Facebook App ID is missing!

Yeni Korku Oyunu: Friday the 13th

Friday the 13th yani 13. Cuma, slash türüne dair gelmiş geçmiş en iyi korku, gerilim türü sinema yapımlarından biriydi. 2009 yılında vizyona giren film, Damian Shannon ve Mark Swift tarafından yazılırken başrollerde Jared Padalecki ve Danielle Panabaker yer alıyordu. Sadece film değil, TV serisi olarak da yayınlanan 13. Cuma, korku türü romanlara ve çizgi romanlara da konu oldu. Bir göl kenarında geçen konusunun video oyun serisi olarak bir kez daha ekranlara taşınacağı açıklandı.

Korku ve gerilim türüne dair yeni bir oyun serisi anlamı taşıyan bu gelişme heyecan yaratırken oyunla ilgili ilk bilgiler de gelmeye başladı. Öncelikle oyunun yayın tarihi olarak çok 2015 yılı Ekim ayı bilgisi paylaşılırken, bu detayla birlikte oyunun üzerinde hali hazırda çalışılan, ancak sır gibi saklanan bir proje maiyetinde olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Yapımcısı kim?

Resident Evil gibi başarılı bir oyun serisi olur mu bilinmez ama geliştiricisi hakkında da henüz bilgi yok. Bu sırrın da ortaya her an çıkabileceğini belirtelim. Bununla birlikte tahminler, 13. Cuma’nın yapımcısının çok popüler bir yapımcı olmayabileceği noktasında birleşiyor. Eğer popüler bir yapımcı olsaydı, haberin çok daha önce sızması gerekirdi düşüncesi ise bu tahminin dayanak noktası.

Tüm platformlara gelecek

13. Cuma oyununun geleceği platformlar ise PlayStation ve Xbox’ın yanı sıra PC’yi de kapsıyor. Böylelikle hemen hemen tüm platformlara gelecek bir oyun söz konusu. Peki oyunun konusu nasıl ve kimler kontrol edilebilecek? Bu sorunun yanıtları da geldi…

Bolca şiddet

Oyunun yayınlanacak ilk serisinde ana karakterlerden Jason Voorhes kontrol edilecek. Oldukça psikopat bir karakter olan Voorhes ile birlikte oyunun teması da net bir şekilde beliriyor: Bir kamp etrafında bolca masum insan kanı dökmek ve korku dolu bir katliam.  Sadece saldıran tarafta değil savunma yapacak tarafta da oyun oynayabilmek mümkün olacak. Bu durumda da hayatta kalmaya çalışacaksınız.

Multiplayer modu da olacak

13. Cuma’nın multiplayer şeklinde de oynanabileceği açıklandı. Yani bir ekip kurup, hayatta kalmaya çalışabilmek mümkün olacak. Gerilim, adrenalin ve şiddet dolu oyuna dair ilk bilgiler bu şekilde. Detaylar geldikçe paylaşmayı sürdüreceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: