Facebook App ID is missing!

Yazlık Yemek Tarifleri! İster Mangalda İster Kamp Ateşinde…

Bu defa konumuz yazlık yemek tarifleri çünkü mevsim, eğlence mevsimi ve yeme içme de eğlencelerin vazgeçilmezi! Hele ki bizim kültürümüzde yaz sofralarının yeri bambaşka…

Sahili, yazlığı, balkon sefası, bahçe keyfi, kamp ya da piknik. Nerede ya da ne durumda olursa olsun o ateş yanmalı, mangal yapılmalı, büyük sofralar kurulmalı ve keyifli yemekler yenmelidir. Bari bizim de çorbada tuzumuz olsun, sırf mangala özel pratik tarifler verelim, lezzetinize lezzet katalım!

yazlık yemek 4

Yalancı Sosisli

Marketten hazır milföy hamurunu alıyorsunuz, şerit şerit kesiyorsunuz vesosislerin üzerine sarıyorsunuz. Tabi küçük bir püf nokta var; milföy hamurlarının sosise değen yerini hafifçe ıslatın ki sosislere yapışsın. Eğer kamp ateşi başındaysanız sosisleri şişe takıp hafif hafif döndürerek pişirin, eğer mangal yapıyorsanız işiniz daha kolay ama milföyün yapışmaması için dikkat edin.

yazlık yemek 1

Portakal İçi Muffin

Yapması biraz daha zahmetli bir yazlık yemek tarifi ancak sonucun sizi oldukça memnun edeceğine emin olabilirsiniz. İlk yapmanız gereken şey bir hazır Muffin harcı almak, evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz ama pratik bir tarif istiyorsanız hazır kullanmak daha mantıklı. Birinci adım Muffin harcını tarife uygun bir şekilde hazırlamak. Yalnız bu defa fırına vermiyorsunuz ve onun yerine bir portakal alıp ikiye bölüyorsunuz. Portakalı ikiye böldükten sonra bir kaşıkla portakalın içini çıkartıp, hazırladığınız Muffin harcını portakalın bir parçasına dolduruyorsunuz. Öbür parçayı da üzerine kapak olarak kapatıp, portakalı alüminyum folyoya sararak güzelce mangal kömürüne gömün. Yaklaşık 8-10 dakika sonra, portakal kabuğunun o tütsülenmiş aromasını elde etmiş leziz bir Muffin sizi bekliyor!

yazlık yemek 3

Tam Bir Yazlık Yemek Tarifi: Meyve Şiş!  

İlla şişe kebap, kuşbaşı et ya da kanat takılacak hali yok! Bu defa tatlı niyetine şişlere, dilimlenmiş meyveler takıyoruz. Kulağınıza biraz garip geliyor olabilir ama mangalın en sonunda, hafif ateşte pişmiş yazlık meyvelerin lezzetine eminiz siz de inanamayacaksınız. Tercihen şeftali, incir, ananas ve elmayı seçmenizde fayda var çünkü şekerli meyvelere bu lezzet daha çok yakışıyor. Hatta bu meyve şişin yanına bir de bir top vanilyalı dondurma bulursanız parmaklarınızı yiyeceksiniz.

Site Footer