim 312 litre, dondurucu net hacmi 125 litre toplam 437 litre. Bana kalırsa 4 kişilik bir aile, özellikle de dolabı sık sık dolduran bir aile ise için yeterli gelmeyebilir. 3 kişinin rahatlıkla kullanabileceğini düşünüyorum.

Soğutucu bölmede cam raf kullanılmış. Buzdolabında "0 derece" bölmesi var ve bu bölümün günlük olarak alınan etlerin pişirilene kadar sağlıklı bir şekilde beklemesi ya da dondurucudan çıkartılan ürünlerin bozulmadan çözünmesi için ideal olduğunu daha önce de yazmıştım. Üründe ikinci kat sebzelik de bulunuyor. Bu sebzelikte raflar daha dar. Belki de farklı amaçlarla da kullanılabilir, ya da sebze meyve bölümünüzde çekmece düzeni yapıp meyveleri ve sebzeleri ayırabilirsiniz. İlave şişelik sayesinde soğutucuda alan kazanabilirsiniz. Soğutucu bölümünde 2 tanesi ayarlanabilir 3 raf bulunuyor. Raflar geniş tutulmuş. Yiyeceklerinizi tencere ile saklama alışkanlığınız varsa, satın alacağınız buzdolabının raf genişliği ve raf yüksekliğinin ayarlanabilmesi özelliklerine dikkat etmeniz, raflara bir türlü sığdıramadığınız tencelerin yaratacağı sorunları ortadan kaldırıp başınızın ağrımasına engel olacaktır.  Kapı raflarına bakacak olursak; dört tane yüksek ve alçak olarak düzenlenmiş raf görüyoruz. Bunlardan bir tanesinin yüksekliği de ihtiyacınıza göre ayarlanabilir. Kapı raflarından bir tanesinin altında hareketli saklama kabı bulunuyor. Bu bölüm kahvaltılık ürünlerin saklanması, küçük ama yer kaplayan ürünlerin konması için uygun gözüküyor. Böylece yerden tasarruf etmiş olacaksınız.

Ürün rengi beyaz ve kapı yönü değiştirilebiliyor. Bakteri filtresi ile temiz hava ve koku önleme sağlanırken, mavi ışık teknolojisi ile meyve ve sebzelerin daha uzun süre tazeliklerini koruması sağlanıyor.

Dondurucu bölmesi üç çekmeceden oluşuyor. Çekmelerden en üstteki buzluk nedeniyle biraz daha dar ancak diğer çekmecelerde de büyük parçalar için yeterli gelmeyebilir. Büyük ürünleri küçük parçalara koymak gerekebilir ya da et gibi her zaman bölemeyeceğiniz ürünler için çekmeceleri yerlerinden çıkartabilirsiniz. Hızlı dondurma bölmesi bulunuyor.

Elif Bayar 11/12/2014
Misafir Editör
Arçelik Buzdolapları