Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bulaşık Parlatıcı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bulaşık Parlatıcı markası:

En Çok İncelenen Bulaşık Parlatıcı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bulaşık Parlatıcı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 68 Bulaşık Parlatıcı modeli içerisinde en ucuz Bulaşık Parlatıcı fiyatı 3.25 TL iken, en yüksek Bulaşık Parlatıcı fiyatı 456.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bulaşık Parlatıcı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Bulaşık Parlatıcı fiyatı ise 15.69 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bulaşık Parlatıcı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bulaşık Parlatıcıları

Bulaşık makineleri günümüz evlerinde en çok kullanılan elektronik aletlerin başında gelir. Bu kadar sık kullanılan bulaşık makinelerinde en üzücü sonuç ise makineden çıkan temizlenmemiş, ıslak ve lekeli bulaşıklarla karşılaşmaktır. Şebeke suyunda bulunan kireç cam tabak ve bardaklar üzerinde lekeler bırakmasına  sebep olur. Bu görüntü ise oldukça sinir bozucudur. Özellikle misafirler geldiğinde lekeli çatal bıçaklar ve parlamayan kristal bardaklarla sofra hazırlamak istemezsiniz. Yıkama sonrası tekrar temizleme bezleriyle bu lekeleri temizlemeye çalışırsınız. Lekeler ekstra zaman harcamanıza sebep olur ve işleri zorlaştırır. Bu lekelerin oluşmasını istemiyorsanız bulaşık makinesi parlatıcısı kullanmanız gerekir. Bu sayede hem zamandan tasarruf edebilir hem de lekelerden kurtulabilirsiniz. Parlatıcı yerine sirke gibi yoğun asitli maddeler kullanmak bulaşık makinenizin aksamlarında kötü sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle makinelerin aksamları doğrultusunda üretilen bu parlatıcıları kullanmanız gerekir. Aksi durumda makinenizin aksamlarında bozulmalar oluşacağı için daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bulaşık makinesi parlatıcıları sadece parlaklık ve temizlik için değil onun yanında cam bardakların daha uzun ömürlü olmasını da sağlar. 

Bulaşık Parlatıcı Çeşitleri

Bulaşık makinesi parlatıcıları için piyasada birçok marka ve çeşit bulunur. Bunlar arasında kendiniz için en doğru olanı almanız gerekir. Ev tipi bulaşık makinesi parlatıcıları, endüstriyel parlatıcılar, doğal içerikli ürünler gibi birçok bulaşık makinesi parlatıcı çeşitleri bulunur. Sağlığınız için doğal içerikli olanları tercih etmeniz daha doğru olur. Boya, parfüm, fosfat, klor, amonyak gibi zararlı maddeler içermeyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca seçim yaparken sadece size değil çevreye de zarar vermeyeceğinden emin olun. Bunun dışında bazı markaların tasarruf amaçlı ürettiği deterjan ve parlatıcıyı birlikte kullandıkları tabletleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede ekstra masraf yapmadan başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bulaşık Parlatıcı Kullanımı

Bulaşık parlatıcısı bulaşık makinesinin kapağında bulunan parlatıcı gözüne konur. Bulaşık makinenizin kullanım kılavuzuna bakarak daha doğru bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Parlatıcı miktarı ise musluk suyunun kireç miktarı, sertlik seviyesine göre değişir. Eğer suyunuzun kireç ve sertlik oranını bilmiyorsanız orta seviyede kullanabilirsiniz. Yıkama sonrasında bulaşıklar yeterince parlak değilse bir sonraki yıkamada seviyeyi arttırabilirsiniz. Makinenin parlatıcı haznesinin kapağını mandalına basarak açın. Parlatıcıyı hazne dolana yani maksimum seviyeye gelene kadar yavaşça doldurun. Daha sonra parlatıcı yoğunluk seviyelerinden 1 ile 5 arasında bir seçim yaparak ayarlayın. Bu aşamadan sonra makinenizi her zamanki gibi kullanabilirsiniz. Bunun dışında bulaşık makinesi parlatıcılarının bilinen görevleri dışında inatçı lekeler için de oldukça başarılı olduğunu görebilirsiniz. Özellikle halıya lekeleri için parlatıcı kullanabilirsiniz. Kıyafetler üzerinde bulunan ve çıkmayan lekeler için kullanabilirsiniz. Tül ve perdeleri yıkarken de deterjan gözüne ilave ederek çıkan sonucu görünce şaşırabilirsiniz. 

Bulaşık Parlatıcıları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Bulaşık makinesi için parlatıcı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunları açıklamak gerekirse, öncelikle bu mutfak araç gereçleriyle doğrudan temas ettiğimiz ve vücuda karıştıkları için içerisindeki kimyasal maddelerin oranlarına ve zararlarına bakılmalıdır. Sağlığınız için kimyasal içermeyen ve size zarar vermeyecek ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca sağlıklı olmanın yanında bulaşıklarınızı yeterince parlak yapması gerekir. Bunun için cimri.com a girerek bütün bulaşık makinesi parlatıcı markalarının ürünlerini ve fiyatlarını bulabilirsiniz. Bunlar arasından istediğiniz ürünlere bakabilir ve kriterleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Bulaşık makinesi parlatıcı fiyatları ürünün içerisindeki maddelere ve performansına göre değişkenlik gösterir. Aradığınız ürünü aldıktan sonra yorum yapabilir ve sizden sonraki alıcılara yardımcı olabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery