Facebook App ID is missing!

Yüksek Çözünürlüklü Ses Herzaman Yanınızda

Sony, mümkün olan en mükemmel ses kalitesini sağlama amacı doğrultusunda, yeni Yüksek Çözünürlüklü Ses uyumlu dijital gürültü engelleme özelliği ile donatılan yeni NW-ZX100 Walkman’i piyasaya sürüyor. Ürün, Ekim 2015’ten itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Sony’nin genişleyen Yüksek Çözünürlüklü Ses ürünleri, Sony’nin akustik mühendislik teknolojilerini kullanarak müziği tam da sanatçıların istediği şekilde, CD kalitesinin üzerinde yeniden üretmeyi planlıyor. ZX100 Walkman forma sadık kaldığı gibi hem Yüksek Çözünürlüklü dosya formatlarını nefes kesen kalitede sunuyor hem de sıkıştırılmış ses kaynaklarının tizliğini tamamlayıp, bit hızını orijinal değerlerinin ötesinde, neredeyse Yüksek Çözünürlüklü ses kalitesine denk gelen bir bölgeye kadar yükselten DSEE HX teknolojisini kullanarak MP3 gibi sıkıştırılmış müzik dosyalarınızı da geliştiriyor.

Daha hassas ve dinamik bir ses elde etmeyi amaçlayan S-Master HX, Yüksek Çözünürlüklü sesin oynatımını desteklemek için ses sinyalini tamamen dijital olarak işliyor. Kulaklık sürücü performansı da Yüksek Çözünürlüklü ses aralığındaki gürültünün azaltılması, kulaklık amplifikatörü çıktısı için bağlaşım kondansatörünü ortadan kaldırarak ve pozitif, negatif ve sol/sağ kanallar için dört bağımsız sürücü güç kaynağını bünyesinde toplayan bir eşsiz tasarımdan yararlanarak geliştiriliyor. Şarkılarınızı dinlemek için daha fazla seçenek sunan ZX100 Walkman, Sony’nin yüksek kaliteli kablosuz sesin tadını Bluetooth üzerinden çıkartmanıza imkân veren yeni ses teknolojisi LDAC’ı (düşük gecikmeli codec) da içinde barındırıyor. Üç kat daha fazla veri aktaran LDAC gelişmiş bir kablosuz dinleme deneyimi sağlıyor.

ZX100 Walkman’in tasarımı, en yüksek kaliteli sesin elde edilmesini hedefliyor. Yüksek sertlik sağlamak amacıyla, yuvarlak alüminyum çerçeve ve bas plakasına ek olarak üst düzey ses ürünleri için Sony tarafından geliştirilen yüksek saflıktaki kurşunsuz lehimi ile, ZX100 Walkman doğal frekans dengesi sağlayabiliyor. ZX100 Walkman, baskılı devre kartındaki VIA yuvasını bakır ile doldurarak belirgin canlı ve yüksek aralıklı vokallerin yanısıra güçlü baslar sunabiliyor. Özgün tasarım, sadece en iyi ses kalitesinin üretilmesi için güç hattını dengeleyerek devrenin empedansını düşürüyor.

Ürün, 45 saatlik pil ömrü ve büyük 128GB dahili bellek geniş müzik kütüphanenizi dur durak bilmeden dinleyebilmenizi sağlıyor. Belleği genişletmek üzere bir microSD kart yuvasının yanısıra 64GB’den büyük mikro SDXC kartlar için de ek destek sunuluyor.

Site Footer