Bulaşık Makinesi Deterjanı

Bulaşık Makinesi Deterjanı Fiyatları

295 Ürün gösteriliyor.
Yıkama Sayısı
Adet
Ağırlık
Organik
Bulaşık Makinesi Deterjanı fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Kağıt Havlu Fiyatları
 • Akvaryum Ekipmanı Fiyatları
 • Köpek Kulübesi Fiyatları
 • Sebze Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Bulaşık Makinesi Deterjanı Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bulaşık Makinesi Deterjanı markası:

  2021 yılı Bulaşık Makinesi Deterjanı Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 295 Bulaşık Makinesi Deterjanı modeli içerisinde en ucuz Bulaşık Makinesi Deterjanı fiyatı 5.95 TL iken, en yüksek Bulaşık Makinesi Deterjanı fiyatı 944.61 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bulaşık Makinesi Deterjanı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Bulaşık Makinesi Deterjanı fiyatı ise 72.1 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Bulaşık Makinesi Deterjanı Ürünleri Hangileridir?

  En Çok Tercih Edilen Bulaşık Makinesi Deterjanları Hangileridir?

  Cimri.com
  En Çok Tercih Edilen Bulaşık Makinesi deterjanları; Pril, Fairy, Finish ve Brid Tercih Edilmektedir.

  Bulaşık Makinesi Deterjanı Nasıl Kullanılır?

  Cimri.com
  Sıvı Jel Olarak ve Tablet Olarak İkiye Ayırabiliriz. Sıvı Jel Kullanımı Makinenin deterjan Bölümünü Doduracak Kadar Kullanılmalıdır. Tablet Şeklinde Olan deterjan İse Makinenin deterjan Bölümüne Düz Şekilde Yerleştirilmelidir.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Bulaşık Makinesi Deterjanı

  Bulaşık makinesi deterjanı en çok ihtiyaç duyulan temizlik ürünlerinden biridir. Deterjanlar, makinelerde işlevli bir programla birlikte kirli bulaşıkları temizleme konusunda gündelik yaşamdaki iş yükünü hafifletir. Elde yıkanan bulaşıklar için, kaliteli bir bulaşık deterjanı sıvı kullanıldığında az miktarda kullanım yapılsa bile temiz ve istenilen bir sonuç sunar. Ancak bulaşık makinelerinin kullanılması ile hem sudan ve enerjiden hem de zamandan tasarruf edilir. Bulaşık makineleri için çok farklı deterjan çeşitleri bulunur. Bu çeşitler; toz deterjan, tablet deterjan, sıvı deterjan olarak sıralanabilir. Deterjanın sadece bulaşık makinesi için üretilmiş olmasına dikkat edilerek, seçilen deterjan bulaşık makinesinin deterjan bölmesine makine çalıştırılmadan eklenir. Bulaşık makinesine konulacak deterjan miktarı, bulaşıkların kirlilik durumuna göre, makine üreticisinin tavsiyesiyle belirlenir. Çok fazla miktarda deterjan kullanılması, makine su aldığında deterjanın tam çözünmemesine ve cam ürünlerin çizilmesine neden olabilir. Bulaşık makinesi deterjanı fiyatları, kalite performansına göre farklılıklar gösterir. Bulaşık makinesi deterjanı fiyatları çok geniş bir yelpazede, kullanıcının ihtiyaçlarına göre seçenek sunar.

  Bulaşık Makinesi Deterjanı Çeşitleri ve Özellikleri

  Bulaşık makinesi deterjanı çeşitlerinin ilki, yirminci yüzyılın ortalarında üretilmeye başlanan sıvı bulaşık deterjanıdır. Sıvı bulaşık deterjanının formülleri zaman içerisinde geliştirilerek; bulaşık makinesi deterjanı jel, sıvı, toz ve tablet gibi farklı formlarda endüstriyel üretim içerisinde yer almışlardır. Bulaşık makinesinde kullanılmak üzere üretilen bulaşık deterjanları, sıvı bulaşık deterjanından farklıdır. Bulaşıkların, bulaşık makinesine düzgün ve her bir parçanın suyla temas edeceği bir şekilde dizilmesinin ardından, seçilen bulaşık deterjanı, bulaşık makinesinin deterjan bölmesine eklenir. Deterjan, makinenin deterjan bölmesine yerleştirilmeden önce deterjan bölmesinin kuru olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde deterjan bölmeye yapışarak etkin bir temizlik sağlamayabilir. Birçok bulaşık makinesi deterjanı ince cam mutfak araç gereçlerine zarar verebilir ve bazı bıçakların makinede yıkanmasıyla keskinliklerinin azalmasına sebep olabilir. Bulaşık makinesi deterjanı tabletleri, bulaşık makinelerindeki kısa programlarda kullanıldığında tamamen çözünmeyebilir. Bu durum bulaşıklar üzerinde tortu ve deterjan kalıntılarının görülmesine sebep olabilir. Böyle sonuçlarla karşılaşmamak için bulaşık makinesi tabletlerini, makinelerin uzun programlarında kullanmak tercih edilebilir ya da kısa programlarda tablet yerine toz, jel ve sıvı deterjanlar kullanılabilir. Sıvı yapılı ve toz yapılı bulaşık makinesi deterjanları, bulaşık makinesinin içinde su ile karşılaştıklarında, yapılarından kaynaklı tablet deterjana göre daha çabuk çözünürler. Bu sebeple toz deterjanlar ve sıvı / jel deterjanlar bulaşıklar üzerinde daha az tortu ve leke bırakır ya da hiç bırakmazlar. Bazı kullanıcılar bulaşık makinelerinde deterjanların dışında tuz ve parlatıcı kullanmayı da tercih eder. Kimi zaman ayrı ayrı satılan bu ürünleri, bazı markalar tuz ve parlatıcıyı deterjana eklenerek tablet halinde kullanıcıya sunar. Bu şekilde çok fonksiyonlu üretilen tabletler pratik bir kullanım deneyimi sağlayabilir. Tuz, parlatıcı ve deterjanın bir arada bulunduğu bulaşık makinesi tabletleri kullanılırken, bulaşık makinesine ekstradan tuz ve parlatıcı konulması bulaşık makinesinde bir takım bozukluklara neden olarak bulaşıkların çizilmesine ve lekeli çıkmasına sebebiyet verebilir.

  Bulaşık Makinesi Deterjanı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Bulaşık makinesi deterjanı üreticisi markalar tarafından, ürün almak isteyen kullanıcıların karşısına farklı bulaşık makinesi deterjanı çeşitleri sunulu. Bunlar; sıvı bulaşık deterjanı, toz bulaşık deterjanı ve tablet bulaşık deterjanı olarak sıralanabilir. Farklı bulaşık makinesi deterjanı alternatifleri bulaşık makinelerindeki uygun kullanıma bağlı olarak aşağı yukarı benzer performanslar sergileyebilir. Burada tercih tamamen kullanıcının seçimine bağlıdır. Kullanıcı bulaşıklarında deterjan tozu kalmasını istemiyorsa jel/sıvı bulaşık makinesi deterjanı kullanmayı tercih edebilir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bulaşık makinelerinde de değişimler gerçekleşir. Buna paralel olarak üretici firmalar, kullanıcıların tercihlerini göz önünde bulundurarak ürünlerini geliştirebilir. Sağlığımız için son derece önemli olan bulaşıklarımızın temizliğinde kullanılacak bulaşık makinesi deterjanları satın alınırken detaylı bir şekilde inceleme yapmak gerekir. Satın alınacak ürünün sağlığımıza etkileri, artıları eksileri değerlendirilerek fiyat aralığı belirlenebilir. Yapılan incelemeler sonucunda kişisel ihtiyaca ve bütçeye uygun bulaşık makinesi deterjanı seçilerek en verimli sonuç elde edilebilir.

  Bulaşık Makinesi Deterjanı Fiyatları

  Bulaşık makinesi deterjanı üretici firmalarının sayıca fazla olması nedeniyle ürün fiyatları değişkenlik gösterebilir. Bulaşık makinesi deterjanı markaları kendi ürünlerini piyasaya sürmeden önce pazar araştırması yapar. Bu araştırmalardan sonra ürün maliyeti hesaplanarak ürününe gerçek fiyat verilir. Arz talep döngüsüne göre bazı zamanlar ürünlerin fiyatlarında değişkenlikler olabilir. Bulaşık makinesi deterjanları üreticileri, kendi aralarında rekabet etmek için ürünün maliyetini en aza indirmeye çalışırlar. Kendi aralarında ki bu çekişme ürünlerin zaman zaman daha ucuza piyasaya sürülmesine sebep olabilir. Bulaşık makinesi deterjanları özelliklerine göre de fiyatlandırılabilir. Bu ürünler içerik ve yapısal olarak aynı olmadıkları için maliyetleri de aynı olmayabilir. Bazı firmalar maliyeti düşürmek için diğer firmalara göre ürünün içeriğinde değişikliğe gidebilir, bu değişiklikler hem fiyatları hem de kaliteyi etkileyebilir. Bazı üretici firmalar kaliteyi düşürmemek için maliyeti yüksek olan içerikler kullanabilirler. Aynı içerik ve kalitedeki ürünler üreticiler tarafından farklı fiyatlandırılabilir, burada belirleyici olan firma politikalarıdır. Bulaşık makinesi deterjanı en ucuz çeşitleri bulabilmek için fiyat incelemelerinde bulunabilirsiniz.. Bulaşık makinesi deterjanı alınırken cimri.com üzerinden fiyat / içerik karşılaştırması yapılarak ihtiyacınıza uygun deterjanı tercih edebilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery