Facebook App ID is missing!

Yarış Heyecanı RIDE ile Tavan Yapacak!

Günümüzde gerek konsollar gerekse PC için otomobil yarışı oyunları her ne kadar daha fazla sayıda olsa da konu motosiklet yarışları olduğunda da harikulade seçenekler mevcut. Örneğin MotoGP serisinin motosiklet yarışı oyunlarındaki yeri çoğu hız meraklısı tarafından yakından bilinir. Bununla birlikte oyun dünyasında, bu türe dair pek fazla seçenek gelmemesi yoğun eleştiri alır. Bu nedenle 20 Mart 2015 tarihinde yayınlanacak olan ve PQube-Milestone iş birliği ile geliştirilen RIDE’ın önemi oldukça yüksek.

Beklentiler yüksek

2015’in en çok dikkat çeken oyunlarından biri olması beklenen RIDE, 2014’ün sonuna doğru duyurulmuş ve ardından da hakkında pek fazla detay ortaya çıkmamıştı. Yayınlanmasına bu kadar kısa zaman kalan bir oyun için mevcut durumun tuhaflığı sorgulanmaya başlamıştı ki beklenen haberlerden biri geldi. Merakla beklenen RIDE’a dair ilk oynanış videosu yayınlandı.  İşte o video;

İddialı bir oyun geliyor!

Oyuna dair neredeyse tüm içeriği gözler önüne seren RIDE oynanış videosu oldukça iyi görünüyor. Olumlu eleştiriler alan video, aynı zamanda grafik açısından iddialı bir motosiklet oyununun da habercisi.

100’den fazla motosiklet

RIDE, sahip olduğu motosiklet çeşitliliği ile çarpıcı. 100’ü aşkın motosiklet arasından yapılacak seçimlerle ilerlenecek oyunda, motosikletlerin yer aldığı kategoriler bulunuyor. Bunlar; Superbikes, Supersports, Naked ve Historical Bikes. Üstelik tüm motorlar kişileştirilebiliyor. Yarış kazandıkça motosikletleri daha fazla geliştirebilmek ve onları birer şampiyona dönüştürmek de mümkün oluyor.

Hangi platformlara gelecek?

Yılın en iddialı spor oyunlarından biri olması beklenen RIDE, çok sayıda platform geliyor. Yayınlanacağı platformlar: PC, PS4, PS3, Microsoft Xbox 360 ve Xbox One.

Site Footer

%d bloggers like this: