Facebook App ID is missing!

Xiaomi Sağlık İstasyonunu Duyurdu

Xiaomi, birkaç hafta önce iHealth Labs‘a 25 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi ve bir süreden beri üzerinde çalıştığı bazı sağlık cihazlarını tanıttı. Çinli firmanın tanıttığı cihazlardan bir tanesi de, akıllı telefonunuzu sağlık ocağına çeviren bir telefon istasyonu. Xiaomi, bundan kısa bir süre önce duyurduğu fitness bilekliği sonrasında akıllı cihazlar ve bu cihazlar üzerinden çalışan sağlık uygulamalarına olan ilgisini artırdı ve yatırım yapmaya başladı.

Xiaomi‘nin geliştirdiği bu istasyon başta Çin Halk Cumhuriyeti’nde satışa sunulacak. 199 Yuan (yaklaşık 70 TL) fiyat etiketiyle piyasaya çıkması beklenen istasyon, daha sonra diğer ülkelerde de satışa sunulacak.

Telefondaki bir uygulamaya bağlı olarak çalışan istasyon sayesinde kan basıncı (sistolik ve diastolik kan basınçları dahil) ve kalp ritm sensörü gibi çeşitli ölcümler yapılabiliyor. İstasyona bağlı olan bir de ped bulunuyor. Bu pedi kolunuza bağlayıp, tansiyon gibi çeşitli sağlık bilgilerine ulaşılabiliyor.

Xiaomi yetkilileri, bu istasyonun özellikle yaşlı kullanıcılar arasında popüler olacağını düşünüyorlar. Cihazla senkronize şekilde çalışan uygulama sayesinde, yapılan ölçüm sonuçlarını diğer kullanıcılarla ya da doktorlarla paylaşmak da mümkün oluyor.

Site Footer

%d bloggers like this: