Facebook App ID is missing!

Zenfone 2 Deluxe ve Zenfone 2 Laser Tanıtıldı

Asus Zenfone ailesini genişleterek, güçlendirmeye devam ediyor. Tayvanlı teknoloji devi, Zenfone ailesinin yeni üyeri Asus Zenfone 2 Deluxe ve Asus Zenfone 2 Laser modellerini duyurdu. Asus Zenfone 2’nin güzelleştirilmiş hali olarak karşımıza çıkan Zenfone 2 Deluxe, daha iyi kamera ve 5 inç ekran boyutlu Asus Zenfone 2 Laser ile ailenin ürün gamı genişlemeye devam ediyor.

Mart ayında tanıtılan Asus Zenfone 2 ile aynı boyutlara sahip olan Zenfone 2 Deluxe, özel üretilen poligonal tasarıma sahip. 500’ün üzerinde üçgenin bir araya gelmesiyle oluşturulan “kristal muciza” telefona ilginç bir görünüm kazandırmış. Çift SIM kart festeğine sahip olan telefonda 5.5 inç boyutundaki 1080p çözünürlüğündeki ekran, Intel Atom Z3560 ve Z3580 çip setleri ve 4GB RAM görev yapıyor. Gorilla Glass 3 teknolojisiyle desteklenen ekranın yanı sıra, Z3560 çip setinin kullanan modelde, tıpkı Zenfone 2’de olduğu gibi 3GB RAM görev yapacak.

Asus Zenfone 2 Deluxe 64GB dahili depolama alanıyla geliyor. 128GB’a kadar microSD kart desteği sunan telefon, Android 5.0 Lollipop işletim sistemini kullanıyor. Asus Zenfone 2 ile aynı kamerayı kullanan Zenfone 2 Deluxe, 13 mega piksel çözünürlüğündeki ana kamera ve 5 mega piksel çözünürlüğündeki selfie kamerasını kullanıyor. 3000mAh kapasiteli bataryanın yer aldığı Zenfone 2 Deluxe, hızlı şarj özelliğiyle 39 dakika içerisinde bataryanın yüzde 60’ını şarj edebiliyor.

Asus Zenfone 2 Laser modeliyse, 5 inç boyutundaki 720p çözünürlüklü ekranı kullanıyor. Kardeşlerinden daha konpakt bir yapı sunan Zenfone 2 Laser, 13 mega piksel çözünürlüğündeki kamera sensörünü kullanıyor. Super Resolution moduyla 52 mega piksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen kamera, 5 lensten oluşuyor. f/2.0 diyafram değerine sahip lensle desteklenen Asus Zenfone 2 Laser ismini, lazer destekli otomatik netlemeden alıyor. Bir önceki modelde 2 mega piksel çözünürlüğündeki selfie kamerası 5 mega pilksele çıkarken, geniş açılı 85 derecelik lens kullanılmış ve lens f/2.0 diyafram değerinde. 0.3 saniyede netleme yapabilen lazer netleme teknolojisi, makrolarda bile aynı performansı sergileyebiliyor. Super HDR moduyla 4 kat daha fazla ışık hassasiyeti ve daha az noise sunan özelliği sunan Asus Zenfone 2 Laser, diğer modellerin aksine Qualcomm’un Snapdragon 410 çip setini kullanıyor.

2GB RAM ile desteklenen telefon, 8GB ve 16GB dahii depolama alanlarıyla tercih edilebilecek. Zenfone 2 Laser’in 720p çözünürlüğündeki ekranı Gorilla Glass 4 ile güçlendirilmiş. Android 5.0 Lollipop işletim sistemini kullanan telefonda 4G LTE desteği de bulunuyor. Telefonun bataryasıysa bölgeye göre değişim gösteriyor. 2.400mAh ve 2.070mAh iki farklı bataryanın yer aldığı Asus Zenfone 2 Laser, bölgeye göre değişen batarya tipleriyle satışa sunulacak.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: