Facebook App ID is missing!

Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus Gücünü Arttırıyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, amiral gemisi Mi serisiyle inanılmaz satış başarısı yakaladı. Uzakdoğu’nun en çok tercih edilen akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi’nin akıllı telefon modelleri, geçtiğimiz yıl itibariyle Türkiye’de de satılmaya başlandı. Yüksek performanslı ve uygun fiyatlı modelleriyle gönülleri fetheden Xiaomi, yeni amiral gemileri Mi5 ve Mi5 Plus modelleri için hummalı bir çalışmaya başladı. Kasım ayında satışa sunulması beklenen telefonla ilgili bilgiler yvaş yavaş ortaya çıkıyor.

Son bilgilere göre Mi5 ve Mi5 Plus modelleri güçlerini Snapdragon 820 çip setinden alacak. Bildiğiniz gibi Qualcomm’un en güçlü işlemcilerinden Snapdragon 810’un aşırı ısınmayla başı dertte ve büyük bir ihtimalle Snapdragon 820 ile bu problemin önüne geçecekler. 14 nm FinFET teknolojisiyle üretilecek olan Snapdragon 820, yılsonuna doğru müşterilere teslim edilmeye başlanacak. Xiaomi ise Mi5 ve Mi5 Plus modellerini kasım ayında duyuracak ve 2016 yılı başında satışa sunacak.

Mi5, 5.2 inç boyutundaki 2560×1440 piksel çözünürlüğündeki ekranla gelecek ve telefonun 2 versiyonun daha olması planlanıyor. Versiyonlardan biri, 3GB RAM ve 16GB dahili depolama alanıyla gelecek. Diğer versiyonsa 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı sunacak. 16 mega piksel çözünürlüğünde kamera ve parmak izi okuma sensörünün kullanılacağı modellerde, 3000mAh kapasiteli batarya görev yapacak.

iPhone 6’dan biraz daha ince olması beklenen telefonlar, muhtemelen 6.1mm inceliğinde olacaklar. Mi5 Plus modeliyse 6 inç boyutunda 2560×1440 piksel çözünürlüğündeki ekranla gelecek. Tüm versiyonlarda 4GB RAM sunacak olan telefon, 20 mega piksel çözünürlüğündeki arka kamerayla geliyor.

Xiaomi Mi5 ve Mi5 Plus ile ilgili daha ayrıntılı bilgilerin önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağı tahmin ediliyor. Son bilgiler Mi5 modelinin 371 dolardan satışa sunulacağı yönünde. Xiaomi’nin cephesindeki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: