iştirakidir.
369 - 501 TL (18 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
halkbank.com.tr
50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sizlerle!
Hemen Başvur
  • Daha Fazla Göster (-22) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Enerji Sınıfı A
  • Toplam Hacim 105 lt
  • Ürün Tipi Büro Tipi
  • Garanti

  • Garanti Süresi 3 Yıl
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Altus AL 305 Altus'un ofis kullanımı ya da bekar evleri için uygun olan modellerinden Altus AL 305, ergonomik tasarımı ile dikkat çekiyor.
Yazar: Elif Bayar 11/12/2014

Genellikle ofisler ya da küçük mekânlar için tercih edilen büro tipi buzdolapları, tek başına yaşayanlar için de oldukça cazip seçeneklerdir. Mutfakta fazla zaman geçirmiyorsanız, yemek yapmakla uğraşmaktan hoşlanmıyorsanız kocaman bir buzdolabını boşu boşuna çalıştırmanın pek de bir anlamı yok.

Altus, AL 305 modeli ile büro tipi buzdolabı arayanlara (ofis tipi, tezgâh seviyesi buzdolabı ya da mini buzdolabı olarak da biliniyor bu ürünler; ararken kafanız karışmasın) uygun fiyatlı bir alternatif sunuyor.

Bu ürünlerde öne çıkan özellik, mutfak dolaplarında daha da dikkat çeken hacim değil, elektrik tasarrufu olacaktır. Altus AL 305, A+ enerji sınıfında. Büyük buzdolapları kadar işlevli kullanılmayan bu ürünlerin fazla enerji harcaması çok da istenilen bir durum değil zaten.

Oldukça küçük bir ürün olan AL 305’in brüt hacmi 90 litre. Firmaların brüt hacim ve net hacimleri arasındaki farklar oldukça değişken. Bu sebeple net kullanım alanı hakkında bilgi vermek yanıltıcı olacağı için sadece ürünün özelliklerinde belirtildiği gibi brüt hacimden bahsedebiliyorum.

Soğutucu kısım, sebze saklamak için kullanılabilecek bir çekmece ve tel rafla ayrılmış iki bölümden oluşuyor. Raf yüksekliği ayarlanabilir. Kapıda üç adet raf bulunuyor. En alttaki raf büyük şişeler için ideal. Üründe dondurucu değil buzluk var. Buz üretimi için ideal ancak dondurucu işlevi olmadığını belirtmekte fayda var. Dondurulmuş ürünleri tüketmeden önce saklayabilirsiniz tabi ki.

Üründe anti bakteriyel conta kullanılmış. Büro tipi dolaplarda, büyük buzdolaplarına göre oldukça az teknoloji kullanılır. Genelde bu ürünlerin kullanım amacı yiyeceklerin uzun ve sağlıklı saklanması olmadığı için oldukça anlaşılır bir durum bu. Yine de bakteri oluşumu ile ilgili bir “dokunuş” olması sevindirici. Ürünün kapı yönü değiştirilebiliyor. Son olarak, bu üründe buz çözdürme işlemi yapmanız gerektiğini hatırlayayım. En az yılda bir kez gerekecek bu işlem ürünün performansını ve elektrik tüketimini etkileyecektir.

Elif Bayar 11/12/2014
Misafir Editör
Altus Buzdolapları