Facebook App ID is missing!

Xperia Z2’nin 4 Problemi ve Çözümü

Sony’nin amiral gemilerinden olan akıllı telefonu Xperia Z2 malzeme kalitesi, yüksek performans ve kendi zamanına göre rakipsiz kamera özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıktı. Birçok telefon kullanıcısının sahip olmak için can attığı Z2, maalesef herkesi memnun edebilmiş değil. Telefondan şikayetçi olan kullanıcıların geneli, aynı sorunlardan bahsetmekte ve hem Sony hem de kullanıcı ya da uzmanlar bu sorunlarla ilgili çözümler üretmeye çalışmakta.

Bu yazımızda, Sony Xperia Z2’nin sık karşılaşılan sorunlarından bazılarının çözüm yollarını paylaşacağız.

Sorun: Xperia Z2 4K video çekimi sırasında aşırı ısınıyor

Bu sorun, firma tarafından da kabul edilmiş ve çözüm de sunulmuş bir sorundur. Çok hızlı gelişen cep telefonları, bazı teknolojileri hayatımıza çok erken sokmaya çalışıp beraberinde de sorunları da getiriyor. 4K video kaydı da henüz emekleme döneminde olan bir teknoloji ve bu da sorunlara hazırlıklı olmamızı gerektiriyor.

Çözüm: Sony yetkilileri, bu sorunun birçok kullanıcı tarafından bildirildiğini kabul etmiş ve 4K çekimin işlemci ve bataryayı yoğun bir şekilde kullandığını, sonuç olarak da telefonun aşırı ısındığını söylemişler. Çözüm olarak ise, telefona eklenecek yüksek kapasiteli bir hafıza kartı ve birkaç dakikadan daha uzun olmayan çekimlerle idare edilmesi gösterilmiş.

Bunun dışında, Sony’nin Xperia Z2 için hazırladığı ve kamera çekimlerinden dolayı oluşan aşırı ısınmaya çözüm sunan güncellemesini de telefonunuza kurabilirsiniz.

Sorun: Kablosuz ağlara bağlanamıyor ya da bağlantı sık sık kopuyor

Sony Xperia Z2 kullanıcılarının bir kısmı, telefonlarının kablosuz ağa bağlanamadığını, bağlantının devamlı koptuğunu ya da bağlantının çok yavaş olduğunu bildiriyorlar.

Çözüm: Z2’nin kablosuz bağlantı ile ilgili sorunlarına çözüm olabilecek birden çok yöntem uygulanabilir.

Kablosuz modemi ve telefonunu birkaç saniyeliğine kapatın ve tekrar açın. Eğer daha garanti bir kapatma yöntemi isterseniz, güç butonu ve ses kısma butonuna birlikte basarak telefonu kapatıp açabilirsiniz.

Ayarlar menüsü altında yer alan Wi-Fi ayarlarına girin. ekranın sağ alt tarafında yer alan alt alta 3 nokta işaretine tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Wi-Fi uyku modunda açık kalsın” seçeneğini işaretleyin.

Telefonunuzun ve modeminizin yazılımlarının son versiyon olduğuna emin olun. Modemle ilgili yazılım güncellemelerini üretici firmanın sitesinden kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzla ilgili olanları ise, Ayarlar menüsünde yer alan Yazılım Güncelleme menüsünden yapabilirsiniz.

Modemin internet dağıtımını yaptığı kanalı değiştirin. Bunu yapmak için, modemin kullanım kılavuzunda yer alan ip numarasını girip, modemin arayüzüne giriş yapın ve yayın kanalını değiştirin.

Sorun: Telefon yavaş şarj oluyor

Tüm telefonlarda bu sorun mevcuttur. Fakat, bazı Xperia Z2 kullanıcıları şarj süresinin saatler sürdüğünü bildirmişler.

Çözüm: Telefonunuz dikkat çekici bir şekilde yavaş şarj oluyorsa, sorunu telefonda aramadan önce, kontrol etmeniz gereken başka noktalara dikkat çekmek istiyoruz.

Telefonu şarj etmek için kullandığınız şarj kablosu ya da adaptörü orjinal olmalı. Çoğu yan sanayi kablo ve adaptörler hem batarya ömrünü kısaltmakta hem de şarj süresinin çok uzamasına neden olmakta.

Eğer telefonu bilgisayar üzerinden şarj ediyorsanız ve kullandığınız kablo orjinal ise, telefonu şarj ederken bilgisayarın diğer USB bağlantılarını kullanmamaya çalışın. Aynı anda birden çok cihaza güç dağıtmak zorunda kalan bilgisayar, doğal olarak performans kaybı yaşayacaktır.

Her iki yöntem de işe yaramıyorsa, yetkili servise uğramanızda fayda olabilir.

Sorun: Uyandırmak için dokunmak işe yaramıyor

Birçok kullanıcı, uyandırmak için dokunma özelliğinin çalışmadığından ya da arada sırada çalıştığından şikayetçi.

Çözüm: Eğer uyandırmak için dokunma özelliği hiç tepki vermiyorsa, Ayarlar menüsü altında yer alan görüntü menüsüne girin ve bu özelliğin aktif olup olmadığını kontrol edin.

Telefon arada sırada dokunuşlara tepki vermiyorsa, ekranın aynı noktasına iki kere tıkladığınıza emin olmalısınız. Aynı zamanda, telefonun bu özelliği en sorunsuz şekilde kullanabilmesi için, sert bir zeminde durması gerekmekte.

~dont display~

Site Footer

%d bloggers like this: