Facebook App ID is missing!

Yeni Galaxy Note 8 ve Yardımcısı S Pen!

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’in yardımcı kalemi Galaxy S Pen görüntüleri geçtiğimiz hafta piyasaya çıktı. Note 8’in yeni ve geliştirilmiş yazılımıyla beraber S Pen, daha önceki modellerine göre çok daha kapsamlı bir kullanım alanına sahip. Tanıtım tarihi yaklaştıkça Galaxy Note 8 hakkında haberler çoğalıyor. Samsung’un yeni amiral gemisi 23 Ağustos’ta ‘’Unpacked’’ isimli bir etkinlikle meraklılarına tanıtılacak.

Sızan S Pen Görüntüleri

s pen 1

Yeni S Pen görüntülerine baktığımızda, tasarım olarak neredeyse Note 7 S Pen’le bire bir aynı olduğunu görebiliyoruz.

s pen 20

Şu ana kadar ortaya çıkan Galaxy Note 8 görüntülerinde, S Pen’in yeri de belli oluyor. Yeni telefonun kalemi, hoparlör ızgarasının hemen yanında yer alıyor.

Always On Display Nedir?

Always On Display, kabaca açıklamak gerekirse; Android telefonların kilit ekranını da aktif kullanılabilmesini sağlayan özelliktir. Saat, şarj durumu, tarih, saat ve bildirimleri, kısacası sık kontrol etmeniz gereken her türlü bilgiyi telefonunuzun kilidini açmadan öğrenmenizi sağlayan bir özellik.  Galaxy Note 8 modeliyle beraber Samsung’un bu özelliğini de geliştirmesi bekleniyor. Hatta yeni sürümle beraber, S Pen’in de gelişen Always On Display özelliğinin bir parçası olacağı söylentileri dolanıyor.

Note 8 Özellikleri

İlk olarak değinmemiz gereken konu doğal olarak pil durumu, Note 7 ile yaşanan pil skandalından sonra, Note 8 için çok daha güvenli ve küçük bir pil seçimi olacak, yeni telefonun pil kapasitesi 3300 mAh olarak piyasaya sürülecek.

Note 8’in çift arka kamera yeniliği de en çok konuşulan konulardan biri. Yeni telefonun bir lensi 12 Megapiksel Telefoto, diğer lensi de 13 Megapiksel ve geniş açılı olacak.

Güçlü bir işletim sistemiyle piyasaya giriş yapması beklenen yeni amiral gemisi, Amerika piyasasına Snapdragon 835, Avrupa piyasasınaysa kendi işlemcisi olan Samsung Exynos 9 ile girecek.

Galaxy S8 ile karşılaştırıldığında, biraz daha büyük ve keskin hatlı bir kasaya sahip olması beklenen Note 8 modelinde, beklenen ekran boyutu 6,32 inç ve sonsuz ekran tasarımının da korunduğu söyleniyor. En büyük heyecan yaratacak özelliğiyse, 4K ekran teknolojisi.

Site Footer